!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Hospodářský dvůr Rymice
Památky

Hospodářský dvůr Rymice

Barokní hospodářský dvůr v obci Rymice na Kroměřížsku prochází rozsáhlou obnovou. Po rekonstrukci roku 2022 zde vznikne atraktivní skanzen, který mezi Kroměříží a Holešovem nabídne jedinečnou exkurzi do života na venkově v minulosti.
Objekt, který je ve správě Muzea Kroměřížska, přiléhá k tvrzi v Rymicích, v obci je také areál lidových staveb, které reprezentují lidové stavitelství východní Hané. Po dokončení rekonstrukce bude k dispozici pozoruhodný ucelený architektonický komplex s depozitáři a novými expozicemi, které budou přibližovat zemědělský život našich předků. Zároveň bude objekt sloužit k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, bude zde zázemí pro návštěvníky včetně možností parkování.

Současně zde vzniká také potřebné zázemí pro návštěvníky včetně parkoviště. Hotovo má být v roce 2022.

Rymice se nachází blízko Holešova. Toto kouzelné, klidné místo v podhůří Hostýnských vrchů, je už řadu let vděčným cílem výletníků, neboť stojí za pozornost všech, kdo rádi objevují romantiku starých časů. Půvabné chaloupky s doškovými střechami zachovalé na svých původních místech, byly v 70. letech 20. století restaurovány a dosvědčují, jak žili a pracovali naši předkové na hanácké vesnici ve dvou minulých staletích.
Zobrazit více

Provozovatel

Hospodářský dvůr Rymice (Muzeum Kroměřížska)

Rymice 3
769 01 Rymice
Tel.:
+420 573 395 238
Email:
muzeum@muzeum-km.cz
WWW:
www.muzeum-km.cz
GPS:
49,342973 17,527987
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Třebětická pekárna u Holešova

Třebětická pekárna u Holešova

Třebětice, Východní Morava
Zmrzlina Maxgelato

Zmrzlina Maxgelato

Pravčice, Východní Morava
Hotel & Restaurant Tacl v Holešově

Hotel & Restaurant Tacl v Holešově

Holešov, Východní Morava
Tacl restaurant Holešov

Tacl restaurant Holešov

Holešov, Východní Morava