Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Penzion Za mlýnem - stylové ubytování ve venkovském domě

Penzion Za mlýnem - stylové ubytování ve venkovském domě

Ubytování
Penzion Za mlýnem je historická zemědělská usedlost, kterou najdete v obci Slup nedaleko Znojma. Ubytování se nachází v samostatně stojícím domě starém více jak 200 let v uzavřeném hospodářství.
Obec Slup je známá hlavně národní kulturní památkou Vodním mlýnem ve Slupi, ale i skvělým vínem, pěstováním ovoce a zeleniny. Leží na dvou cyklotrasách a v okolí můžete navštívit mnoho krásných míst. Cesta do sousedního Rakouska je otázkou chvilky. V hospodářství naleznete koně, prasátko či kočky zvyklé na mazlení. V létě můžete ochutnat čerstvě utržené meruňky, broskve, švestky, blumy či hrušky. Rybáře potěší místo u mlýnského náhona, které je přístupné pouze z penzionu a ulovit v něm můžete kapra, jelce či třeba štiku.

Penzion nabízí ubytování a rekreaci pro ty, kteří mají rádi klid venkova, kontakt se zvířaty, rodinnou atmosféru, dobré pivo a skvělá místní vína. Ubytování je možné ve dvou dvoulůžkových pokojích vybavených starožitným nábytkem, společnou kuchyňkou a sociálním zařízením. Ubytování je vhodné nejen pro milovníky starých časů, ale hlavně pro rodiny s dětmi či skupiny přátel.

Ubytování (každý pokoj je stylizován v jiném stylu):

Tmavý pokoj - vybavením připomíná slavnostní místnost, kde bývalo to nejlepší vybavení v domě. Nábytek je tak více zdobený a nejvíce zaujmou postele a zdobený kredenc s ukázkou staré keramiky či starých žehliček. V pokoji je možná přistýlka pro dítě.

Světlý pokoj - světnice v barvě slonové kosti. Replika staré pece a ostatní vybavení Vás vrátí do doby, kdy se kolem pece odehrávala většina rodinného dění.

Kuchyňka - nachází se v nejstarší části domu v původní černé kuchyni. Je zde i stále funkční udírna a je taktéž stylově vybavená. Nachází se zde varná konvice, sklokeramický vařič, mikrovlnná trouba, malá lednice a potřebné vybavení pro vaření.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 5. 2019
3.8.
Den otevřených sklepů Jaroslavice

Den otevřených sklepů Jaroslavice

Jaroslavice, Jižní Morava
25.5.
Otevřené sklepy Vrbovec

Otevřené sklepy Vrbovec

Vrbovec, Jižní Morava
26.10.
Vrbovecké vinobraní 2019

Vrbovecké vinobraní 2019

Vrbovec, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí