Úvod > Co chcete dělat? > Arthouse Hejtmánek - galerie a aukční dům

Arthouse Hejtmánek - galerie a aukční dům

Kultura
Bubenečský Arthouse - překrásná vila ze 17. století manželů Tomáše a Marie Hejtmánkových - v současnosti slouží jako aukční dům a galerie. Vila se návštěvníkům otevírá pouze při příležitosti výstav nebo pravidelně pořádaných aukcí a je důstojným domovem pro umění, starožitnosti a design.
Galerie:
Nedílnou součástí galerie je pořádání výstav známějších a méně známých autorů - dřívějších i současných - výtvarného umění a uměleckého řemesla. Specifickou atmosféru navozují instalace uměleckých artefaktů v klasicky vybaveném interiéru historického domu propojeného se současným uměním. V galerii lze shlédnout či rovnou zakoupit výtvarné umění, starožitnosti, design a kuriozity ze všech období a kontinentů. Náplní galerijní činnosti je také poskytovat služby českým i zahraničním sběratelům umění v oblasti nákupu, prodeje uměleckých děl, restaurování či konzervování; nabízí poradenství při zakládání a udržování soukromých sbírek.

Aukční dům:
Výběr kvalitních a zajímavých artefaktů, a to nejen v oboru výtvarného umění, ale také v oboru užitého umění (zbraně, keramika, sklo, hodiny, nábytek) - to je to, co dělá z Arthousu respektovaný aukční dům. Specializuje se na prodej kvalitních obrazů, plastik a designu českých a zahraničních autorů.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí