Úvod > Co chcete dělat? > Dostupná Šumava - celodenní autobusové zájezdy s průvodcem pro seniory a osoby se sníženou mobilitou

Dostupná Šumava - celodenní autobusové zájezdy s průvodcem pro seniory a osoby se sníženou mobilitou

Zážitky
Program Dostupná Šumava je určen pouze pro osoby v důchodovém věku, držitele průkazu ZTP a ZTPP a pro vozíčkáře a jejich doprovod. Vypravte se znovu do míst, která jste si na Šumavě oblíbili!
Celodenní autobusové zájezdy s průvodcem, určené pro seniory a osoby se sníženou mobilitou. Zájezd se uskuteční při počtu 22 a více osob. Na společnou trasu bude autobus vyjíždět ze Sušice v úterý a ve čtvrtek, z Vimperka ve středu. Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezonu - na jaře od poloviny května do poloviny června, na podzim od začátku září do konce října. Nástupní místa pro zájezdy jsou v Sušici a ve Vimperku.

Pro letošek zůstává v platnosti trasa vedoucí na Hartmanicko, Prášilsko a přes Srní do Modravy. Dostanete se po ní na místo bývalého králováckého dvorce Babylon, králováckých rychet a zaniklých sídel Stodůlky a Zhůří, sklářské osady Hůrka a k upravené Hauswaldské kapli u Srní. Nahlédnete do tajuplného rašeliniště Tříjezerní slať, budete odměněni jedinečnými vyhlídkami do blízké i vzdálené krajiny Šumavy. Pokaždé vás bude provázet průvodce, který vám vždy podá zasvěcený výklad.

Program Dostupná Šumava je určen pouze pro osoby v důchodovém věku, držitele průkazu ZTP a ZTPP a pro vozíčkáře a jejich doprovod.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019