Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Cukrárna Myšák v Praze
Gurmánská turistika

Cukrárna Myšák v Praze

Ambiente navazuje na prvorepublikovou tradici cukrárny Myšák ve Vodičkově ulici v Praze. Pod vedením cukráře Lukáše Pohla se v něm připravují klasické české zákusky, dorty i poháry doplněné výběrovou kávou.
V roce 1904 otevřel František Myšák cukrárnu ve Vodičkově ulici. Všechno měl do detailu promyšlené, dbal na vysokou kvalitu surovin, najímal ty nejlepší architekty a dobře se staral o zaměstnance. Dort od něho měl na 80. narozeninách i T. G. Masaryk. V roce 2017 přichází Ambiente, aby obnovilo tehdejší slávu podniku úplně stejnými prostředky. A s ním i zkušený cukrář Lukáš Pohl, kterého přemluvil k návratu po sedmi letech z Ameriky sám Tomáš Karpíšek. Těšit se můžete na tradiční české zákusky a pečivo, ale Lukášův tým popouští i uzdu fantazii a kreativitě a přichází s čokoládou, domácím marcipánem, bonbony. V horním patře cukrárny sledujte výrobu těch nejčerstvějších croissantů v Praze. Myšák je a bude dál místem pro skvělou snídani, kafe, schůzku, rande, zásnuby. Všechno je tu sladké, nic přeslazené!

Interiér navržený architektkou Terezou Froňkovou respektuje původní vzhled kavárny z dvacátých let minulého století. Lustry tvoří stylizované skleněné ovoce, houby i zvířata.

Do cukrárny Františka Myšáka ve Vodičkově ulice chodily po desetiletí pražské rodiny i vážené osobnosti. Jeho sladkosti mlsal Oldřich Nový nebo Ema Destinnová, dort od Myšáka měl na své narozeninové oslavě i prezident Masaryk. Vyhlášené zde byly rovněž zmrzlinové a šlehačkové poháry. Ambiente si na ně nechalo v rodinné sklárně Rückl v Nižboru vyrobit foukané a ručně broušené sklenice z českého křišťálu. Kolekce nazvaná Lady pochází ze starých archivů a původního katalogu sklárny ze 30. let minulého století.

Ze sladkých dobrot můžeme doporučit například plněné croissanty, pohár Myšák a další klasické české zákusky i moderní obměny jako je například větrník Myšák se slaným karamelem. Obsluha je tradičně rychlá ochotná a vstřícná. Navíc se od kavárenských stolečků nabízí pěkný výhled na Vodičkovu ulici.
 

Z historie cukrárny Myšák

Firma Františka Myšáka byla založena v roce 1904. Do domu ve Vodičkově ulici 31 se přestěhovala v roce 1911. Později, v roce 1922, nechal proslulý cukrář původní neorenesanční budovu přestavět světoznámým stavitelem a inženýrem Josefem Čapkem. Dům tak získal svou rondokubistickou fasádu z červených pemrlovaných cihel, navrženou pravděpodobně slavným architektem Josefem Gočárem. Cukrárna fungovala pod taktovkou rodiny Myšáků do roku 1949, kdy byla pronajata národnímu podniku Odkolek, o rok později byla znárodněna.

Aktuality

Festival bulharských filmů 2024

Šestnáctý ročník Festivalu bulharských filmů proběhne v kině Lucerna v termínu od 14. do 17. března 2024.
Praha 1, Praha

Letní slavnosti staré hudby 2024

Nenechte si ujít 25. ročník letních slavností staré hudby od 16. července do 6. srpna 2024. Jedná se o největší a nejdéle působící festival staré hudby v Praze. Jedinečný zážitek nabízí nejen krásnou hudbu, ale také barokní divadlo a tanec.
Praha 1, Praha

Hororové Vtípečky – Stand-up Show & Pub Quiz

U nás se nemusíte bát blbých vtipů. Pokud byste ale měli pro jeden večer smíchu dost, můžete se příjemně bát při rozpomínání se na oblíbené hororové filmy při testování svých vědomostí.
Praha, Praha

Knihovečer se Zuzanou Dostálovou

Srdečně zveme všechny knihomoly a knihomolky, milovníky beletrie a neobvyklých příběhů na autorské čtení a setkání se Zuzanou Dostálovou.
Praha 1, Praha

Ježek +

Inscenace původní hry české divadelní autorky Simony Petrů. Pro městská divadla pražská vzniká v současné době text původní hry o nenápadném velikánu české hudby Jaroslavu Ježkovi, jenž měl vřelý vztah k hudbě Bedřicha Smetany.
Praha, Praha

Zažít město jinak – sousedské slavnosti v Praze

Fenomén Zažít město jinak je čím dál populárnější a lidé chtějí využívat své ulice nejen k parkování nebo přesunům, ale také ke společenskému životu. V roce 2024 ožijí různá místa v Praze akcí Zažít město jinak v sobotu 21. září.
Praha 1, Praha

