Úvod > Co chcete dělat? > Lannova vila v Bubenči
Vila Lanna
"> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Apollonův sál "> Apollonův sál "> Apollonův sál "> Travenský salónek "> Travenský salónek "> Salonek 1.patro "> Salonek 1.patro "> Terasa salonku 1.patro "> Terasa salonku 1.patro "> Pokoj "> Pokoj "> Pokoj "> Koupelna "> Vstupní hala "> Konírna - konferenční sál "> Konírna - konferenční sál "> Depandance "> Depandance "> Depandance
+ Přidat foto
Památky

Lannova vila v Bubenči

Vila byla vybudována v roce 1872 v novorenesančním slohu významným průmyslovým podnikatelem a sběratelem uměleckých památek Vojtěchem Lannou jako letní odpočinkové sídlo. Budova je zvenčí zdobená freskami.
V přízemí vily se nachází vstupní hala s recepcí a dva společenské sály s bohatou nástěnnou obrazovou malbou.

Stavba se skládá z průčelní budovy obdélného půdorysu s jedním vybíhajícím ramenem a bočního křídla s dvoupatrovou věží s plochou střechou na jejímž vrcholu je vyhlídková terasa, ohrazená zábradlím se stejnou kuželkovou balustrádou. Od sklepa až po vrchol vede věží točité kamenné schodiště, z něhož byl přístup do hostinských pokojů.

Zrekonstruovaná zahrada s několika lavičkami a altánkem vybízí k příjemnému posezení či procházkám v kteroukoliv roční dobu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021