Úvod > Kalendář akcí > Festival francouzského filmu 2019
Festival francouzského filmu 2019
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
20.11.
27.11.
+ Přidat foto

Festival francouzského filmu 2019

Kdy 20. listopad 2019 - 27. listopad 2019 Festivaly
22. ročník této tradiční filmové přehlídky se uskuteční v týdnu od 20. do 27. listopadu 2019. Filmy mapující aktuální francouzskou filmovou produkci byly oceněny na slavném festivalu v Cannes. Festival nabídne snímky jako Tenkrát podruhé, Portrét dívky v plamenech anebo Bílá jako padlý sníh.

22. ročník Festivalu francouzského filmu uvede jako každý rok francouzské snímky uvedené v české distribuci 2018/2019. Festival proběhne v několika pražských kinech - Lucerna, Světozor, Kino 35, Cine Star Anděl.

Novinky z prestižních festivalů, divácké hity i černobílá klasika plná hvězd. To vše nabídne od 20. do 27. listopadu Festival francouzského filmu. Na programu dvacátého druhého ročníku je pak další téměř padesátka filmů včetně dvanácti předpremiér.
 

Přehled filmů - předpremiéry

Portrét dívky v plamenech režisérky Céline Sciammysi odnesl cenu za nejlepší scénář na MFF Cannes 2019. Hlavní role vnetradičním historickém dramatu ztvárnily Adèle Haenel a Noémie Merlant. Film uvádí do kin společnost Artcam Films 26. 12. 2019.

Thriller Arnauda Desplechina Slitování vstoupí na plátna českých kin 21. 11. 2019. V hlavních rolích "zločinu a trestu po francouzsku" se představí Roschdy Zem a Léa Seydoux.

Ve hvězdně obsazené komedii Nicolase Bedose Tenkrát podruhé o návratech v čase excelují Daniel Auteuil, Fanny Ardant, Guillaume Canet a Doria Tillier. Česká premiéra: leden 2020.

Snímek režisérky Anne Fontaine Bílá jako padlý sníh představí Isabelle Huppert vroli nevlastní matky, u které krása mladé Claire vyvolává neovladatelnou žárlivost vedoucí až k naplánování vraždy. Film do kin přijde 28. 11. 2019.

Ve filmu Překladatelé režiséra Régise Roinsarda se devět překladatelů ocitne v luxusním sídle bez kontaktu s vnějším světem, za úkol mají společně přeložit poslední díl úspěšného bestselleru. Na plátna českých kin film vstoupí v roce 2020.

Erotikou prodchnuté dobové milostné drama Curiosa natočila debutující režisérka Lou Jeunet. Marie de Heredia se provdá za básníka Henriho de Régnier, aby smazala dluhy svého otce, ale miluje jiného muže, básníka, erotomana a cestovatele Pierra Louÿse. Do kin přijde 12. 12. 2019.

Milovníky poetiky francouzského kreslíře Jean-Jacquese Sempého, autora Mikulášových patálií, potěší komedie Raoul Taburin, adaptacejeho stejnojmenného komiksu. Na plátna českých kin film vstoupí v roce 2020.

V dramatu Výjimeční úspěšná režisérská dvojice Olivier Nakache a Éric Toledan oobsadila VincentaCassela a Redu Kateba do rolí mužů, kteří své životy věnují péči a vzdělávání dětí a dospívajících s autismem. Bioscop uvede do našich kin 27. 11. 2019.

Festival přinese také obnovenou premiéru kultovního snímku klasika francouzské kinematografie Alaina Resnaise Loni v Marienbadu. V kinech se snímek objeví v průběhu roku 2020.

Do hlavní role snímku Yao obsadil režisér Philippe Godeau herce Omara Sy. Ten jako slavný filmový herec přijíždí do Senegalu představit svou knihu. Poprvé tak navštíví zemi svých předků. Česká premiéra 12. 12. 2019..

Rebelky režiséra Allana Mauduita budou uvedeny do kin  5. 12. 2019. Sandra, bývalá miss Nord-Pas-de-Calais, nemá práci ani vzdělání. Vrací se bydlet k matce a začíná pracovat v místní konzervárně, kde nešťastnou náhodou způsobí smrt nadřízeného.

Film Rebeccy Zlotowski o jednom nezapomenutelném létě Bezstarostná dívka uvedený v Cannes v sekci Quinzaine des réalisateurs, má českou premiéru 28. 11. 2019.


Další francouzské filmové novinky

Komedie Pokoj 212 režiséra Christophe Honoré v hlavní roli s Chiarou Mastroianni byla prezentována v rámci Un certain regard Cannes 2019. Fabrice Luchini a Anaïs Demoustier ztvárnili hlavní role ve snímku režiséra Nicolase Parisera Alice a starosta, také uvedeném letos v Cannes. Cenu poroty na Berlinale 2019 si odnesl snímek Chvála bohu Françoise Ozona, který se věnuje tématu zneužívání v katolické církvi. Zde se mimo soutěž představil také snímek André Téchiné Sbohem noci s Catherine Deneuve v hlavní roli. Rodinné drama Tohle je láska bylo prezentováno na MFF Karlovy Vary, do hlavní role režisérka Claire Burger obsadila Bouliho Lannerse. Konverzační komedii Wellness o setkání Michela Houellebecqa a Gérarda Depardieu natočit režisér Guillaume Nicloux. Režisér Claude Lelouchve snímku Nejlepší léta jednoho života navazuje na milostné drama Muž a žena, které natočil v roce 1966, v hlavních rolích opět excelují Anouk Aimée a Jean-Louis Tritignant.

Záhada jménem Henri Pick je chytrá komedie režiséra Rémi Bezançona s detektivní zápletkou, která se točí okolo jedné zdařilé literární mystifikace.Jiný kontinent je emocionálně působivým líčením milostného vztahu zkušené Marie a lehce autistického polyglota Oliviera, režie Romain Cogitore. Novinka francouzského režiséra, scenáristy a herce Cédrica Kahna Rodinná oslava je hereckým koncertem první dámy francouzského filmu Catherine Deneuvue a její kolegyně Emmanuelle Bercot.

Vizuál letošního ročníku je inspirovaný filmem Peklo. Hlavní roli v tomto dramatu ztvárnila Romy Schneider.
 

Večer krátkých filmů

Večer krátkých filmů pořádaný ve spolupráci s Unifrance uvede osm snímků: Směr západ, Přes překážky ke hvězdám, Kopej!, Bronzová muška, Kvílení větru, Crazy Hair, Ahmedova píšeň, Má dáma s kamélií. Večer krátkých filmů proběhne v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích.
 

Filmové hity

Sekce Filmové hity divákům nabídne kvalitní snímky francouzské kinematografie posledních let. Diváci si tak mohou připomenout filmy uvedené na letošním filmovém festivalu v Cannes jako je Mladý Ahmed bratří Dardennů, Bídníci režiséra Ladje Lynebo syrový debut Zatoulaný Camilla Vidal-Naqueta. Populární francouzské komedie zastoupísvěží snímek Co jsme komu zase udělali? režiséra Philippe de Chauverona, komedie Láska na druhý pohled režiséra Hugo Gélina, empatická komedie Neviditelné režiséra Louise-Juliena Petitanebo romantická komedie Láska bez bariér režiséra Francka Dubosca.

Zastoupeny jsou také filmy pro rodiny s dětmi, dramata a hraný dokument SóloA rtemia Benkiho, který byl letos uveden na festivalu v Cannes vrámci výběru asociace nezávislých filmu ACID.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 11. 2019