!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna - zrušeno
Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna - zrušeno
"> "> ">
14.8.
15.8.
+ Přidat foto
Společenské akce

Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna - zrušeno

Kdy 14. srpen 2020 – 15. srpen 2020
Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna se v Telči staly již tradicí. Letos proběhne již 16. ročník této oblíbené akce. Oslavte s městem Telč 921 let od jeho založení.
Slavnosti připomínají skutečně významné renesanční osobnosti v historii města Telče, Zachariáše z Hradce a Kateřinu z Valdštejna, kteří svým působením a životem dokázali vtisknout Telči ráz italské renesanční architektury, aplikované do trochu drsnějších podmínek Království českého.

Společně s krásou města vnímejme město Telč v koloritu dobového tržiště, zábavných i naučných atrakcí pro děti i dospělé, sokolníků, koní... dobové hudby, tanců, divadla, šermu, kejklířů, prostě všeho toho, co vždy neodmyslitelně patřilo k slavnostem.

Přijměte naše pozvání do dnů plných zábavy i poučení pro malé i velké, dnů historie a romantiky, dobrého jídla, prostě zážitků ve starých dobrých časech.

16. ročník Historických slavností Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna, oslavující tento vzdělaný humanistický pár, začne v pátek v 16 hodin na náměstí Zachariáše z Hradce.

Od roku 2004 se Zachariáš s Kateřinou každoročně vracejí na své panství, aby se pozdravili se starostou a občany, přivítali velkolepý průvod a zhlédli spolu s návštěvníky města umění rytířů, kejklířů, tanečníků, hudebníků a divadelníků. Několik dní v životě Telče zaplní dobová hudba, tance, krátká divadelní vystoupení, rytířské turnaje a řemeslnické jarmarky.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 22. 7. 2020