ÚvodKalendář akcíFestivalyZahradní slavnost ČZU
Festivaly

Zahradní slavnost ČZU

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Zahradní slavnost ČZU se uskuteční v sobotu 10. června 2023 od 13:00 do 18:00. Jde o je neformální společenskou událost, která spojuje absolventy, studenty, zaměstnance a příznivce ČZU a jejich rodinné příslušníky v areálu ČZU na Suchdole. Zváni jsou i obyvatelé z přilehlých městských částí.
V sobotu 10. června 2023 ožije od 13 hodin kampus České zemědělské univerzity v pořadí již šestým ročníkem Zahradní slavnosti. Setkají se tu absolventi, zaměstnanci, studenti, příznivci univerzity i široká veřejnost ze spřátelených sousedních obcí. 

Přijďte i vy, a zažijte udržitelný kampus jinak! Přátelská a neformální atmosféra spolu s bohatým kulturním i doprovodným programem, to jsou hlavní důvody, proč se vydat na 6. ročník Zahradní slavnosti ČZU. Tato kulturní akce je otevřena veřejnosti a vstup je zcela zdarma. Proto neváhejte a pozvěte své přátele, rodinu i kolegy a přijďte spolu s nimi strávit příjemný letní den do našeho kampusu. Celodenním programem vás provedou moderátoři Karla Mráčková a Petr Sovič.

Hudební program letos nabídne talentované umělce napříč hudebními žánry, kteří svým vystoupením přispějí  k dobré náladě po celé odpoledne.

Michal Horák s kapelou
ABBA World Revival
Rodan

Změna programu vyhrazena.

Také v letošním roce připravili jednotlivé fakulty bohatý program určený všem generacím návštěvníků. 

Ochutnávka doprovodného programu:
  • Komentované prohlídky fakultních prostor i provozů
  • Prohlídka zasedací místnosti v 7. patře budovy Rektorátu ČZU, ze které je překrásný výhled na celou Prahu
  • Zábavné aktivity pro děti (skákací hrad, soutěže, malování na obličej, kreativní dílna) 
  • Výstava zemědělské techniky
  • Ukázka modelu vody
  • Ukázka formule týmu CULS Prague Formula Racing z Technické fakulty ČZU
  • Ukázky výcviku dravců
  • Přednáška absolventa ČZU a cestovatele Tomáše Vaňourka na téma cest Hanzelky a Zikmunda

Rádi bychom vás rovněž upozornili na prodej výrobků z produkce České zemědělské univerzity, který bude probíhat na tržišti uprostřed kampusu a také v prodejně Potravinářského pavilonu FAPZZ. Naše univerzita se věnuje výzkumu a vývoji v oblasti zemědělství, lesnictví, potravinářství a životního prostředí. I proto budete mít jedinečnou příležitost zakoupit si některé z našich výrobků přímo od nás. Můžete se těšit na sazenice rostlin, přírodní produkty, masné výrobky, mléčné výrobky, pečivo atd. Všechny naše výrobky jsou vyrobeny nebo pěstovány s důrazem na kvalitu, udržitelnost a ochranu životního prostředí.

Provozovatel

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129
165 00 Praha-Suchdol
Tel.:
+420 603 154 999
Email:
sedivy@rektorat.c...
Email:
terka.zuzankova@s...
WWW:
https://absolvent...
GPS:
50,129976 14,373707
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha-Suchdol a okolí
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Zahradní slavnost České zemědělské univerzity v Praze

Neformální společenská událost, která spojuje absolventy, současné studenty, zaměstnance a příznivce ČZU a jejich rodinné příslušníky v areálu ČZU na Suchdole. Zváni jsou i obyvatelé ze Suchdola a ostatních přilehlých městských částí.
Praha-Suchdol, Praha

Květinové vůně – zahradní kurz

Vstupte do období, kdy se kytkožroutství setkává s bylinkářstvím. Červen je měsíc kvetoucí krásy a omamných vůní. Přijďte se nabít sluneční energií z přírodních zdrojů.
Praha 6, Praha

Softballové extraligové utkání Perfect game

SK Joudrs Praha vás zve na softballové extraligové utkání žen s doprovodným programem.
Praha 8, Praha

Vernisáž předaukční výstavy

Všechny zájemce o umění, podporovatele a fanoušky našeho regionu zveme na vernisáž předaukční výstavy nadace EURONISA ve středu 6. 11. v prostorách liberecké Kavárny Pošta.
Liberec, Liberecký kraj

Předaukční výstava Nadace Euronisa

Přijďte si prohlédnout výstavu uměleckých děl, které budou následně draženy během 28. ročníku benefiční aukce umění Nadace EURONISA! Výstava bude letos připravena v krásných prostorách liberecké Kavárny Pošta.
Liberec, Liberecký kraj

28. benefiční aukce Nadace Euronisa

Opět se můžete těšit na benefiční aukci uměleckých děl Nadace Euronisa! Letos v listopadu proběhne již 28. ročník aukce – tentokrát v prostorách liberecké Kavárny Pošta.
Liberec, Liberecký kraj

O pohár Dukly

Akce je určena pro kategorie dětí do sedmi, devíti, jedenácti, třinácti a patnácti let. Soutěží se v moderním dvojboji na tratích od 25 m do 100 m v plavání a od 250 m do kilometru v běhu. Dosažené časy jsou přepočítávány na body podle pravidel moderního pětiboje.
Praha 6, Praha

