Úvod > Co chcete dělat? > Hospodářský dvůr Rymice
Památky

Hospodářský dvůr Rymice

Barokní hospodářský dvůr v obci Rymice na Kroměřížsku prošel rozsáhlou obnovou. V roce 2022 zde vznikl atraktivní skanzen, který mezi Kroměříží a Holešovem nabízí jedinečnou exkurzi do života na venkově v minulosti.
Objekt, který je ve správě Muzea Kroměřížska, přiléhá k tvrzi v Rymicích, v obci je také areál lidových staveb, které reprezentují lidové stavitelství východní Hané. Návštěvníkům je k dispozici pozoruhodný ucelený architektonický komplex s depozitáři a novými expozicemi, které přibližují zemědělský život našich předků. Srdcem všeho je expozice věnovaná chlebu, který zaujímal to nejposvátnější místo v jejich životch. Zadělávání těsta mělo své rituály – u hospodyněk si nejvíce cenili toho, když dokázala upéct vynikající chleba. Zároveň objekt slouží k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, je zde zázemí pro návštěvníky včetně možnosti parkování.

Rymice se nachází blízko Holešova. Toto kouzelné, klidné místo v podhůří Hostýnských vrchů, je už řadu let vděčným cílem výletníků, neboť stojí za pozornost všech, kdo rádi objevují romantiku starých časů. Půvabné chaloupky s doškovými střechami zachovalé na svých původních místech, byly v 70. letech 20. století restaurovány a dosvědčují, jak žili a pracovali naši předkové na hanácké vesnici ve dvou minulých staletích.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Třebětická pekárna u Holešova

Třebětická pekárna u Holešova

Třebětice, Zlínský kraj
Zmrzlina Maxgelato

Zmrzlina Maxgelato

Pravčice, Zlínský kraj
Hotel & Restaurant Tacl v Holešově

Hotel & Restaurant Tacl v Holešově

Holešov, Zlínský kraj
Tacl restaurant Holešov

Tacl restaurant Holešov

Holešov, Zlínský kraj