Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Třebětická pekárna u Holešova
Gurmánská turistika

Třebětická pekárna u Holešova

Jedním z výrobců, od kterých můžete ochutnat nejen skvělé koláčky, je Pekárna Třebětice u Holešova. Jejich Třebětický chléb vícezrnný byl oceněn značkou Regionální potravina Zlínského kraje.
Třebětická pekárna je malé rodinné pekařství založené v roce 1990 na tradici a starých, osvědčených recepturách s převážným podílem ruční práce. Při výrobě je zachována technologie výroby bez použití dochucovacích nebo chemických látek.
 
Pekárna peče výborné sladké koláčky, žitnopšeničný chléb, žitný, pšeničný, řepový, kváskový, bagetky, pletýnky nebo třebětické tyčinky.

Třebětický chléb vícezrnný obsahuje 80% žitné mouky a 20% pšeničné mouky, přírodní kvásek, který je připravován ve třech až čtyřech fázích. Dalším oblíbencem je Kmínový kváskový chléb – velký nadýchaný bochánek, který se chutná opravdu všem. A jako všichni kváskoví krasavci, vydrží dlouho čerstvý.

Provozovatel

Třebětická pekárna

Třebětice 96
769 01 Třebětice
Tel.:
+420 792 290 026
Email:
trebeticketycinky...
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
49,318908 17,523289
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Kroměřížsko
Tipy na výlet:
Třebětice a okolí
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Jarmark se zabijačkou v Hulíně

Srdečně vás zveme na Jarmark se zabijačkou na náměsí v Hulíně.
Hulín, Zlínský kraj

Festival Holešovská regata 2023

Holešovská regata je opět tady!
Holešov, Zlínský kraj

Kluziště na Hanáckém náměstí v Kroměříži

Mobilní kluziště v Kroměříži je v provozu od 9. prosince do 28. 2., a to denně od 9:00 do 20:00 hodin.
Kroměříž, Zlínský kraj

Masopust v Kroměříži

Zveme vás na tradiční Masopustní jarmark, který proběhne v sobotu 18. února od 9.00 do 17.00 hodin na Hanáckém náměstí v Kroměříži.
Kroměříž, Zlínský kraj

Muzeum zemědělské techniky v Pravčicích

Nové zemědělské muzeum vzniklo v Pravčicích na Kroměřížsku. Představuje staré zemědělské stroje pocházející od 18. století do současnosti i dějiny šlechtitelství. Muzeum vybudoval selský rod Netopilů.
Pravčice, Zlínský kraj

Tvrz Rymice u Holešova

Tvrz stojí v Rymicích u Holešova. V současné době se zde nachází pobočka Muzea Kroměřížska s expozicí věnované Hané.
Rymice, Zlínský kraj

Hospodářský dvůr Rymice

Barokní hospodářský dvůr v obci Rymice na Kroměřížsku prošel rozsáhlou obnovou. V roce 2022 zde vznikl atraktivní skanzen, který mezi Kroměříží a Holešovem nabízí jedinečnou exkurzi do života na venkově v minulosti.
Rymice, Zlínský kraj

Muzeum v přírodě Rymice

Skanzen ve vesnici na úpatí Hostýnských vrchů nabízí pohled na život hanáckého venkova během 18. a 19. století. Několik usedlostí doplňuje kovárna, sedlářská dílna, větrný mlýn, hospodářský dvůr a tvrz, kde si můžete prohlédnout expozici věnovanou větrným mlýnům na Moravě a ve Slezsku.
Rymice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzlina Maxgelato

Michal Říha se vyučil jako elektrotechnik, dneska ho ale Kroměřížsko zná jako zmrzlináře. V malé vesničce Pravčice začal pro sebe a své děti dělat zmrzlinu bez konzervantů a barviv. A protože ho to začalo bavit, vydal se na studium do italského Codogna.
Pravčice, Zlínský kraj

Hotel & Restaurant Tacl v Holešově

Stylový Hotel Tacl je koncipován velmi moderně, přesto s klasickým designem a nabízí vysoký standard ubytování za přijatelné ceny. Svou komplexností, designem a historií je hotel a restaurant Tacl jedinečný objekt v Holešově.
Holešov, Zlínský kraj

Tacl restaurant Holešov

Ochutnejte skvělé jídlo z kvalitních a čerstvých surovin, vyberte si ze široké nabídky točených piv, rumů a vín.
Holešov, Zlínský kraj

Záhlinický pivovar – pivo z vlastního sladu

Pivovar v Záhlinicích na Kroměřížsku stojí již od 19. století. I dnes zde vaří tradiční české pivo z původních surovin a ze sladu, který vyrábí ve vlastní sladovně v Záhlinicích. Slad se v ní vyrábí nepřetržitě od roku 1899.
Hulín, Zlínský kraj