Úvod > Co chcete dělat? > Historický Chornitzerův dům v Telči
Památky

Historický Chornitzerův dům v Telči

Chornitzerův dům se nachází v historickém jádru města Telče a je nedílnou součástí nejmalebnějšího náměstí naší vlasti, náměstí Zachariáše z Hradce.

Chornitzerův dům dostal název po Martinu Ignáci Chornitzerovi a jeho ženě Marii Anně, kteří získali dům 27. září 1747. Pan Chornitzer byl šlechetný a zbožný člověk a byl dlouhá léta ředitelem panství teleckého. On a jeho potomci žili na domě až do roku 1897 a největší mírou se zasloužili o vznik současné krásy domu. Adaptace domu na apartmánový penzion Telč proběhla v roce 2009.

Citlivou rekonstrukcí vznikly mimořádně prostorné apartmány s moderně řešeným interiérem kontrastujícím s pradávnou historií domu. Rekonstrukce domu byla prováděna tak, aby duše domu nebyla narušena a přitom dům poskytoval hostům nezbytné pohodlí, rodinnou atmosféru a ničím nerušený pobyt. Pro odpočinek hostů nabízí Chortnitzerův dům okrasnou zahradu včetně posezení na terase pod "deštníčkem" nebo ve "stodole" při grilování s nezapomenutelnými výhledy na Štěpnický rybník.

Chornitzerův dům se nachází v historickém jádru města Telče. Samotné náměstí je tvořeno 71 domy, které byly postaveny na gotických parcelách většinou před rokem 1530. Typický ráz náměstí vytváří loubí, které vzniklo po celém obvodu náměstí kolem poloviny 16. století. Povolaní italští umělci pomohli přetvořit gotické příbytky v úhledné domy se štíty a podloubím. Barokní dotvoření města se uskutečnilo do poloviny 18. století. V té době vznikla většina krásných barokních průčelí domů na náměstí. Pevnou součástí náměstí je také překrásný zámek Telč.

Provozovatel

Chornitzerův dům Telč

Náměstí Zachariáše z Hradce 56
588 56 Telč
Tel.:
+420 720 611 712
Tel.:
+420 567 215 627
Email:
info@chornitzeruv...
Email:
info@domysdusi.cz
WWW:
www.chornitzeruvd...
GPS:
49,184253 15,454313
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Amigo

Restaurace Amigo

Telč, Kraj Vysočina
Hotel U Černého orla v Telči

Hotel U Černého orla v Telči

Telč, Kraj Vysočina
Pension Kamenné slunce Telč

Pension Kamenné slunce Telč

Telč, Kraj Vysočina