Úvod > Kalendář akcí > Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna

Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna

Kdy 16. srpen 2019 - 17. srpen 2019 Společenské akce
Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna se v Telči staly již tradicí. Letos proběhne již 15. ročník této oblíbené akce. Oslavte s městem Telč 920 let od jeho založení v pátek a v sobotu 16. a 17. srpna 2019.
Slavnosti připomínají skutečně významné renesanční osobnosti v historii města Telče, Zachariáše z Hradce a Kateřinu z Valdštejna, kteří svým působením a životem dokázali vtisknout Telči ráz italské renesanční architektury, aplikované do trochu drsnějších podmínek Království českého.

Společně s krásou města vnímejme město Telč v koloritu dobového tržiště, zábavných i naučných atrakcí pro děti i dospělé, sokolníků, koní... dobové hudby, tanců, divadla, šermu, kejklířů, prostě všeho toho, co vždy neodmyslitelně patřilo k slavnostem.
Přijměte naše pozvání do dnů plných zábavy i poučení pro malé i velké, dnů historie a romantiky, dobrého jídla, prostě zážitků ve starých dobrých časech.

14. ročník Historických slavností Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna, oslavující tento vzdělaný humanistický pár, začne v pátek v 16 hodin na náměstí Zachariáše z Hradce.

Od roku 2004 se Zachariáš s Kateřinou každoročně vracejí na své panství, aby se pozdravili se starostou a občany, přivítali velkolepý průvod a zhlédli spolu s návštěvníky města umění rytířů, kejklířů, tanečníků, hudebníků a divadelníků. Několik dní v životě Telče zaplní dobová hudba, tance, krátká divadelní vystoupení, rytířské turnaje a řemeslnické jarmarky.
 

Program:

pátek 16. 8.
16.00 hod. Otevření dobového jarmarku
17.00 hod. Zahájení Historických slavností
Vystoupení všelikerých muzikusů ku oslavě výročí
21.00 hod. Divadlo „Kocouření“ aneb velké výročí v hodině prázdninového dějepisu ku oslavě slavného výročí účinkují malé i velké děti a jejich dospělí ve spolcích místních i přespolních aneb „Telč sobě“

sobota 17. 8.
10.00 hod. Zahájení Historických slavností, otevření dobového jarmarku
Šermířská skupina Corbeau z Třeboně

10.30 hod. Slavnostní prezentace výstavy 10 let od Dolnorakouské zemské výstavy ve vstupní síni radnice

14.00 hod. Slavnostní průvod se Zachariášem z Hradce a Kateřinou z Valdštejna
  • šermíři Corbeau z Třeboně, Privilegované, uniformované a ozbrojené sbory občanů z Waidhofenu an der Thaya a ctihodní Telčané, spolky místní i přespolní, velká i malá kapela
  • Slavnostní ceremonie a uvítání Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna a jejich hostů
  • Privilegované, uniformované a ozbrojené sbory občanů z Waidhofenu an der Thaya
  • Šermířská skupina Corbeau z Třeboně
  • Koncerty všelikerých místních i přespolních muzikusů
  • Velká příprava na malé vyučování, hudební ladění

21.00 hod. Divadlo „Kocouření“ aneb velké výročí v hodině prázdninového dějepisu
ku oslavě slavného výročí účinkují malé i velké děti a jejich dospělí ve spolcích místních i přespolních aneb „Telč sobě“.

Letní Kocouření 12. - 17. 8., Panský dvůr Telč
Moc rádi tímto zveme ke spolupráci všechny nadšence, spolky a sdružení ať už z Telče, či okolí k tvorbě letního programu Kocouření pod pracovním heslem „Telč sobě“. Budeme si hrát, objevovat a vlastně se maličko i vzdělávat. Výsledkem tohoto radostného konání bude nejen pestrý průvod v rámci Historických slavností v Telči, ale hlavně společné letní divadelní představení na náměstí ve dnech 16. a 17. srpna letošního roku. Intenzivně se budeme připravovat týden před konáním - prezentací společného dílka.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 6. 2019