Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Výlet na Babí lom
Společenské akce

Výlet na Babí lom

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Společenské akce v celé ČR.
První ročník výletu na chatu Babí lom. Budeme pro vás mít otevřenou chatu a zatopeno v krbu od 14,00 hodin. Na místě můžete zakoupit zvěřinový guláš nebo si na venkovním ohništi budete moct opést špekáčky.
Vše bude k zakoupení na místě, i teplé nápoje včetně čepovaného piva. Děti mají vstup zdarma a dospělí 50Kč/osoba.

Přijďte procházkou za námi na chatu, posedíte, dobře se občerstvíte a to vše poslechu příjemné hudby.
Komu se nechce pěšky, můžete dojet i autem, závory budou otevřené.
 

Provozovatel

Lesy města Brna, a.s.

chata Babí lom
pod vrcholem Babího lomu
679 22 Svinošice
Tel.:
+420 702 158 499
Tel.:
+420 728 786 570
Email:
musilova@lesymb.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
GPS:
49,313816 16,585070
 
 

Cena

Cena: 50 Kč

Snížená cena: zdarma

Poznámka:Děti zdarma, dospělí 50 Kč/osoba

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Sirény na cestách

Zcela nová zábavná talk show ženské trojice hereček a zpěvaček Sandry POGODOVÉ, Jitky ASTEROVÉ a Lindy FINKOVÉ – "SIRÉNY NA CESTÁCH".
Kuřim, Jihomoravský kraj

Coucou Pastrami

Chuťový zážitek před kulťasem s Coucou Pastrami.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Řemeslný trh

Oblečení, šperky, keramiku, kabelky, bytové dekorace, kosmetiku, svíčky, hračky, přáníčka a mnoho dalšího.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Terapie sdílením Live

Přednáška o vztazích a komunikaci. Ester Geislerová a její příklady z života. Honza Vojtko a jeho příklady z terapeutovny.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Autokino – Top Gun

Obsluha vám ukáže, kam máte zaparkovat. Buďte prosím trpěliví a ohleduplní k ostatním. Na projekci mohou být pořizovány fotografie za účelem propagace akcí kina a kulturního domu.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Farmářský trh

Přijďte navštívit farmářský trh, který se uskuteční v neděli 12. 5. 2024 a 9. 6. 2024 od 9:00 do 12:00 před kulturním domem.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Velryba Lízinka

13. 5. 2024 od 17:00, v kulturním domě. Dětské divadelní představení Velryba Lízinka od Divadla Krapet.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Épigraphes françaises

Posluchačsky atraktivní, ryze francouzský program, zprostředkuje hudební potěšení těm, kteří na koncerty vážně hudby tak často nechodí, ale také hudební perličky a zajímavosti opravdovým fandům klasiky.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Lelkovadlo u Lelekovic – důmyslná past na lelky

Lelkovadlo se nachází nedaleko přírodní rezervace Babí Lom u obce Lelekovice, jen pár kilometrů od centra Brna. Jedná se o originální oddechové místo s dřevěnou plastikou od řezbáře Jana Nováka na křižovatce cest pod stoupáním na Babí Lom.
Lelekovice, Jihomoravský kraj

Naučná stezka Babí lom

Na trase dlouhé necelé 2 kilometry je instalováno celkem 10 informačních tabulí, na kterých lesníci představují činnosti, které jsou každodenní součástí jejich práce. Malé čtenáře po stezce provádí mravenec Lesík, který hravou a vtipnou formou vysvětluje zajímavosti z prostředí Brněnských lesů.
Vranov, Jihomoravský kraj

Rozhledna Babí lom u Lelekovic

Rozhledna Babí lom se nachází u obce Lelekovice nedaleko Brna. Stavba válcového půdorysu stojí na skalnatém výběžku v obtížně přístupném terénu v nadmořské výšce 521 m. Říká se, že za jasného počasí jsou z rozhledny vidět vrcholky Alp. Nově otevřeno po rekonstrukci od srpna 2022.
Lelekovice, Jihomoravský kraj

Výlety s autíčky na dálkové ovládání za dobrodružstvím

Expedice s RC Auty do přírody, za pohybem, za dobrodružstvím a poznáváním.
Lelekovice, Jihomoravský kraj

Poutní klášter Aula Virginis s kostelem Narození Panny Marie ve Vranově u Brna

Ve Vranově u Brna byl 17. století vybudován na starém mariánském poutním místě s františkánským klášterem nový klášterní komplex řádu nejmenších bratří, tzv. Paulánů. Jeho součástí byl farní kostel sv. Barbory a nový mariánský kostel, jehož krypta je rodinnou hrobkou knížat z Liechtensteinu.
Vranov, Jihomoravský kraj

Lichtenštejnské mauzoleum ve Vranově u Brna

Rodinná hrobka Lichtenštejnů ve Vranově u Brna se nachází v kryptě kostela Narození Panny Marie. Kostel je významným mariánským poutním místem na Moravě a tato unikátní hrobka je jediným evropským pohřebištěm panovníků jednoho státu, které se nachází na území cizího státu.
Vranov, Jihomoravský kraj

Vranovské jesličky

Vranovský betlém je možné navštívit celoročně. Po vhození mince jesličky ožijí – hrají, pohybují se figurky a rozsvěcují se postupně výjevy ze života Ježíše Krista.
Vranov, Jihomoravský kraj

Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově

Zahradnictví u Kopřivů v obci Šebrov není jen obyčejnou prodejnou květin, stromků a keřů. Během roku se zde pořádají zajímavé akce pro veřejnost a nejen dětem udělají radost zdejší veselá zvířátka.
Šebrov-Kateřina, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Tree house Babí lom – ubytování v korunách stromů

Tree house na Babím lomu je prvním svého druhu na Moravě. Cílem je nabídnout lidem netradiční zážitek, během kterého lze jedinečným způsobem vnímat všemi smysly okolní přírodu a stát se tak podmětem k hlubšímu zájmu o les.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Lesní bar Babí lom

Osvěžit se limonádou nebo posilnit domácími buchtami či párkem v rohlíku nebo nakládaným hermelínem, můžete cestou na Babí lom. V areálu lesních školek, který leží mezi Vranovem a Babím lomem, se nachází lesní bar U Jelínka.
Vranov, Jihomoravský kraj

Tree House U Jezevce

Jezevčí tree house je umístěn na modřínu, více v lese, dál od civilizace. Na tomto místě můžete načerpat novou energii, kterou vám toto krásné místo poskytne v podobě ničím nerušeného klidu.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Tree House Sojčí hnízdo – ubytování v korunách stromů

Třetí Tree house, tentokrát na douglasce tisolisté navazuje na stávající dva umístěné na buku a na modřínu. Jméno dostal kvůli svému tvaru a hojnému výskytu sojky „Sojčí hnízdo“. Svým umístěním uprostřed lesa je předurčen ke skutečnému kontaktu s přírodou, kterou můžeme vnímat všemi smysly.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Divoké farmy rodiny Tlapákových

Divoké farmy vznikly pro milovníky kvalitních a zaručeně domácích potravin. Rodina Tlapákova stále pracuje na tom, aby vám měli co nabídnout, a proto vymýšlí nové a nové výrobky. Maso ze své farmy zpracovává dle ověřených receptů našich maminek, babiček i vlastních nápadů.
Vranov, Jihomoravský kraj

Duchovní centrum sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna

Vranov u Brna je známým a hojně navštěvovaným Mariánským poutním místem, jehož historie sahá až do 13. století. Nachází se uprostřed krásné přírody asi 12 km severně od Brna v místech, kterým se dříve říkalo "Moravské Švýcarsko".
Vranov, Jihomoravský kraj

Zmrzlinárna Tomivo gelato v Lipůvce

Tomivo gelato v malé vesničce Lipůvka za Brnem si zamilujete. Jejich domácí řemeslná zmrzlina podle vlastních receptů bez chemie a barviv se snaží být maximálně z lokálních surovin.
Lipůvka, Jihomoravský kraj

Restaurace U Baumannů

Od roku 2016 je opět otevřena restaurace U Baumannů v České u Brna.
Česká, Jihomoravský kraj