!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Cukrárna Myšák v Praze
Gurmánská turistika

Cukrárna Myšák v Praze

Ambiente navazuje na prvorepublikovou tradici cukrárny Myšák ve Vodičkově ulici v Praze. Pod vedením cukráře Lukáše Pohla se v něm připravují klasické české zákusky, dorty i poháry doplněné výběrovou kávou.
Interiér navržený architektkou Terezou Froňkovou respektuje původní vzhled
kavárny z dvacátých let
minulého století. Lustry tvoří stylizované skleněné ovoce, houby i zvířata.

Do cukrárny Františka Myšáka ve Vodičkově ulice chodily po desetiletí pražské rodiny i vážené osobnosti. Jeho sladkosti mlsal Oldřich Nový nebo Ema Destinnová, dort od Myšáka měl na své narozeninové oslavě i prezident Masaryk. Vyhlášené zde byly rovněž zmrzlinové a šlehačkové poháry. Ambiente si na ně nechalo v rodinné sklárně Rückl v Nižboru vyrobit foukané a ručně broušené sklenice z českého křišťálu. Kolekce nazvaná Lady pochází ze starých archivů a původního katalogu sklárny ze 30. let minulého století.

Ze sladkých dobrot můžeme doporučit například plněné croissanty, pohár Myšák a další klasické české zákusky i moderní obměny jako je například větrník Myšák se slaným karamelem. Obsluha je tradičně rychlá ochotná a vstřícná. Navíc se od kavárenských stolečků nabízí pěkný výhled na Vodičkovu ulici.
 

Z historie cukrárny Myšák

Firma Františka Myšáka byla založena v roce 1904. Do domu ve Vodičkově ulici 31 se přestěhovala v roce 1911. Později, v roce 1922, nechal proslulý cukrář původní neorenesanční budovu přestavět světoznámým stavitelem a inženýrem Josefem Čapkem. Dům tak získal svou rondokubistickou fasádu z červených pemrlovaných cihel, navrženou pravděpodobně slavným architektem Josefem Gočárem. Cukrárna fungovala pod taktovkou rodiny Myšáků do roku 1949, kdy byla pronajata národnímu podniku Odkolek, o rok později byla znárodněna.
Zobrazit více