Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum loutek a dětská představení v divadle Radost

Muzeum loutek a dětská představení v divadle Radost

Kultura
Budova stálé expozice loutek brněnského divadla Radost připomíná zaoceánskou loď. Koráb v sobě ukrývá stovky loutek mapujících loutkářské umění v Radosti od 50. let 20. století do současnosti. Divadlo jako takové se zaměřuje na tvorbu pro děti.
Motiv lodi se prolíná celým areálem divadla. Hlavní budova se vstupem z Bratislavské ulice připomíná kapitánský můstek a lodní palubou se inspirují i některé prvky v interiéru. Ve stálé expozici můžete obdivovat loutky, které v divadle účinkovaly od  50. let 20. století do současnosti. Z každé hry divadelníci archivují dvě nebo tři nejpovedenější loutky. Malí návštěvníci se v muzeu potěší pohledem na pestré veselé a občas i trochu strašidelné loutky, ti větší se navíc budou moci seznámit s tím, jak se loutkářské umění v Radosti vyvíjí a jakou šíří technik, použitých materiálů a výtvarného zpracování oplývá.
 
Divadelníci představují loutky z inscenací, které soubor uváděl ve své více než šedesátileté historii. Loutky se budou v průběhu času obměňovat. 

Profesionálně divadle funguje od roku 1949. Soubor divadla uvádí představení pro děti z mateřských a základních škol, i večerní představení pro mládež a dospělé. Toto brněnské divadlo krátkodobě pronajímá prostory foyer a divadelních sálů.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019