Úvod > Co chcete dělat? > Lannova vila v Bubenči
Lannova vila v Bubenči
"> "> "> "> "> "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Vila Lanna "> Apollonův sál "> Apollonův sál "> Apollonův sál "> Travenský salónek "> Travenský salónek "> Salonek 1.patro "> Salonek 1.patro "> Terasa salonku 1.patro "> Terasa salonku 1.patro "> Pokoj "> Pokoj "> Pokoj "> Koupelna "> Vstupní hala "> Konírna - konferenční sál "> Konírna - konferenční sál "> Depandance "> Depandance "> Depandance
Přidat foto
Památky

Lannova vila v Bubenči

Vila Lanna byla vybudována v roce 1872 v novorenesančním slohu významným průmyslovým podnikatelem a sběratelem uměleckých památek Vojtěchem Lannou jako letní odpočinkové sídlo. Budova je zvenčí zdobená freskami.
Od června 2021 je veřejnosti nově přístupná Vila Lanna v pražské Bubenči. Novorenesanční památkově chráněná vila patří Akademii věd. V přízemí vily se nachází vstupní hala s recepcí a dva společenské sály s bohatou nástěnnou obrazovou malbou. Stavba se skládá z průčelní budovy obdélného půdorysu s jedním vybíhajícím ramenem a bočního křídla s dvoupatrovou věží s plochou střechou na jejímž vrcholu je vyhlídková terasa, ohrazená zábradlím se stejnou kuželkovou balustrádou. Od sklepa až po vrchol vede věží točité kamenné schodiště, z něhož byl přístup do hostinských pokojů.

Zrekonstruovaná zahrada s několika lavičkami a altánkem vybízí k příjemnému posezení či procházkám v kteroukoliv roční dobu.
 

Kavárna Vila Lanna

Kavárna vám nabízí jedinečnou příležitost posedět si v příjemných prostorách historické budovy Lannovy vily. Kavárna je otevřena denně od 11:00 do 21:00. Ochutnat můžete nejen výbornou kávu, ale také skvělé dezerty a sezónní menu, které pro Vás připravil náš šéfkuchař se svým týmem. A to vše v příjemné a klidné oáze zdejší terasy a zahrady. Jednou v měsíci se zde pořádají plánované společenské akce.
 

Ubytování v historické budově

V 1. patře se nachází celkem 7 krásných pokojů, které jsou bez vlastního sociálního vybavení. V těsné blízkosti jsou 4 koupelny a toalety. Všechny tyto pokoje jsou vybavené malou ledničkou, satelitní televizí, telefonem s přímou volbou, kávovým setem a samozřejmě wi-fi. Pokoje citlivě zrekonstruované a částečně vybavené historickým nábytkem. Součástí je umyvadlo s tekoucí vodou. Nejen ubytovaným hostům slouží salónek s krbem a freskami zdobená terasa s výhledem do klidné zahrady.
 

Ubytování v depandance

V roce 2000 byla ubytovací kapacita rozšířena a 17 pokojů ve 2 depandancích v zahradě. Všechny tyto pokoje mají vlastní sociální zařízení, malou ledničku, satelitní televizi, telefon s přímou volbou, kávový set a samozřejmě wi-fi. K dispozici je i bezbariérový přístup.
Zobrazit více

Provozovatel

Vila Lanna

V Sadech 1
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 224 321 278
Email:
recepce@vila-lann...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.vila-lanna.cz
GPS:
50,102503 14,408175
 
Region:
Praha
Město:
Praha 6
 

Časová náročnost

1,5 hodiny