Úvod > Kalendář akcí > Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova
Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova
"> ">
26.3.
30.10.
Přidat foto
Sportovní akce

Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova

Turistický vlak Český ráj vyráží o sobotách a nedělích a ve svátky na trasu: Praha hl. n. – Nymburk-město – Jičín – Kopidlno – Turnov a zpět. Ve vlaku je možná úschova během přepravy.
O sobotách, nedělích a ve státní svátky se mohou zájemci svézt novým výletním vlakem „Český ráj“. Jak už jeho název napovídá, hodí se zejména pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky, kteří rádi podnikají túry do Prachovských skal a jejich okolí.

Spěšný vlak „Český ráj“ (Sp 1489 / 1488) jede z Prahy přes Nymburk, Kopidlno a Jičín do Turnova a zpět. Nabízí pohodlné spojení pro pěší výletníky i cykloturisty k návštěvě impozantních Prachovských skal, zámku Hrubá skála, zříceniny hradu Trosky, zámecké zahrady v Kopidlně a dalších atrakcí Českého ráje. Vlak vyjíždí  v 8:54 z pražského Masarykova nádraží a do Turnova dorazí v 11:35. Na zpáteční cestu po stejné trase se z Turnova vydává v 16:23 a do Prahy přijíždí v 19:16 hodin.

Zvláštní víkendový vlak zastavuje na dvou nádražích v Praze (Masarykovo 8:54 a Praha-Libeň 9:00), tak aby byl pro cesty za turistikou co nejdostupnější. Dále zastavuje v Jičíně (10:31) – městě protkaném pohádkami (hlavně tou o loupežníku Rumcajsovi), s proslulou Valdickou bránou a barokním zámkem. Vlak pak pokračuje do Jinolic (10:48) s oblíbenými rybníky ke koupání, a Rovenska pod Troskami (11:00), odkud je to jen pár kilometrů na zříceninu hradu Trosky. Dále pojede souprava přes srdce Prachovských skal; na Hrubou skálu (11:19), až do Turnova (11:35). Odtud vyrazí zpět v 16:41.
 

Jízdní řád výletního vlaku Český ráj

tam                                                            zpět
08:54               Praha-Masarykovo nádr.  19:16
09:00–09:01    Praha-Libeň                     19:09
09:38–09:39    Nymburk město                18:23–18:29
09:57–09:58    Křinec                               18:06
10:05–10:06    Rožďalovice                     17:59
10:14–10:15    Kopidlno                           17:41–17:51
10:31–10:39    Jičín                                  17:16–17:25
10:44–10:45    Železnice                          17:11
10:48–10:49    Jinolice                              17:06
10:52–10:53    Libuň                                 17:01
11:00–11:12    Rovensko pod Troskami   16:46–16:59
11:14–11:15    Ktová                                 16:43
11:19–11:20    Hrubá Skála                      16:37-16:38
11:22–11:23    Karlovice-Sedmihorky       16:34
11:27–11:28    Turnov město                    16:29
           11:35    Turnov odj.                        16:23