Úvod > Kalendář akcí > Czech Innovation Expo - interaktivní výstava ve Valdštejnské zahradě Senátu

Czech Innovation Expo - interaktivní výstava ve Valdštejnské zahradě Senátu

Kdy 1. duben 2019 7:30 - 26. květen 2019 18:00 Výstavy
S příchodem jara se tradičně otevírá Valdštejnská zahrada veřejnosti, lákadlem pro návštěvníky bude výstava CZECH INNOVATION EXPO, která díky technologiím nabízí ohlédnutí za stoletou historií naší země v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Veřejnosti je přístupná do 26. května 2019.
Česká centra v rámci loňských oslav stého výročí republiky připravila interaktivní výstavu s názvem CZECH INNOVATION EXPO. Unikátní projekt využívá špičkové technologie a přináší ohlédnutí za stoletou historií naší země v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Po úspěšném uvedení výstavy v Berlíně, Madridu, Pekingu, Šanghaji, Tokiu je nyní výstava prezentována také v Senátu Parlamentu ČR v Praze.

Inovativně pojatá expozice představuje nejvýznamnější osobnosti českého průmyslu a vědy uplynulého století. Skýtá možnost virtuálního setkání s nežijícími vědci, inovátory a průmyslníky. Výstava nejprve překvapí abstraktní hrou tvarů na panelech, instalovaných u krápníkové stěny Valdštejnské zahrady. Obsah expozice pak doslova ožije „před očima“ - při použití aplikace CIE AR v chytrých zařízeních zájemci objeví výstavu, kde zdánlivě „není nic k vidění“.

Vstup volný.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 5. 2019