Úvod > Co chcete dělat? > Erhartova cukrárna na Letné
Gurmánská turistika

Erhartova cukrárna na Letné

Dlouholetou tradicí, vlastní výrobnou a hlavně vynikající kvalitou se může pochlubit Erhartova cukrárna na Letné v Praze 7. Erhartovy laskominy se vyrábějí podle původních receptur českých, ale i německých, rakouských, francouzských a italských mistrů cukrářů.
Erhartova cukrárna, v přízemí paláce Letná, byla na tehdejší Belcrediho třídě otevřena v roce 1937. Budova i interiér cukrárny jsou vystavěny ve funkcionalistickém stylu dle projektu architekta Evžena Rosenberga. Unikátní je, že po celou dobu existence od roku vzniku zde byla vždy pouze cukrárna a hlavní interiérové prvky se kupodivu dochovaly do dnešních dnů.

V cukrárně budete mít nejspíš problém si vybrat – nepřeberná záplava zahrnuje cukrářské pečivo, zákusky dorty včetně uměleckých speciálů pro slavnostní příležitosti, zmrzlinu i mléčné koktejly, to vše skvělé kvality. Jako výchozí suroviny slouží máslo, živočišná šlehačka z Itálie, pravý mandlový marcipán a vanilka nebo med od včelaře z Vysočiny.

K vyhlášeným místním specialitám patří hruškový dort na piškotovém korpusu se smetanovo-skořicovou pěnou, trubičky z vinného těsta plněné sýrem ricotta, francouzský dort Profiterol nebo křehké laskonky.