Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Programy Cesta do pravěku v Muzeu Karla Zemana
Akce pro děti

Programy Cesta do pravěku v Muzeu Karla Zemana

Rezervace na všechny programy nutná!
WORKSHOPY ANIMACE, TRIKOVÉ TVORBY A WORKSHOPY S PRAXINOSKOPEM
Natočte si vlastní film pomocí stejných postupů, jaké používal Karel Zeman! Poznejte historii filmové tvorby skrze animaci s unikátní promítačkou – praxinoskopem.
Termíny: 7., 14., 21., 28. 1. vždy v 10-12 h

KREATIVNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY
Výroba vzducholodě inspirovaná filmem Ukradená vzducholoď, proužkování kostýmů jako ve Vynálezu zkázy, výroba loutky z Vánočního snu, výroba dokreslovačky nebo barvení trilobitů z Cesty do pravěku.
Termíny: 21., 28. 2. vždy ve 12-17 h. Rezervace není nutná.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY
Užijte si expozici muzea za doprovodu a s výkladem odborníků.

HRY V EXPOZICI MUZEA
Pro malé návštěvníky jsme připravili tematické motivační hry v expozici muzea. Dětem předškolního a mladšího školního věku je určena hra Cesta do pravěku, na jejímž konci děti naleznou trilobita, kterého si mohou odnést domů. Starším dětem nabízíme tematické křížovky. Zdarma pro návštěvníky muzea. Rezervace není nutná.

PROJEKCE FILMŮ
Pro filmové projekce nabízíme digitalizované filmy, které muzeum vydalo v edici Filmový Klub Karla Zemana na DVD. Tituly, které zatím v edici vyšly, jsou Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Baron Prášil, Ukradená vzducholoď, Čarodějův učeň a v prosinci nově vydané snímky Na kometě a Pohádka o Honzíkovi a Mařence. Filmy můžeme promítat i s anglickými titulky.

KURZ ANIMACE
Otevíráme další pravidelný kroužek animace, ve kterém se malí filmaři v rámci deseti lekcí pod vedením profesionální lektorky seznámí s jednou z metod animace a společně natočí vlastní krátký film. Kurz je zakončen slavnostní projekcí, film si odnesou účastníci domů.
Termín zahájení: 3. 2. v 16:00, kroužek bude probíhat každé úterý od 16:00

Cena tábora: 3.650 Kč za jednoho účastníka. Při účasti 2 a více sourozenců 3.350 Kč. Na tábor je povinná rezervace na telefonu nebo e-mailem na. Rezervace je platná až po uhrazení plné částky nebo 50% zálohy.

Provozovatel

Muzeum Karla Zemana

Saský dvůr - Saská 3
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 724 341 091
Email:
info@muzeumkarlaz...
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
50,086824 14,407523
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Na Velikonoce až do pravěku

Není vejce jako vejce. Vydejte se o Velikonocích po stopách dinosauřích vajec v Muzeu Karla Zemana a Dinosauria Museum Prague.
Praha 1, Praha

Letní příměstské tábory Muzea Karla Zemana

Pro malé i velké dobrodruhy pořádáme letní filmové příměstské tábory!
Praha 1, Praha

Letní příměstské tábory Muzea Karla Zemana

Pro malé i velké dobrodruhy pořádáme letní filmové příměstské tábory!
Praha 1, Praha

Letní příměstské tábory Muzea Karla Zemana

Pro malé i velké dobrodruhy pořádáme letní filmové příměstské tábory!
Praha 1, Praha

Letní příměstské tábory Muzea Karla Zemana

Pro malé i velké dobrodruhy pořádáme letní filmové příměstské tábory!
Praha 1, Praha

Obrazy Davida Uličníka

Působivý a nepřekonatelný tenor Davida Uličníka zněl v mnoha muzikálech, v seskupení 4TET Jiřího Korna i sólových projektech. Nyní vám představuje další polohu svého talentu.
Praha 1, Praha

Po stopách svatého Václava a svaté Anežky

Sváteční vycházka v doprovodu strašidelného průvodce po stopách pověstí a legend o svatém Václavovi a dalších českých světcích. Zarezervujte si své místo ve skupince poutníků na webu muzea.
Praha 1, Praha

Za starými pověstmi českými na Vyšehrad

Projděte se místy, kudy kráčely mýtické dějiny naší země a našeho národa, a seznamte se se starými pověstmi českými i pověstmi staroslavného Vyšehradu.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Zážitkové malování s Creative-U

