Úvod > Aktuality > Vyhlášení národní soutěže muzeí Gloria musaealis se odsouvá
Vyhlášení národní soutěže muzeí Gloria musaealis se odsouvá
"> "> "> "> "> "> "> ">

Vyhlášení národní soutěže muzeí Gloria musaealis se odsouvá

Vydáno 3. dubna 2020 Kultura
Od 1. ledna 2020 do 29. února 2020 probíhal již XVIII. ročník Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, který společně vyhlásily Ministerstvo kultury, Asociace muzeí a galerií ČR, z. s., a Český výbor ICOM, z. s. Smyslem soutěže je upozornit na špičkové výkony muzejních institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví – při tvorbě výstav a nových expozic, prezentování sbírek v odborných publikacích či při záchraně a zpřístupňování objektů i lokalit našeho kulturního dědictví. S ohledem na stávající situaci s koronavirovou pandemií se odsouvá předávání cen, které se mělo uskutečnit dne 19. května 2020 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze na neurčito.
MuzeumDo XVIII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis se přihlásilo 60 muzeí a galerií z celé České republiky, celkem 87 projektů. Nejsilnější kategorií se stala Muzejní výstava roku 2019 (40 projektů), následovaná kategoriemi Muzejní publikace roku 2019 (30 projektů) a Muzejní počin roku 2019 (17 projektů).

Nejvyšším oceněním v každé kategorii je Cena Gloria musaealis. Slavnostní předávání Cen Gloria musaealis za rok 2019 se mělo uskutečnit v dne 19. května 2020 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Náhradní termín pro konání ceremoniálu v tuto chvíli není znám, v dalších dnech o něm budou jednat vyhlašovatelé i se všemi spolupracovníky a partnery soutěže.
Národní soutěž muzeí Gloria musaealis

1.1.
6.10.
Národní soutěž muzeí Gloria musaealis

Smyslem Národní soutěže muzeí Gloria musaealis je upozornit na špičkové výkony muzejních institucí i jednotlivých pracovníků v oboru. Úroveň projektů se za dobu konání soutěže neustále zvyšuje. Svoji pozornost tak na úspěšná muzea stále více zaměřuje kromě odborné i laická veřejnost.