Úvod > Co chcete dělat? > Hrabický okruh ve Vimperku

Hrabický okruh ve Vimperku

Příroda
Téměř čtyřkilometrová stezka s názvem Hrabický okruh začíná u vimperské ulice K Rokli, pokračuje přes Hrabice a končí v "Parku nad pekárnou" ve Vimperku.
Hrabický okruh je určen pro pěší i cyklisty, mladé i starší, zkrátka pro všechny, kteří chtějí relaxovat a také udělat něco pro své zdraví. Stezka vede po staré původní cestě, která vzájemně spojovala osady mezi sebou i s městem Vimperk. Prochází lesem i otevřenou krajinou do Hrabic, odtud pokračuje zpět do Vimperka. Na stezce jsou dochované původní kamenné snosy, které tvořily hranice pozemků, lesů i cest našich předků. Kolem jsou vzrostlé stromy úctyhodného věku, které poskytují stín i místo pro odpočinek. 

Na okruhu je připraveno několik zastavení s informačními tabulemi, samostatnými lavičkami i lavičkami se stoly, kde je možné se občerstvit, odpočinout a rozhlédnout se po krajině. Panorama, které se před návštěvníky otevře, lze porovnat s informační tabulí s popisem vrcholů na velkoplošné fotografii.

Jednotlivá zastavení na okruhu zdobí díla z vimperského Setkání dřevosochařů. Na cestu Hrabickým okruhem vám tak zamává na zastávce "Lesní" dřevěná sova, na zastávce "Luční" stojí dřevěný koník, přímo v Hrabicích je postavena pohádková postavičku dřevěného dědečka Jasana a v "Parku nad pekárnou" čeká na návštěvníky nádherný velký dřevěný šnek.

Ve Vimperku můžete také navštívit vimperský zámek, který se majestátně tyčí nad městem a řekou Volyňkou nebo Minimuzeum Zlaté stezky, kde se dozvíte například, kterými místy procházela vimperská větev Zlaté stezky.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 10. 2019