Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Jezdecká škola a pony škola Praha 7 na Císařském ostrově
Letní sporty

Jezdecká škola a pony škola Praha 7 na Císařském ostrově

Na Císařském ostrově v Praze 7 se nachází jezdecký areál s venkovní jízdárnou a halou. Ačkoliv se areál nachází v těsné blízkosti centra města, v okolí naleznete krásnou přírodu a klidné prostředí s kulisou Trojského zámku, zoologické zahrady a Stromovky.
Jen pár desítek metrů od jízdárny je přístaviště parníků. Dobrou dopravní dostupnost městskou hromadnou dopravou zajišťuje také autobusová linka č. 112 jezdící v krátkých intervalech od stanice metra „C“ – Nádraží Holešovice k zoologické zahradě.

Díky zmíněné jezdecké hale je zde možné jezdit za jakéhokoliv počasí. V zimním období má doprovod žáků možnost sledovat jezdecký výcvik z vyhřívané prosklené místnosti, z níž je možné projít přímo do zdejší restaurace s bohatým občerstvením. Při příznivých podmínkách probíhá jezdecký výcvik na venkovní jízdárně.

V areálu je k dispozici překážkový materiál i drezurní obdélník. Výcvik probíhá výhradně pod vedením zkušených instruktorů s příslušnou licencí České jezdecké federace. Jezdecké lekce jsou přizpůsobeny schopnostem i věku jezdců. Jezdit mohou děti již od 3 let! Díky kvalitním školním koním si zde přijdou na své jak začátečníci, tak pokročilí jezdci se zájmem o jezdecký sport. K dispozici zde mají veškeré sociální zázemí (WC, šatny, sprchy). Dále je zde možné zapůjčit si jezdeckou helmu či bezpečnostní vesty.

Pro zájemce jízdárna nabízí výhodné permanentky na 10 lekcí (platí dva měsíce), dárkové poukazy na 0,5 hodiny, hodinu nebo 10 hodin, ale také speciální vánoční poukazy s akční cenovou nabídkou.

Provozovatel

Jezdecká škola a pony škola Praha 7

Císařský ostrov 1098
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 603 174 039
Email:
jezdeckaskolaprah...
WWW:
www.jezdeckaskola...
WWW:
https://www.faceb...
GPS:
50,112923 14,417493
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Poznámka:Dospělý lekce 50 min. - 800 Kč, dospělý lekce 30 min. - 450 Kč, vyjížďka do Stromovky s instruktorem 50 min. - 1000 Kč.

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Den sponzorů pražské zoologické zahrady a sraz a přátel Zoo Praha: Křtiny hrabáče a udílení cen Richard

Zoo Praha tradiční setkání sponzorů, partnerů a přátel pražské zoo. Při této příležitosti budou uděleny ceny Richard a představeny vítězné snímky fotosoutěže „Fotím v Zoo Praha“. Současně bude odhaleno jméno malého hrabáče kapského – pětiměsíční samičku pokřtí herec Miroslav Táborský.
Praha 7, Praha

Vánoce v Zoo Praha – Od Vánoc po Silvestra

Na vánoční prázdniny si pro vás připravili v pražské zoo sadu komentovaných krmení, při kterých zvířata mimo jiné dostanou ochutnávku z dárků, které jste jim přinesli na Štědrý den. Pro kopytníky nezapomenou přidat neprodané vánoční stromky.
Praha 7, Praha

Džungle, která nespí – večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.
Praha, Praha

Metronome Prague 2023 – hudební festival v Praze

Fanoušci dobré a progresivní muziky si už nyní mohou poznamenat termín, kdy se uskuteční šestý ročník festivalu Metronome. Příští Metronome Prague tedy proběhne, a věříme, že s plnou parádou, 22. – 24. června.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Jezdecká škola Pony Praha

Jízdy na ponících v Praze na Císařském ostrově pro děti od 3 let. Individuální výukové hodiny – jednorázové lekce a jezdecké kurzy, kurzy drezury a parkuru.
Praha 7, Praha

Trojská lávka přes Vltavu na Císařském ostrově

Trojská lávka je ocelová lávka přes Vltavu mezi pražskou čtvrtí Troja a Císařským ostrovem. Slouží chodcům i cyklistům, kterým usnadňuje cestu směrem ze Stromovky do Troje, či obráceně. Je čtyři metry široká a v případě nutnosti po může řeku překonat i sanitka.
Praha 7, Praha

Buštěhradská dráha

Rozvoj těžby uhlí na Kladensku v 19. století vyvolal požadavek nahradit koněspřežnou dráhu výkonnějším dopravním prostředkem. Proto byla roku 1852 založena Buštěhradská železniční společnost, která od 1. ledna 1855 obdržela koncesi k provozování parostrojní železnice.
Praha 6, Praha

Scéna pod otevřeným nebem – Containall v pražské Stromovce

Po pěti letech se scéna pod otevřeným nebem přesouvá z Malé Strany na nové místo – do Stromovky!
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Art&Food Zoona

Street Food v prostorách bývalého Trojského pivovaru vhodné pro rodiče s dětmi, cyklisty, bruslaře, ale i pěší, kteří chtějí ochutnat dobré jídlo, lehnout si do naší houpací sítě, zahrát si fotbálek, vypustit děti do koutku a sledovat, jak na odrážedlech nadšeně brázdí areálem.
Praha 7, Praha

Restaurace Gaston v Zoo Praha

Restaurace Gaston prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Její plocha se významně zvětšila, součástí je také cukrárna a gril.
Praha 7, Praha

River Camping Prague v Troji

River Camping se nachází na břehu Vltavy, v zeleném pásu, který se táhne podél řeky. Jeho poloha poskytuje velmi dobré spojení s centrem Prahy. Botanická zahrada a Zoo jsou vzdálené jen 1 km. V blízkosti kempu je několik stezek pro jízdu na kolech a kolečkových bruslích.
Praha 7, Praha

Vinotéka sv. Kláry v trojské botanické zahradě

Vinotéku sv. Kláry najdete v areálu Ornamentální zahrady na místě bistra. Kromě vína z vinice sv. Kláry zde čeká hosty i další občerstvení – horké a studené nápoje, sýrové a uzeninové talíře a sezónní obložené chleby.
Praha 7, Praha