Malujte jako profík, relaxuj tea bavte se s v krásném prostředí s příjemnými lidmi, při poháru vína a malým občerstvením v ceně. Odměnou bude obraz, který si odnesete domů. Zábava pro všechny, žádné předchozí zkušenosti s malováním nejsou třeba.
Praha 1, Praha

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.
Praha 1, Praha

Mlýnské kolo Velkopřevorského mlýna – největší vodní kolo v Evropě

Vodní kolo Velkopřevorského mlýna v Praze je největším dochovaným mlýnským kolem v Evropě. Kolo o průměru 8 metrů je již několikátou kopií původního mlýnského kola. To současné sestavil podle dobových dokumentů na začátku 90. let František Mikyska z Benešovska. K poslední výměně došlo roku 2018.
Praha 1, Praha

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.
Praha 1, Praha

Artisème – galerie a obchod českého designu

Galerie a obchod českého designu Artisème najdete v přízemí barokního Velkopřevorského paláce, který patří do areálu řádu maltézských rytířů.
Praha 1, Praha

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž nabízí neobyčejně krásný výhled na Prahu. V současné době ji mohou vidět návštěvníci v její autentické podobě z 15. století a navíc se dočkají i koncertů.
Praha 1, Praha

Lennonova zeď na pražské Kampě

Na pražské Kampě nedaleko Karlova mostu stojí pestrobarevně pomalovaná zeď, symbolizující hrob slavného frontmana legendární hudební skupiny The Beatles, ale je také místem, kde lidé vyjadřovali své názory a protesty proti komunistickému režimu.
Praha 1, Praha

Kavka Foto Atelier

Kavka Foto Atelier v Míšeňské ulici je místem, které zprostředkovává jedinečný pocit autentičnosti při focení ve stylovém oblečení z konce 19. a počátku 20. století. Výsledné fotografie jsou ihned k dispozici.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Dům U Tří pštrosů – první pražská "kafírna"

Pod mosteckou věží na Malostranské straně Karlova mostu stojí krásný renesanční dům U Tří pštrosů, nazvaný podle domovního znamení na průčelí, kde jsou vymalování tři velcí pštrosi. Na počátku 18. století zde vznikla první pražská kavárna.
Praha 1, Praha

Rodinný hotel U Semináře

Hhotelu U Semináře má jen 3 pokoje a výhled na Karlův most.
Praha 1, Praha

Pod Věží – hotel, restaurace a crepérie v centru Prahy

Hotel Pod Věží a jeho Depandance Pod Věží Praha nabízí příjemné a moderní ubytování ve dvou historických budovách v centru Prahy. Konkrétně v samém srdci Malé Strany, která je zařazena do celosvětově chráněných oblastí UNESCO. Obě budovy se tak nacházejí přímo u Karlova mostu.
Praha 1, Praha

Grilování na lodi v Praze

K letnímu počasí patří bezesporu voda a grilování. Proč oboje nespojit a nevyrazit s rodinou či přáteli na soukromou plavbu Prahou s grilováním. Na tento neopakovatelný zážitek jistě nikdo ze zúčastněných jen tak nezapomene. Menší rodinná oslava, či velká firemní plavba? Každý si to jistě zamiluje.
Praha 1, Praha

Lokál U Bílé kuželky na Malé Straně

Lokál U Bílé kuželky na Malé Straně je nástupcem prvního Lokálu v Dlouhé a nachází se v malostranském domě s krásným klenutým sklepem. Tento Lokál rovněž stojí na dvou základních pilířích – skvělém čepovaném plzeňském pivu a tradiční české kuchyni.
Praha 1, Praha

Orea Place Charles Bridge – samooblužný hotel v Praze

Vyberete si pokoj, vezmete si klíč, uděláte check-in a před odchodem check-out. Během celého procesu i pobytu nenarazíte na recepční. Nebudete přitom v hotelu duchů, nýbrž v hotelu u pražského Karlova mostu. Hotel patří do rodiny Orea Hotels & Resorts.
Praha 1, Praha

Hotel Lokál Inn na Malé Straně v Praze

Lokál Inn, prvotřídní českou kuchyni, plzeňské pivo z tanku a stylové ubytování v domě se staletou tradicí najdete v Praze na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Tucet Míšeňská

Milujete ústřice? Dejte si jich třeba tucet!
Praha, Praha