Úvod > Kalendář akcí > Kamenné poklady z pražských zahrad

Kamenné poklady z pražských zahrad

Kdy 28. březen 2019 10:00 - 3. listopad 2019 18:00 Výstavy
Jedna z nejkrásnějších barokních památek, zámek Troja, nabízí ke zhlédnutí velmi zajímavou výstavu Kamenné poklady z pražských zahrad.
Nedílnou součástí historických pražských zahrad byla jejich umělecká výzdoba a drobná architektura. Tato umělecká díla, desítky let vystavená rozmarům počasí, postupně ze zahrad zmizela – buď byla nenávratně zničena, nebo musela být nahrazena kopiemi. Zachráněné originální sochy i architektonické prvky byly uloženy v depozitářích Galerie hlavního města Prahy. Z areálu zámku Troja jsou to například kamenné kašny s figurálními motivy Nereidek a delfínů, které byly nalezeny 80. letech 20. století při rekonstrukci zámku a zahrad. Na výstavě jsou dále prezentovány sochařské originály z Vrtbovské zahrady, skupina Číňanů z krajinného parku Cibulka nebo braunovské busty z letohrádku Portheimka.

Prohlídky s průvodcem mimo stanovené termíny prohlídek pro veřejnost – možnost rezervace na tel. 725 811 936 nebo vzdelavani@ghmp.cz. Prohlídky zajišťujeme pro skupiny nad 5 osob, výklad prosím objednávejte alespoň týden dopředu.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 3. 2019