Úvod > Co chcete dělat? > Apartmány Chornitzerův dům v Telči
Ubytování

Apartmány Chornitzerův dům v Telči

Romantické ubytování v domech s bohatou historií a jedinečnou rodinnou atmosférou. Apartmány Chornitzerův dům se nachází v historickém jádru města Telče a je nedílnou součástí nejmalebnějšího náměstí naší vlasti, náměstí Zachariáše z Hradce.

Chornitzerův dům dostal název po Martinu Ignáci Chornitzerovi a jeho ženě Marii Anně, kteří získali dům 27.9.1747. Pan Chornitzer byl šlechetný a zbožný člověk a byl dlouhá léta ředitelem panství teleckého. On a jeho potomci žili na domě až do roku 1897 a největší mírou se zasloužili o vznik současné krásy domu. Adaptace domu na apartmánový penzion Telč proběhla v roce 2009. Citlivou rekonstrukcí vznikly mimořádně prostorné apartmány s moderně řešeným interiérem kontrastujícím s pradávnou historií domu. Rekonstrukce domu byla prováděna tak, aby duše domu nebyla narušena a přitom dům poskytoval hostům nezbytné pohodlí, rodinnou atmosféru a ničím nerušený pobyt.

Chortnitzerův dům disponuje 4 mimořádně prostornými a pohodlnými apartmány s celkovou kapacitou 10 lůžek a s možností 4 přistýlek. Všechny apartmány penzionu Telč jsou moderně zařízené a vybavené kuchyněmi se všemi nezbytnými elektrospotřebiči, obývacím pokojem, jídelnou a ložnicí, LCD televizí, satelitem, připojením k internetu (Wi-Fi), minibarem, fénem, deštníkem, základními informacemi o Telči a okolí, stylovými obrazy.

Půdní apartmány jsou vybaveny klimatizací. Součástí každého apartmánu je sprchový kout a WC. V apartmánu č. 2 můžete najít navíc vanu v ložnici, v apartmánu č. 3 novodobou architektonickou skulpturu stromu akademického sochaře Jiřího Beránka a v apartmánu č. 4 VIP dokonce vanu masážní, domácí kino a krb. Penzion Telč se zahradou, gotickým sklepem a vinotékou.

Pro odpočinek hostů nabízí Chortnitzerův dům okrasnou zahradu včetně posezení na terase pod "deštníčkem" nebo ve "stodole" při grilování s nezapomenutelnými výhledy na Štěpnický rybník. Při organizaci vašeho volného času vám zde kvalifikovaně poradí. Milovníci vína jistě nepohrdnou degustací moravských vín v privátní vinotéce majitelů domu, která je vhodná pro jakékoliv společenské akce.

Apartmány Chornitzerův dům se nachází v historickém jádru města Telče. Samotné náměstí je tvořeno 71 domy, které byly postaveny na gotických parcelách většinou před rokem 1530. Typický ráz náměstí vytváří loubí, které vzniklo po celém obvodu náměstí kolem poloviny 16. století. Povolaní italští umělci pomohli přetvořit gotické příbytky v úhledné domy se štíty a podloubím. Barokní dotvoření města se uskutečnilo do poloviny 18. století. V té době vznikla většina krásných barokních průčelí domů na náměstí. Pevnou součástí náměstí je také překrásný zámek Telč.

Zobrazit více

Provozovatel

Apartmány Chornitzerův dům Telč

Náměstí Zachariáše z Hradce 56
588 56 Telč
Tel.:
+420 720 611 712
Tel.:
+420 567 215 627
Email:
info@chornitzeruv...
Email:
info@domysdusi.cz
WWW:
www.chornitzeruvd...
GPS:
49,184253 15,454313
 
Region:
Vysočina
Oblast:
Vysočina
Město:
Telč
 

Vstupné

Cena: 1 500 Kč

Poznámka:

Ceny od 1200 - 3000 Kč v závislosti na typu apartmánu a počtu osob.

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí