Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Svatá Klára
Gurmánská turistika

Restaurace Svatá Klára

Restaurace Svatá Klára je do odvolání uzavřena. Děkujeme za vaši přízeň a včas vás budeme informovat o znovuotevření restaurace.

Restaurace ze 17. století v přírodní jeskyni, 16 m pod zemským povrchem v netradičním prostředí s krbem, starožitným nábytkem a dobovými obrazy.

Exkluzívní prostředí, perské koberce, starožitný nábytek, barokní sochy, historické obrazy... jedinečná gastronomie... a planoucí krb, který dotváří skvostnou atmosféru. Ani si nestačíte uvědomit, že jste vlastně 16 metrů pod povrchem. Tady se dobře zapomíná na venku překotně běžící čas.

Restaurace Svatá Klára je původně vinný sklep na jedné z pražských vinic v sousedství barokního zámku Troja. Od nepaměti se zde pěstovalo pražské víno, které bylo dovezeno císařem Karlem IV. Původní pojmenování vinárny vzniklo podle patronky blízkého kostelíka a monstrance Svaté Kláry. Říkají tu: "Ani ráno nekončí noc ve Svaté Kláře!". Podle archivních zápisů vznikl tento sklep z původní jeskyní štoly nalézající se 16 metrů pod povrchem a po dostavbě Trojského zámku byl hrabětem Václavem Vojtěchem ze Šternberku využíván jako vinný depozitář.

Pestrá a bohatá nabídka z jídelního lístku s širokým výběrem našich i zahraničních vín je nejlepším předpokladem, aby se Svatá Klára' stala svatým a opravdovým domovem gurmánů.