Oscar 2024 – nominované filmy ve Světozoru

Od čtvrtka 7. března do neděle 10. března můžete zhlédnout v kině Světozor nejlepší filmy roku 2023 podle Americké filmové akademie.
Praha 1, Praha

Nejlepší Krátké Animované Filmy – Anishort Festival

Nejlepší krátké animované filmy z celého světa! Filmy oceněné na mezinárodních festivalech. Mix různých animačních technik, žánrů a příběhů. Celkem 16 nejlepších animací z 8 zemí.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Muzeum fantastických iluzí

Nejzábavnější muzeum v Praze a jeho fascinující svět neskutečných optických klamů a iluzí. Perfektní zábava pro všechny bez rozdílu věku. Více jak 150 interaktivních zábavných exponátů.
Praha 1, Praha

Strašidelný dům Prague Fear House

Strašidelný dům s názvem Prague Fear House vám otevírá své brány do světa hororu a adrenalinu, a to přímo v centru Prahy, ve známé Vodičkově ulici.
Praha 1, Praha

Kurzy malování a kreslení Art institut

Využijte energii načerpanou v létě a vyberte si u nás kurz, který vás bude pozitivně nabíjet i v dalšícho měsících. Nabízíme malbu – olej, akryl, akvarel, kresbu, sochu, tvorbu z Fimo.
Praha 1, Praha

Hugo chodí bos – ryze české hračkářství v centru Prahy

Vyberte si kvalitní retro hračky a ostatní produkty ve Vodičkově ulici. Najdete zde jen české hračky a doplňky. Stovky hodin pečlivého výběru každého kousku dělají z Huga místo, kde nesáhnete vedle, ať už máte děti, nebo chcete zavzpomínat na své dětství.
Praha 1, Praha

Palác Langhans v Praze

Novorenesanční budova, která je přes sto let spojována s historií a vývojem fotografického řemesla, se nachází v centru Prahy a sousedí s Františkánskou zahradou.
Praha 1, Praha

Dům U Nováků s pasáží v Praze

Rozlehlý secesní dům U Nováků se skládá z hlavní budovy a dalších šesti pětipatrových křídel, spojených mezi sebou systémem pasáží a dvoran. Pasáž je druhou nejstarší v Praze.
Praha 1, Praha

Fotokurzy a workshopy Foto Škoda

Foto Škoda, který sídlí kousek od Václavského náměstí v Praze, nabízí fotografické kurzy a workshopy. Kromě skupinových je možné se domluvit na individuálních lekcích šitých přímo na míru.
Praha 1, Praha

Galerie Bohéma v Praze

Slogan Bohémy Objevujte české dědictví reprezentuje činnost spolku, který chce nabídkou zboží s českou tematikou probouzet národní hrdost.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Styl & Interier

Kavárnu Styl&Interiér najdete v úžasné romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou. Barokním průjezdem s anděly se dostanete do kouzelné zahrady, kde na vás mezi květinami a staletými platany čeká ničím nerušené příjemné posezení.
Praha 1, Praha

Kavárna Styl&Interier

Kavárnu najdete v romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou.
Praha, Praha

Indická restaurace Amritsar Mail

Amritsar Mail je autentická indická restaurace, pojmenovaná a inspirovaná tradičním a velmi populárním indickým osobním vlakem číslo 13005 provozovaným Indickými železnicemi, spojujícím východoindické město Kalkata se severoindickým městem Amritsar.
Praha, Praha

George Prime Burger v Praze

Nově otevřená restaurace je mladším sourozencem restaurace George Prime Steak, která je známa díky prvotřídním americkým steakům. V George Prime Burger ochutnáte ručně dělané burgery z nejlepších řezů hovězího masa.
Praha 1, Praha

Cukrárna a lahůdky Ovocný Světozor v Praze

Ovocný Světozor nabízí nepřeberné množství ovocných, tvarohových a šlehačkových dortů, zmrzlinových pohárů, zmrzliny kopečkové a točené, ale i balené, palačinek, poctivých obložených chlebíčků nebo plněných bagelů.
Praha 1, Praha

Hotel Adria Praha

Adria Hotel Prague s tradicí od roku 1912 sídlí na Václavském náměstí v centru Prahy, v blízkosti významných historických památek Prahy. Poskytne vám klidné zázemí a pomocnou ruku při toulkách městem. Přímo u hotelu je zastávka metra a tramvaje.
Praha 1, Praha

Bjukitchen bistro

Dlouho očekávané bistro Báry Karpíškové. Skandinávský design, výborná káva, neobvyklé kaše a nekonečně dlouhé snídaně.
Praha 1, Praha

Pivnice Hlávkův dvůr – staropražská pivnice skrytá v centrum Prahy

Staropražská pivnice Hlávkův dvůr (býv. Jedová chýše) se nachází ve skrytu v atria mezi ulicemi Vodičkova a Jungmannova. Pochutnáte si zde na vynikajícím pivu i typických jídlech staročeské kuchyně.
Praha 1, Praha