!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Letní slavnosti staré hudby 2020
Letní slavnosti staré hudby 2020
"> "> "> "> "> ">
13.7.
6.8.
+ Přidat foto

Letní slavnosti staré hudby 2020

Kdy 13. červenec 2020 - 6. srpen 2020 Festivaly
Letní slavnosti staré hudby je mezinárodní hudební festival historických uměleckých hudebních směrů.

Vystupující soubory se věnují interpretaci světské středověké, renesanční i barokní tvorby; hudebníci hrají na originály či kopie historických nástrojů. Kompletní program festivalu bude zveřejněn 7. dubna 2020!


O festivalu
Letní slavnosti staré hudby jsou největším a nejdéle působícím festivalem staré hudby v Praze. Festival je od roku 2000 vstupní branou, jíž do České republiky proudí špičkoví zahraniční interpreti, kteří hrají na originály či kopie historických nástrojů při zachování těch nejvyšších nároků na dokonalost provedení, na něž jsme zvyklí u moderních nástrojů.
 
Tematicky propracovaná dramaturgie jednotlivých ročníků představuje řadu skladeb v novodobých premiérách, a to nejen v českém, ale často i celosvětovém kontextu. Festival je ojedinělý svým přesahem do oblasti barokního divadla a tance. Jednou z předností festivalu je propojení krásné architektury s hudbou odpovídajících stylů.
 
S velkým ohlasem se pravidelně setkávají koncerty a představení konané například v Břevnovském klášteře, Zámku Troja, Rudolfinu, Lobkowiczkém paláci, v interiérech méně známých pražských kostelů a dalších pražských historických prostorách.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 12. 2019