Úvod > Kalendář akcí > Dny evropského dědictví 2021
Dny evropského dědictví 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
10.9.
19.9.
+ Přidat foto
Společenské akce

Dny evropského dědictví 2021

Kdy 10. září 2021 – 19. září 2021
Dny evropského dědictví (EHD) proběhnou v roce 2021 od 10. do 19. září.
Slavnostní Národní zahájení EHD 2021 se uskuteční v Uherském Hradišti v pátek 10. září 2021. Město připravuje bohatý program na celý víkend.

Téma EHD 2021: Památky pro všechny.

Dny evropského dědictví budou v celé ČR probíhat od soboty 11. do následující neděle 19. září.

Dny evropského dědictví se konají každý rok v září. Jejich cílem je zpřístupnit nejširší veřejnosti nejzajímavější památky všech druhů tj. architektonické, archeologické, sakrální, technické, dále také muzea, galerie a knihovny a i další prostory, v nichž jsou uchovávány neuvěřitelně rozsáhlé sbírkové fondy movitého kulturního dědictví.

Nejvíc akcí a dnů otevřených dveří probíhá o víkendu, ale během všedních dnů máte možnost nahlédnout do míst, která bývají zavřená právě o víkendech, a seznámit se třeba s procesem jejich záchrany a obnovy. Především bude možné navštívit také ty památky, které nebývají veřejnosti přístupné vůbec nebo pouze příležitostně. Například neveřejné interiéry radnic, soudů, církevních institucí, škol, obytných domů atd.

V souvislosti se Dny evropského dědictví jsou pořádány nejrůznější doprovodné akce – přednášky, koncerty, městské slavnosti, ale i soutěže a další kulturní programy. V objektech, které jsou běžně přístupné veřejnosti a je v nich vybíráno vstupné, bývá v tyto dny nabízen speciální program (například zvláštní prohlídková trasa, koncert, výstava atp.). Desítky měst a obcí připravují komponované programy pro své občany i turisty. V rámci EHD je obdobným způsobem kladen důraz také na zpřístupnění movitého kulturního dědictví. Jednotlivé země i města vyhlašují svá národní témata.

Přehled akcí
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021