Westernové příměstské tábory

Příměstské tábory pořádáme s obcí Mříčná již druhým rokem a jsou skvělou příležitostí pro děti, které chtějí prožít dobrodružství jako skuteční kovbojové a indiáni. Tábory jsou plné her, soutěží a zábavy, která dětem zaručeně zajistí nezapomenutelný zážitek. Rezervujte místo pro své děti ještě dnes!
Mříčná, Liberecký kraj

Aktivity v okolí

Denkrova pískovna v Lysolajích – prostor pro volný čas i sportovní aktivity

Z původního těžebního prostoru na jižním okraji Lysolaj vyrostla nová sportovní a rekreační oáza. Lysolajští tak získali krásný areál k aktivnímu odpočinku, žáci ZŠ Járy Cimrmana víceúčelové školní hřiště a hasiči tréninkovou i závodní plochu pro požární sport.
Praha 6, Praha

Kovářství Dva kováři v Praze

Umělecké zpracování kovu kombinujeme se sklem a se dřevem. Všechny naše výrobky jsou poctivé, propracované a originální. Děláme vše od plánů až po realizace celých projektů.
Praha, Praha

Socha nosorožce srstnatého v Lysolajích

V Praze najdete největší skulpturu nosorožce na světě. Nachází se, a s ní i kus doby ledové, v pražských Lysolajích, v areálu bývalé Denkrovy pískovny. Právě v Lysolajích se v minulosti našly kosterní ostatky tohoto pravěkého zvířete.
Praha 6, Praha

Naučná stezka Roztocký háj – Tiché údolí

Naučná stezka vás provede krajinou našich předků, která se rozkládá na cestě mezi dávnými sídly Přemyslovců na Levém Hradci a Pražském hradě. Tato oblast není proslulá jen historií lidského rodu, ale je bohatá krásnou přírodou.
Praha 6, Praha

Přírodní památka Housle v Lysolajích

Úzká, slepá, až 10 m hluboká skalnatá rokle Housle na západním okraji Lysolaj vznikla erozivním působením vody a částečně byla rozšířena bývalým lomem. Je významným geomorfologickým fenoménem. Roklí prochází naučná stezka.
Praha 6, Praha

Pražský přívoz P1 Sedlec – Zámky

Přívozy jsou nejmladším dopravním prostředkem v systému Pražské integrované dopravy. Prvním novodobým přívozem je právě přívoz ze Sedlce na Zámky, který se nachází na místě původního přívozu z 19. století.
Praha 6, Praha

Zřícenina Baba v Praze 6

Na návrší Baba na levém břehu řeky Vltavy se nachází zřícenina stejného jména. Dodnes není zcela jasné, zdali jde o zbytek kaple nebo budovy viničního lisu. Od zříceniny je pěkný výhled na Vltavu, Prahu 6 a okolí.
Praha 6, Praha

Pražský přívoz P2 Podbaba – Podhoří

Přívoz s celoročním provozem spojuje vltavské břehy mezi vyústěním Šáreckého údolí a Podhořím, od dubna do října s posílením provozu druhou lodí. Využití přívozu je atraktivní zejména pro spojení oblastí Prahy 6 a Troje pro rekreační i běžné denní cesty.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pražská kulinářská akademie

Jsme škola se zaměřením na výuku tradičního kuchařského řemesla. Využíváme moderní technologie. Nabízíme neformální kurzy pro nováčky a taktéž odborné kurzy.
Praha 6, Praha

Pivovar Létající Chroust

Létající Chroust je nový stylový kočovný pivovar, za kterým stojí Karolína a Jirka Chroustovští. Chroust je létající pivovar, který vaří v jiných pivovarech na jejich technologiích piva podle vlastní receptury. Pivovar není možné navštívit, pivo však můžete ochutnat v jiných pivovarech.
Praha 6, Praha

Restaurace Jana Punčocháře U Matěje

Šéfkuchař Jan Punčochář, který působil mimo jiné i ve vyhlášených restauracích Le Terroir nebo Grand Cru, otevřel novou restauraci U Matěje v Praze 6, na Hanspaulce. V příjemném prostředí si vychutnáte vynikající speciality moderní i tradiční české kuchyně.
Praha 6, Praha

Vinice Baba v Dejvicích

Skalnatý vrch Baba vyčnívající na levém břehu Vltavy byl osídlen již od mladší doby kamenné. Vinice na břidlicovém skalním útvaru byla založena roku 1562. V současné době je vinice v soukromém vlastnictví.
Praha 6, Praha

Staňte se mistry kuchyně za pomoci Pražského kulinářského institutu

Pražský kulinářský institut je střediskem, které nabízí profesionálům i laickým milovníkům dobré a kvalitní gastronomie kurzy vaření "šité na míru". U zrodu Pražského kulinářského institutu stála mimo jiné velká tradice z dob první republiky.
Praha 6, Praha

Hospoda U Lasíků

V hospůdce vám nabídnou domácí slané i sladké koláče, polévky, chléb se sádlem, lahodné Únětické pivo, kvasnicové pivo Maiselś Weisse, vína, kávu, domácí šťávy i čaje.
Únětice, Středočeský kraj

Únětická unce – měna krytá tekutým zlatem

V dnešní nejisté době přichází Únětický pivovar s trvalým řešením, se stabilní měnou na základě pivního indexu, která jako jediná měna nepodléhá inflaci a zaručí, že únětické pivo se v budoucnu pro vás již nezdraží.
Únětice, Středočeský kraj

Únětický pivovar – exkurze i dobré pivo

Přijďte se podívat do znovuotevřeného pivovaru v Úněticích u Prahy – pivo se zde vyrábí klasickým způsobem, bez dalších chemických úprav. Součástí pivovaru je restaurace s výbornou kuchyní. Každý víkend se zde koná také exkurze pivovarem.
Únětice, Středočeský kraj