!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice
Gurmánská turistika

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep, který je nejstarším sklepem ve Valticích, nabízí návštěvníkům nejen prohlídku těchto unikátních prostor doplněnou výkladem o historii vinařství, ale také seznámení s produkcí valtické vinařské firmy Vinné sklepy Valtice.
Unikátní Zámecký sklep patří mezi nejstarší a největší vinné sklepy v České republice. Již ve 12. století, kdy nad tímto sklepem stál středověký hrad, zde zrála kvalitní valtická vína. Roku 1430 provádí rekonstrukci tohoto sklepa významný rod Lichtensteinů, kteří zde budují vinařství, když zjistili, že na Valticku a Mikulovsku jsou výborné podmínky pro výrobu špičkových vín. Ještě v 70. letech 20. století se v tomto sklepě lisují hrozny na obrovském dřevěném kládovém lisu, který je možné při návštěvě sklepa vidět. 

V Zámeckém sklepě, jehož kapacita je dnes 500 tisíc litrů, stále zrají v dřevěných dubových sudech nejlepší červená vína z produkce vinařství. Zrálo zde také víno Merlot – výběr z hroznů 2012 barrique, které se v roce 2015 stalo prvním červeným vínem v historii Salonu vín ČR, které získalo ocenění šampion Salonu vín.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Hubertus ve Valticích

Hotel Hubertus ve Valticích

Valtice, Jižní Morava
Zámecký hotel Valtice

Zámecký hotel Valtice

Valtice, Jižní Morava