ÚvodKalendář akcíHistorické a vojenské akceVečerní prohlídky na zámku Valtice
Historické a vojenské akce

Večerní prohlídky na zámku Valtice

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Zámek Valtice nabídne večerní prohlídky zámeckými okruhy, komorní koncerty a komentované prohlídky úspěšné výstavy Megabrouci.

Hradozámecká noc 2023

Již tradiční akce Národního památkového ústavu, Hradozámecká noc, se letos koná v sobotu 26. srpna a zapojí se do ní několik desítek hradů, zámku a dalších památek po celé republice. Zámek Valtice nabídne večerní prohlídky zámeckými okruhy, komorní hudební produkci a komentované prohlídky úspěšné výstavy Megabrouci. 

Vstupenky budou k dostání v zámeckém Knihkupectví na nádvoří zámku, které bude otevřeno do 21:30. 

Hradozámeckou noc na valtickém zámku zahájí slavnostní fanfára trubače Zdenka Bouchnera, která zazní v 17:45 z okna nad hlavním vstupem do zámeckého paláce na čestném nádvoří. Fanfára potom ohlásí každou celou hodinu a také závěr programu ve 22:00.

Skupina houslových virtuozů Dr. Music Ensemble roztančí své smyčce na vnitřním nádvoří v 18:30. Všechny koncerty jsou volně přístupné, vstupné se neplatí.

Večerní prohlídky

Večerní komentované prohlídky Knížecího bytu, aneb Apartmánu Františka I. z Liechtensteinu, který byl po opravách otevřen teprve před třemi lety, se v sobotu 26. srpna 2023 uskuteční  v časech:

 • 18:00
 • 18:40
 • 19:20
 • 20:00
 • 20:40
 • 21:20
 • 21:40
 • vstupenky můžete koupit online anebo v zámeckém Knihkupectví na nádvoří zámku.

Speciální prohlídky nabídne o Hradozámecké noci také hlavní prohlídkový okruh zámku Valtice, kterým se večer provází ve zkrácené formě, tak aby byl zajištěn vizuální komfort návštěvníků. Výpravy budou vycházet v časech:

 • 18:20
 • 19:40
 • 21:00 
 • vstupenky koupíte v zámeckém Knihkupectví na nádvoří zámku.

Cena prohlídky je 160 Kč za dospělou osobu, 130 Kč za seniory či mládež, děti (6-17 let) platí 50 Kč.

Projekt Megabrouci nabídne o Hradozámecké noci komentované autorské prohlídky, a to v časech 19:00, 20:00 a 21:00. Vstupenky koupíte v zámeckém Knihkupectví nebo přímo v zámecké jízdárně, kde se výstava koná, anebo online. Cena vstupného je 250 Kč.

Komorní koncerty

 • 17:45 – 17:50 trubka, Zdenek Bouchner – slavnostní fanfára, hlavní palác
 • 18:00 - 18:30 houslový koncert, Dr. Music Ensemble – nádvoří
 • 19:00 - 19:05 trubka, Zdenek Bouchner – hlavní palác
 • 20:00 - 20:05 trubka, Zdenek Bouchner – hlavní palác
 • 21:00 - 21:05 trubka, Zdenek Bouchner – hlavní palác
 • 22:00 – 22:02 trubka, Zdenek Bouchner – hlavní palác

Až do 21:00 bude tento den otevřena také vinotéka na zámku, kde je možnost degustace i koupě valtických i liechtensteinských vín, vína Vinselekt Michlovský z nedalekých Rakvic lze degustovat v enomatu. 

S komorním programem se přidá také Galerie Korek v zámecké bráně na náměstí, která nabízí setkání s moderním uměním.

Změna programu vyhrazena.

Provozovatel

Zámek Valtice

Zámek 1
691 42 Valtice
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
48,739505 16,755577
 
 

Cena

Poznámka:250 / 160 / 130 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Vinobraní na zámku Valtice 2024

Zámecký areál zaplní stánky s vínem, pochutinami či jarmarkem.
Valtice, Jihomoravský kraj

Lednicko-valtický hudební festival 2024

Lednicko-valtický hudební festival 2024 opět představí neotřelou dramaturgii a posluchači budou mít příležitost si ji vychutnat v historií a uměním prodchnutých lokalitách LVA a blízkých měst.
Valtice, Jihomoravský kraj

Mozart na Moravě a slavné české melodie na nádvoří zámku Valtice

Koncert – hudba Wolfganga Amadea Mozarta.
Valtice, Jihomoravský kraj

Komorní koncert v Bylinkové zahradě na zámku Valtice

Bylinková zahrada zve na příjemně strávený podvečer v doprovodu známé filmové hudby v živém podání kytary a příčné flétny z dua Rezuanto.
Valtice, Jihomoravský kraj

Night Court Ball – Fantasy Ples

Fantasy ples inspirovaný knižní sérií Acotar na zámku Valtice! Nechte se na jednu noc unést do světa fantasie.
Valtice, Jihomoravský kraj

Filmové melodie v Bylinkové zahradě Lu & Tiree Chmelar

Zveme vás na příjemně strávený podvečer v Bylinkové zahradě, který doprovodí známá filmová hudba v živém podání kytary a příčné flétny z dua Rezuanto.
Valtice, Jihomoravský kraj

