!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Novoroční výstup na vrchol Babí lom u Lelekovic
Novoroční výstup na vrchol Babí lom u Lelekovic
"> "> "> "> ">
1.1.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Novoroční výstup na vrchol Babí lom u Lelekovic

  • 1. leden 2021
50. ročník tradičního novoročního výstupu. po zvolené přístupové cestě na vrchol Babího lomu, 562 m n. m. Pozor – vrchol není na rozhledně! Od rozcestí „U jelínka“ po modré a červené značce opatrně do sedla na hřebeni. Tam bude organizována sbírka Novoroční čtyřlístek.
Rozhledna Babí lomBetonovou rozhlednu Babí lom najdete na jižním úbočí stejnojmenného vrcholku Babí lom (562 m.n.m.), jež se zvedá severním směrem nad obcí Lelekovice. Patnáct metrů vysoká rozhledna poskytuje malebný výhled a to východním směrem na Drahanskou vrchovinu, západním směrem na Žďárské vrchy a za nimi Českomoravskou vrchovinu. Jihovýchodním směrem lze pozorovat zalesněné kopce Chřibů a Ždánického lesa a podíváte-li se jižním směrem uvidíte část Brna s hradem Špilberkem. Rozhledna má dvě vyhlídkové plošiny, vyšší je ve výšce 12 metrů.

Možná vás také zaujme načervenalá barva místní půdy a skalisek, která jsou tvořena slepenci oblázků, které lze vidět na jiných místech v okolí Brna. Jde o 370 milionů let staré rudofialové slepence, po kterých je třeba pojmenován známý brněnský kopec poblíž výstaviště, v jehož úbočí se nachází bývalá dělnická kolonie.

K rozhledně se nejsnázeji dostanete z obce Lelekovice severním směrem po červené turistické značce. Rozhledna je volně přístupná.

Hvězdicový pochod – trasu si můžete zvolit libovolně, vyrazit můžete po značených stezkách například z Brna, Kuřimi, Lelekovic či Adamova. Cílem pochodu je nejvyšší vrchol Babího lomu, (není běžně přístupný veřejnosti), kde bude připraven lanový park pro děti. V sedle pod vrcholem bude probíhat dobročinná sbírka – prodej Novoročních čtyřlístků. Součástí Babího lomu je rozhledna, která se nachází na hřebenové červené turistické značce. 
Zobrazit více
Rozhledna Babí lom u Lelekovic

Rozhledna Babí lom u Lelekovic

Lelekovice, Jižní Morava
Naučná stezka Babí lom

Naučná stezka Babí lom

Vranov, Jižní Morava
Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově

Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově

Šebrov-Kateřina, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí