Úvod > Co chcete dělat? > Vinařské Centrum Excelence ve Valticích
Gurmánská turistika

Vinařské Centrum Excelence ve Valticích

Dvoupodlažní budova se zázemím pro vinaře, malý park s vinicemi a naučnou vinařskou stezkou – to je Centrum Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích. Pracovníci zde poskytnou veřejnosti služby v oblasti propagace i podpory vinohradnictví a vinařství.
Nové centrum se nachází přímo ve Valticích v blízkosti vinařské školy, která je majitelem budovy z první republiky a navazující přístavby. Nejcennější část původní budovy zůstala zachovaná, zbourána byla pouze pozdější nekvalitní přístavba. K dispozici je velký sál s jevištěm, archiv, zasedací místnost i kanceláře. Prostory jsou navržené tak, aby vyhovovaly nejen pro školení, degustace, ale i skladování vzorků vín a pořádání kulturních akcí.
 
Zemědělská škola vznikla ve Valticích už ve druhé polovině 19. století. Učit se tam začalo v roce 1873 a po různých proměnách se z ní novodobě stala škola zaměřená na vzdělání odborníků na víno.

V areálu vznikne také nová vinice, která bude ukazovat nové trendy ve vinohradnictví a poslouží odborné i laické veřejnosti.

Provozovatel

Národní vinařské centrum, o.p.s.

Zámek 1
691 42 Valtice
Tel.:
+420 519 352 072
Email:
narodni@vinarskec...
WWW:
www.vinarskecentr...
GPS:
48,739496 16,755632
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Hubertus ve Valticích

Hotel Hubertus ve Valticích

Valtice, Jihomoravský kraj
Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj
Zámecký hotel Valtice

Zámecký hotel Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj