Úvod > Kalendář akcí > Dny evropského dědictví 2020
Dny evropského dědictví 2020
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
12.9.
20.9.
+ Přidat foto

Dny evropského dědictví 2020

Kdy 12. září 2020 - 20. září 2020 Společenské akce
Dny evropského dědictví (EHD) proběhnou v roce 2020 od 12. do 20. září.
Hostitelským městem Národního zahájení EHD 2020 bude Olomouc. Téma: Památky a vzdělávání.

Dny evropského dědictví se konají každý rok v září. Jejich cílem je zpřístupnit nejširší veřejnosti nejzajímavější památky všech druhů tj. architektonické, archeologické, sakrální, technické, dále také muzea, galerie a knihovny a i další prostory, v nichž jsou uchovávány neuvěřitelně rozsáhlé sbírkové fondy movitého kulturního dědictví.

Nejvíc akcí a dnů otevřených dveří probíhá o víkendu, ale během všedních dnů máte možnost nahlédnout do míst, která bývají zavřená právě o víkendech, a seznámit se třeba s procesem jejich záchrany a obnovy. Především bude možné navštívit také ty památky, které nebývají veřejnosti přístupné vůbec nebo pouze příležitostně. Například neveřejné interiéry radnic, soudů, církevních institucí, škol, obytných domů atd.

V souvislosti se Dny evropského dědictví jsou pořádány nejrůznější doprovodné akce - přednášky, koncerty, městské slavnosti, ale i soutěže a další kulturní programy. V objektech, které jsou běžně přístupné veřejnosti a je v nich vybíráno vstupné, bývá v tyto dny nabízen speciální program (například zvláštní prohlídková trasa, koncert, výstava atp.). Desítky měst a obcí připravují komponované programy pro své občany i turisty. V rámci EHD je obdobným způsobem kladen důraz také na zpřístupnění movitého kulturního dědictví. Jednotlivé země i města vyhlašují svá národní témata.

Přehled akcí
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 8. 2020