!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Průvodce krajinou a přírodou Šumavy
Průvodce krajinou a přírodou Šumavy
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zážitky

Průvodce krajinou a přírodou Šumavy

Pojďte si nechat ukázat Šumavu od lidí, kteří ji znají nejlépe, protože zde žijí, vyrostli tu nebo se na Šumavě dokonce i narodili. Průvodci Šumavou vás zavedou na zajímavá místa, o kterých se běžný návštěvník ani nedozví.
Vyzkoušet si je můžete při některé z termínovaných akcí Národního parku Šumava během léta nebo se můžete domluvit individuálně na poznávacím výletu, ať již pro malou skupinu (rodinu) nebo pro zájezd autobusem – pomoc s organizací programu. růvodce krajinou a přírodou Šumavy vám pomůže objevovat Šumavu z nového úhlu pohledu - zaostřeno na přírodu, zvířata a rostliny, na její obyvatele se svou historií a kulturou.

Průvodce krajinou a přírodou vysvětluje vztahy v přírodě a dává porozumět vzájemné interakci člověka s přírodou. Cílem školení průvodců bylo vytvořit fungující síť lidí na Šumavě, které můžete oslovit a objednat si jako místně znalé průvodce po příjezdu do šumavského regionu. Průvodci Šumavou obohacují regionální nabídku služeb v cestovním ruchu. Kontakty na průvodce včetně jejich nabídky můžete získat také v regionálních informačních střediscích, v propagačních materiálech a na samostatných internetových stránkách šumavských průvodců.
 
  • Profesionální průvodce je schopen navrhnout vám poznávací výlet anebo celý pobyt na Šumavě na míru podle vašeho přání.
  • Místní průvodce vám nabídne kvalitní poznávací výlet v místě svého působení.
  • Vodácký průvodce poskytuje služby při splouvání řek na Šumavě, které je pro tento účel povolené.
  • Průvodce divočinou je speciálně vyškolený průvodce za poznáním divoké přírody Šumavy, který provádí mj. v rámci projektu "Průvodci divočinou".
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 8. 2020