Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Cukrárna a lahůdky Ovocný Světozor v Praze
Gurmánská turistika

Cukrárna a lahůdky Ovocný Světozor v Praze

Ovocný Světozor nabízí nepřeberné množství ovocných, tvarohových a šlehačkových dortů, zmrzlinových pohárů, zmrzliny kopečkové a točené, ale i balené, palačinek, poctivých obložených chlebíčků nebo plněných bagelů.
Hájek a Boušová, spol. s r. o. od roku 1992 provozuje v Praze a blízkém okolí populární cukrárny Ovocný Světozor. Navazují tak na tradici Ovocných lahůdek Světozor, která sahá do poloviny 70. let minulého století. Spokojenost zákazníků je zde na prvním místě: v Ovocném Světozoru se připravují pokrmy z kvalitních surovin od ověřených dodavatelů. Cukráři si sami vyrábějí čerstvé dortové korpusy, zmrzliny i chlebíčky, jejichž součástí jsou i vlastnoručně připravené saláty. Samozřejmostí je profesionální vystupování personálu na prodejnách.
 
V Ovocném Světozoru si pochutnáte na ovocných dobrotách, z nichž je asi nejproslulejší točená banánová a jahodová zmrzlina. Vyhlášené jsou i ovocné dorty a zmrzlinové poháry. V nabídce však najdete i nepřeberné množství šlehačkových a tvarohových dortů, cukrářského pečiva a palačinek. Vše doplňují tradiční obložené chlebíčky a další slané lahůdky. Lahůdky „Světozor“ patří mezi vůbec nejlepší výrobce klasicky pojatých chlebíčků.
 
V každém Ovocném Světozoru si samozřejmě můžete dát také kávu, čaj, horkou čokoládu, mléčné koktejly, sorbety, šťávy z čerstvého ovoce a nealko značky Coca-Cola.

V současnosti najdete v Praze hned dvanáct poboček, kde můžete uspokojit svou touhu po chlebíčcích i dortech. Najdete je na adrese:
 • Vodičkova 791/39 – pasáž Světozor (Praha 1)
 • OC Quadrio - Spálená 2121/22 (Praha 1)
 • Havlíčkova 1682/15 (Praha 1)
 • Atrium Flora - Vinohradská 2828/151 (Praha 3)
 • OC Westfield Chodov - Roztylská 2321/19 (Praha 4)
 • Počátecká 412/14 (Praha 4)
 • Nuselská 133/134 – stanice autobusu Michelská (Praha 4)
 • OC Nový Smíchov (Praha 5)
 • Plzeňská 233/8 (Praha 5)
 • Dejvická 306/9 (Praha 6)
 • Sokolovská 32/22 (Praha 8)
 • Centrum Černý Most – Chlumecká 765/6 (Praha 9)
 • V Olšinách 1022/42 (Praha 10)
 • Spektrum Průhonice – Obchodní 329 (Průhonice – Čestlice)

Až na nepatrné výjimky (během některých státních svátků), je v cukrárnách Ovocný Světozor otevřeno sedm dní v týdnu po celý rok.

FotoŠkoda Fest – fotografický festival v Praze

Festival pro všechny fotografy a videotvůrce od 29. 5. do 4. 6. 2023.
Praha 1, Praha

Výstava originálních plakátů v pražských kinech

V Biu Oko a kině Aero od února můžete vidět autorské plakáty k filmům Československé nové vlny a v kině Světozor díla Jaroslava Sůry.
Praha 1, Praha

Robert Cray

Robert Cray, ikona americké bluesové hudby a pětinásobný držitel Grammy, představí 29. května v Lucerna Music Baru nové album.
Praha 1, Praha

Film a architektura 2023

Mezinárodní filmový festival o architektuře a urbanismu. Posláním festivalu je přiblížit nejdůležitější témata současné architektury, designu a urbanismu širokému publiku skrze filmové médium.
Praha 1, Praha

Letní slavnosti staré hudby 2023

Nenechte si ujít 24. ročník letních slavností staré hudby od 18. července do 8. srpna 2023. Jedná se o největší a nejdéle působící festival staré hudby v Praze. Jedinečný zážitek nabízí nejen krásnou hudbu, ale také barokní divadlo a tanec.
Praha 1, Praha

RunCzech Birell Běh na 10 km Praha 2023

Zažijte jedinečnou atmosféru noční Prahy a zaběhněte si jeden ze závodů v rámci Birell Grand Prix Praha 2023.
Praha 1, Praha

Komentovaná procházka po Václavském náměstí

Také se vám zdá, že dnešní podoba a reputace Václavského náměstí zdaleka neodpovídá jeho významu v české historii? V novém cyklu vycházek s historičkou umění Markétou Čejkovou se pokusíme společně znovu nalézt jeho krásu.
Praha 1, Praha

50 odstínů!

