Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Letní příměstský tábor Karla Zemana
Akce pro děti

Letní příměstský tábor Karla Zemana

Potěšte své děti a přihlaste je o letních prázdninách na příměstský tábor do světa filmových kouzel! Čeká na ně pětidenní program, během nichž zažijí spoustu zábavy a proniknou do tajů výroby animovaného filmu.
Ústřední linkou celého tábora je tedy natočení vlastního animovaného filmu inspirovaného snímky Karla Zemana Ukradená vzducholoď a Na kometě. Mladí filmaři ale nebudou jen od rána do odpoledne zavření u animačního stolu! Celodenní program doplní tematicky laděné aktivity, např. návštěva filmových ateliérů na Barrandově, výprava do planetária, plavba stylovou elektrolodí po Čertovce a Vltavě či procházka po místech Prahy, kde se natáčely slavné filmy.

Tábor je určen pro děti od 7 do 15 let. Program začíná vždy v pondělí a trvá do pátku vždy od 8:00 do 17:30. Příměstský tábor je vedený zkušenými lektory, zahrnuje kromě aktivního programu i kvalitní stravu (oběd, dopolední a odplední svačina) a pitný režim.

Termíny:
• první turnus 13.7. – 17.7.2015
• druhý turnus 20.7. – 24.7.
• třetí turnus 3.8. – 7.8.
• čtvrtý turnus 9.8. – 13.8.

Cena tábora: 3.650 Kč za jednoho účastníka. Při účasti 2 a více sourozenců 3.350 Kč. Na tábor je povinná rezervace na telefonu 724 341 091 nebo e-mailem na info@muzeumkarlazemana.cz.

Rezervace je platná až po uhrazení plné částky nebo 50% zálohy.

Rámcový program: Dopoledne je vždy věnované poznávání tajů filmového triku a animované tvorby. Malé filmaře provedeme celým procesem přípravy filmu: od tvorby námětu, obrazového scénáře, přes výrobu loutek k samotnému natáčení i postprodukci. Vybrané filmové postupy budeme zkoumat také v expozici Muzea Karla Zemana a přímo prostřednictvím Zemanových filmů. V odpolední části programu se budeme společně vydávat i mimo muzeum. Inspiraci k filmům i pestré zážitky se vydáme hledat na různá místa s filmem úzce spjatá a filmové poznávání zkombinujeme s pobytem na čerstvém vzduchu. Každý den pak zakončíme kreativními aktivitami v prostorách Saského dvora. Počet dětí je limitován tak, abychom mohli nabídnout individuální přístup všem účastníkům příměstského tábora.

Betlémy 2022 – kostel Panny Marie Pod řetězem

Betlém je ze dřeva a byl zhotoven ve druhé polovině 19. století. Klasická kompozice jesliček je utvořena polorozpadlou chýší se Svatou rodinou, volkem a oslíkem. K ústřednímu bodu betlému, malému Ježíškovi, se obrací každá z postav včetně ovcí v pokorném gestu.
Praha 1, Praha

Mezinárodní hudební festival České doteky hudby 2022

24. ročník festivalu České doteky hudby opět rozezní Prahu v období Vánoc. Koncerty se odehrají v nejvýznamnějších pražských kulturních památkách.
Praha 1, Praha

Betlémy 2022 – kostel sv. Josefa

Betlém je zasazen do prosté scenérie, jejímž ústředním motivem je jednoduchá chýše, v níž spočívá Svatá rodina. K ní přistupují tři králové v doprovodu s družinou z jedné strany a pastýři ze strany druhé. Každá z figur upírá svůj pohled k jesličkám jako ke středu a smyslu Vánoc.
Praha 1, Praha

Zloději na Malé Straně – hra v ulicích Prahy

Pozvánka pro 2-5 členné týmy na dobrodružnou hru v Praze. Pokud se nebojíte tmy, zapojte se do pátrání po zlodějské partě. Dostanete se do světa temných uliček, kradeného zlata, stříbra i peněz.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.
Praha 1, Praha

Zážitkové malování s Creative-U

Malujte jako profík, relaxuj tea bavte se s v krásném prostředí s příjemnými lidmi, při poháru vína a malým občerstvením v ceně. Odměnou bude obraz, který si odnesete domů. Zábava pro všechny, žádné předchozí zkušenosti s malováním nejsou třeba.
Praha 1, Praha

Artisème – galerie a obchod českého designu

Galerie a obchod českého designu Artisème najdete v přízemí barokního Velkopřevorského paláce, který patří do areálu řádu maltézských rytířů.
Praha 1, Praha

Mlýnské kolo Velkopřevorského mlýna – největší vodní kolo v Evropě

Vodní kolo Velkopřevorského mlýna v Praze je největším dochovaným mlýnským kolem v Evropě. Kolo o průměru 8 metrů je již několikátou kopií původního mlýnského kola. To současné sestavil podle dobových dokumentů na začátku 90. let František Mikyska z Benešovska. K poslední výměně došlo roku 2018.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Dům U Tří pštrosů – první pražská "kafírna"

Pod mosteckou věží na Malostranské straně Karlova mostu stojí krásný renesanční dům U Tří pštrosů, nazvaný podle domovního znamení na průčelí, kde jsou vymalování tři velcí pštrosi. Na počátku 18. století zde vznikla první pražská kavárna.
Praha 1, Praha

Hotel Pod Věží Prague a Depandance Pod Věží Praha

Hotel Pod Věží a jeho Depandance Pod Věží Praha nabízí příjemné a moderní ubytování ve dvou historických budovách v centru Prahy. Konkrétně v samém srdci Malé Strany, která je zařazena do celosvětově chráněných oblastí UNESCO. Obě budovy se tak nacházejí přímo u Karlova mostu.
Praha 1, Praha

Rodinný hotel U Semináře

Hhotelu U Semináře má jen 3 pokoje a výhled na Karlův most.
Praha 1, Praha

Orea Place Charles Bridge – samooblužný hotel v Praze

Vyberete si pokoj, vezmete si klíč, uděláte check-in a před odchodem check-out. Během celého procesu i pobytu nenarazíte na recepční. Nebudete přitom v hotelu duchů, nýbrž v hotelu u pražského Karlova mostu. Hotel patří do rodiny Orea Hotels & Resorts.
Praha 1, Praha