Úvod > Co chcete dělat? > Přeprava kol ve vlacích a autobusech LEO Express

Přeprava kol ve vlacích a autobusech LEO Express

Zážitky
Dopravce LEO Express provozuje na všech svých vlacích a vybraných autobusových linkách přepravu kol, a to vždy od dubna do října. Cestující mohou využívat nových stojanů, díky nimž není nutné kola skládat.

Přeprava ve vlaku

Kola lze během jarních a letních měsíců přepravovat na všech vlakových spojích do 31. října, a to po zakoupení rezervace k jízdence, ať už online, nebo offline na pokladnách LEO Express.
 
Stojany jsou umístěny ve voze D, pro přepravu kol je nutné přikoupit tarif přeprava kol. Přeprava kol je umožněna z kapacitních důvodů pouze ve třídě Economy. Přepravovat kola je možné pouze do 31. 10. 2017.
 
Vzhledem k omezené kapacitě vlaku je zde omezení na přepravu kol, a to 4 ks kol v jeden okamžik. Za manipulaci, přepravu a umístění do stojanů si ručí sám cestující.
 

Přeprava kol v autobusu

Přepravu kol v autobusu umožňuje LEO Express pouze na lince Praha - Lipno nad Vltavou (3 ks kol). Spoj mimo jiné zastavuje ve Vyšším Brodě, Zlaté Koruně a Rožmberku nad Vltavou, oblíbených vodáckých destinacích. LEO Express tak cílí především na příznivce vodní turistiky, pro které, kromě autobusové linky, připravil i služby v podobě akcí s vybranými půjčovnami lodí, kde po předložení jízdenek získají slevu na půjčovné.
 
Stojany jsou připraveny také u autobusových spojů Praha – Salzburg až do 5. května a poté během celého měsíce října.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 8. 2020