Úvod > Co chcete dělat? > Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu
Zážitky

Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu

Jedno z nejstarších kontinuálně promítajících kin na světě. Nabídka promítání filmové tvorby české, evropské i americké produkce, včetně možnosti 3D projekcí. Pořádání filmových festivalů, přehlídek, slavnostních filmových premiér a předpremiér. Kino Lucerna je místem, kde se stále něco děje.
Proslulé kino Lucerna ve stejnojmenném pražském domě oslavilo na sklonku roku 2009 sto let své nepřetržité existence. Zařadilo se tak mezi pouhou hrstku biografů, napříč Evropou a světem, kterým se podařilo přečkat v plném provozu od dob zrodu kinematografie až do dnešních dnů.

Po celém století se kino Lucerna stále těší neutuchajícímu zájmu jak ze strany diváků, tak ze strany distributorů a filmových tvůrců, kteří kino s oblibou a často využívají pro slavnostní premiéry svých filmů. Secesní interiér kina také často posloužil českým i zahraničním filmařům jako kulisa jejich snímků. 

Nedílnou součástí programu kina Lucerna jsou filmové přehlídky a festivaly. Z těch nejvýznamnějších připomeňme festival dokumentů o lidských právech Jeden svět, Festival francouzského filmu, Mezipatra nebo Dny evropského filmu. V poslední době si své místo v Lucerně našla i přehlídka japonských filmů Eiga-Sai, festival německy mluveného filmu Das Filmfest nebo třeba Festival outdoorových filmů.

Nejnovějším celosvětovým trendem v provozování kin je přechod z tradiční 35 mm projekce na projekci digitální a vybavování promítacích sálů technologií pro 3D projekce. Ani kino Lucerna nezůstalo v tomto stranou, a proto se provozovatel, i přes nemalé finanční náklady, rozhodl kinosál vybavit digitálním projektorem a taktéž zařízením, umožňujicím trojrozměrnou 3D projekci. Ty nejkvalitnější z 3D filmů můžete vidět v kině Lucerna.