Muzikálová parodie
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Salon Elite – thajské masáže v Praze

Poznejte pravé thajské masáže v historickém centru Prahy. Salon Elite nabízí špičkové služby, individuální přístup ke všem zákazníkům a 5-ti hvězdičkový komfort dostupný pro každého.
Praha 1, Praha

Pasáž Světozor v paláci Ligna v Praze

Pasáž Světozor v samém centru Prahy od roku 1947 propojuje Vodičkovu ulici a Františkánskou zahradu. Nachází se v původním paláci České banky dnes Ligna.
Praha 1, Praha

Palác Langhans v Praze

Novorenesanční budova, která je přes sto let spojována s historií a vývojem fotografického řemesla, se nachází v centru Prahy a sousedí s Františkánskou zahradou.
Praha 1, Praha

Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu

Jedno z nejstarších kontinuálně promítajících kin na světě. Nabídka promítání filmové tvorby české, evropské i americké produkce, včetně možnosti 3D projekcí. Pořádání filmových festivalů, přehlídek, slavnostních filmových premiér a předpremiér. Kino Lucerna je místem, kde se stále něco děje.
Praha, Praha

Terryho ponožky – plakátová sbírka a filmová galanterie

Terryho ponožky otevřel režisér Terry Gilliam, podle kterého se i jmenuje a jenž tu zanechal na památku svoji vlastní ponožku. Za tuto dobu se stala největší privátní sbírkou plakátů v České republice, která obsahuje více než 100 tisíc plakátů ve 20 tisících druzích.
Praha 1, Praha

Lucerna Music Bar – současná muzika i párty v duchu 80. a 90. let

Lucerna Music Bar je v současnosti jedním z největších a nejnavštěvovanějších hudebním klubů v Praze a vedle moderního a mezinárodního programu má i bohatou kulturní tradici.
Praha 1, Praha

Hugo chodí bos – ryze české hračkářství v centru Prahy

Vyberte si kvalitní retro hračky a ostatní produkty ve Vodičkově ulici. Najdete zde jen české hračky a doplňky. Stovky hodin pečlivého výběru každého kousku dělají z Huga místo, kde nesáhnete vedle, ať už máte děti, nebo chcete zavzpomínat na své dětství.
Praha 1, Praha

Centrum Tance Praha

Umíme tančit. Umíme cvičit. S láskou a nadšením vám radost z pohybu předáváme už 25 let. Přijďte si k nám zatančit latinu, orient, street dance, flirt dance, flamenco nebo step, zacvičit zumbu, jógu, TRX, zaskákat na trampolínce nebo si vyzkoušet akrobacii na tyči (pole dance) a kruhu (aerial hoop).
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Styl&Interier

Kavárnu najdete v romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou.
Praha, Praha

Kavárna Styl & Interier

Kavárnu Styl&Interiér najdete v úžasné romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou. Barokním průjezdem s anděly se dostanete do kouzelné zahrady, kde na vás mezi květinami a staletými platany čeká ničím nerušené příjemné posezení.
Praha 1, Praha

Indická restaurace Amritsar Mail

Amritsar Mail je autentická indická restaurace, pojmenovaná a inspirovaná tradičním a velmi populárním indickým osobním vlakem číslo 13005 provozovaným Indickými železnicemi, spojujícím východoindické město Kalkata se severoindickým městem Amritsar.
Praha, Praha

Cukrárna Myšák v Praze

Ambiente navazuje na prvorepublikovou tradici cukrárny Myšák ve Vodičkově ulici v Praze. Pod vedením cukráře Lukáše Pohla se v něm připravují klasické české zákusky, dorty i poháry doplněné výběrovou kávou.
Praha 1, Praha

George Prime Burger v Praze

Nově otevřená restaurace je mladším sourozencem restaurace George Prime Steak, která je známa díky prvotřídním americkým steakům. V George Prime Burger ochutnáte ručně dělané burgery z nejlepších řezů hovězího masa.
Praha 1, Praha

Cukrárna Saint Tropez na Novém Městě pražském

Cukrárna v Paláci u Nováků, v centru Prahy pár kroků od Václavského náměstí, navazuje na cukrářskou kvalitu známou z dob 1. republiky. Všechny zákusky se zde vyrábí z kvalitních, originálních a čerstvých surovin, bez konzervantů a náhražek.
Praha 1, Praha

Kavárna Lucerna

V prvním patře pasáže Lucerna se nachází stejnojmenná kavárna. Je architektonickým skvostem, kde hosté mohou příjemně strávit čas, například při čekání na filmovou projekci, při pracovní schůzce nebo si jen vychutnat skvělou kávu, sklenku dobrého vína či ochutnat z nabídky tradičních zákusků.
Praha, Praha

Bar Duplex

Komplex Duplex se nachází uprostřed Václavského náměstí.
Praha 1, Praha