Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava pro všechny smysly v Botanické zahradě Praha
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
12.10.
4.11.
+ Přidat foto

Výstava pro všechny smysly v Botanické zahradě Praha

Kdy 12. říjen 2018 9:00 - 4. listopad 2018 17:00 Výstavy
Živé organismy mezi sebou v přírodě vytvářejí různorodé vztahy a vazby. Jaké jsou a jak fungují? To prozradí letošní výstava pro všechny smysly, kterou poprvé připravuje Botanická zahrada hl. m. Prahy v mezinárodním týmu v rámci evropského programu Erasmus+.
Ke spolupráci přizvala kolegy z botanických zahrad z Polska, Maďarska a Švédska. Výstava je unikátní tím, že si návštěvníci exponáty prohlédnou nejen zrakem, ale doslova ji zažijí všemi smysly. I díky speciálnímu zvukovému průvodci se promění v neobvyklý zážitek. Víte, jak voní parazitická rostlina s největším květem na světě – exotická raflézie? Přijďte si přivonět do trojské botanické zahrady od 12. do 4. listopadu denně od 9.00 do 17.00 hodin. Výstava se koná ve výstavním sále v Ornamentální zahradě.

Už 22 let pořádá Botanická zahrada hl. m. Prahy speciální výstavy, které přibližují různé aspekty přírody nejširší veřejnosti, návštěvníky se specifickými potřebami nevyjímaje. Exponáty zaujmou hmatově, sluchově, čichově, a dokonce i chuťově. Doprovázejí je popisky jak v černotisku, tak v Braillově písmu. Výstavu si návštěvníci mohou prohlédnout samostatně, nebo v doprovodu proškoleného průvodce, který zároveň dokáže poskytnout asistenci osobám se specifickými potřebami. Zájemci si mohou zapůjčit klapky na oči a speciálního zvukového průvodce. Ten je výstavou provede s využitím autentických zvuků, komentáře a pokynů. Projít si výstavu bez použití zraku je pro většinu návštěvníků mimořádný zážitek

V loňském roce navštívilo výstavu pro všechny smysly více než 2 500 návštěvníků. V uplynulých letech se návštěvníci díky výstavám pro všechny smysly mimo jiné seznámili s rostlinami v životě indiánů, poznali vztah rostlin a včel a cestovali od hladiny moří až po střechu světa. Tématem letošní výstavy pro všechny smysly je symbióza. Popisuje různorodé a fascinující vztahy mezi živými organismy v přírodě. Zábavnou, interaktivní formou a se zapojením doslova všech smyslů odhalí návštěvníci tajemství parazitujících rostlin či rostlin žijících v oboustranně prospěšném vztahu s houbami nebo bakteriemi. Dozvědí se zajímavosti o rafinovaných orchidejích či rostlinách spolupracujících s mravenci a dalšími živočichy. Zájemci si budou moci mimo jiné přivonět k parazitické raflézii, prohlédnou si nejen zrakem, ale i hmatem model lišejníku nebo největší semeno světa.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 10. 2018

Ubytování a restaurace v okolí