Czech Challenge Tour

Czech Challenge Tour dává všem mladým, ale i zkušeným hobby cyklistům možnost zažít atmosféru opravdových cyklistických závodů.
Valtice, Jihomoravský kraj

Předhodové zpívání

Valtická krojovaná chasa a Město Valtice vás srdečně zvou na Předhodové zpívání. Tradiční přehlídka folklorních sborů a souborů z blízkého a dalekého okolí. Před zahájením programu zahraje CM z Lužic. Po skončení programu proběhne beseda u cimbálu s CM Denica ze Šardic.
Valtice, Jihomoravský kraj

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.
Valtice, Jihomoravský kraj

Národní centrum divadla a tance Valtice v bývalé jízdárně valtického zámku

Díky rozsáhlé rekonstrukci zchátralého divadla, zimní jízdárny a zahradního domku v areálu valtického zámku vzniklo Národní centrum divadla a tance, které bude poskytovat zázemí divadelním a tanečním souborům, ale také badatelům, které zajímají dějiny těchto umění.
Valtice, Jihomoravský kraj

Salon vín České republiky

Ta nejlepší moravská a česká vína v romantickém prostředí zámku ve Valticích vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy a také vína. Zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.
Valtice, Jihomoravský kraj

Barokní divadlo na zámku ve Valticích

Roku 1790 byla u příležitosti návštěvy císaře Leopolda II. otevřena nejmladší budova zámeckého areálu, pozdně barokní divadlo. Ve 40. a 50. letech 20. stol. bylo zničeno, nejprve válečnými událostmi a poté necitlivými zásahy za komunistického režimu. Nyní je obnoveno a zve na interaktivní prohlídku.
Valtice, Jihomoravský kraj

Venkovní hry Nachozeno

Užijte si netradiční procházku českými městy plnou zábavy a zajímavostí. Venkovní hry Nachozeno vás provedou čtyřmi krásnými městy – Telčí, Libercem, Valticemi a Hradcem Králové.
Valtice, Jihomoravský kraj

Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar Valtice

V areálu zámku Valtice najdete Bylinkovou zahradu, která splňuje kritéria trvale udržitelného zahradničení podle biologických principů a je tak prvním nositelem této certifikace na území České republiky.
Valtice, Jihomoravský kraj

Stezka železné opony – evropská dálková cyklotrasa Eurovelo 13

Téměř půlku století rozdělovala Železná opona Evropu na východ a západ. V současnosti se všech 20 evropských států podél této linie podílí na budování jedinečné trasy pro cyklisty i pěší. Česká část vede od Aše jižní hranicí s Německem a Rakouskem až k soutoku Dyje a Moravy pod obcí Lanžhot.
Valtice, Jihomoravský kraj

Městské muzeum Valtice

V rámci expozice muzea se dozvíte informace o vinařství, historii města, folklórních tradicích, Liechtensteinech, životním stylu počátku 20. století i o Petru Bezručovi. Městské muzeum Valtice sídlí v historické budově na náměstí.
Valtice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Valtice

Hotel Anton Florian se nachází přímo v levém křídle státního zámku Valtice. Nabízí tak ideální výchozí bod pro odpočinek v překrásném prostředí jižní Moravy.
Valtice, Jihomoravský kraj

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep, který je nejstarším sklepem ve Valticích, nabízí návštěvníkům nejen prohlídku těchto unikátních prostor doplněnou výkladem o historii vinařství, ale také seznámení s produkcí valtické vinařské firmy Vinné sklepy Valtice.
Valtice, Jihomoravský kraj

Hotel Hubertus ve Valticích

Moderní hotel Hubertus se nachází ve Valticích, které leží v Lednicko-valtickém areálu. Navíc je hotel situovaný přímo do levého křídla zámku, jehož součástí je i Národní salon vín. Skvělá poloha hotelu přímo vybízí k poznávání kulturních památek, turistice i vynikajících jihomoravských vín.
Valtice, Jihomoravský kraj

Café Liechtenstein – knížecí kavárna

Stylová zámecká kavárna ve Valticích, vítěz prestižního brněnského festivalu Týden kávy 2013! Ochutnejte vynikající kávu, lahodné dezerty a kvalitní vína od moravských vinařů.
Valtice, Jihomoravský kraj

Vinařské Centrum Excelence ve Valticích

Dvoupodlažní budova se zázemím pro vinaře, malý park s vinicemi a naučnou vinařskou stezkou – to je Centrum Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích. Pracovníci zde poskytnou veřejnosti služby v oblasti propagace i podpory vinohradnictví a vinařství.
Valtice, Jihomoravský kraj

Resort Valtberg N48

Resort Valtberg Valtice se nachází 500 metrů od zámku Valtice.
Valtice, Jihomoravský kraj

Penzion Valtice

Komfortní ubytování v domě z 18. století přímo v historickém centru Valtic.
Valtice, Jihomoravský kraj

Albero Valtice – restaurační komplex v historickém centru

Při vstupu na historické náměstí restauraci nelze přehlédnout, neboť stojí v pomyslné bráně. S kapacitou 55 míst a stejného počtu míst na letní terase je jednou z největších restaurací ve městě.
Valtice, Jihomoravský kraj