Úvod > Kalendář akcí > Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova

Cyklovlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova

Kdy 23. březen 2019 - 28. říjen 2019 Sportovní akce
Turistický vlak Český ráj vyráží o sobotách a nedělích a ve svátky na trasu: Praha hl. n. – Český Brod – Nymburk-město – Jičín – Libuň – Turnov a zpět. Ve vlaku je možná úschova během přepravy.
O sobotách, nedělích a ve státní svátky se mohou zájemci svézt novým výletním vlakem „Český ráj“. Jak už jeho název napovídá, hodí se zejména pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky, kteří rádi podnikají túry do Prachovských skal a jejich okolí.

Zvláštní víkendový vlak zastaví na třech nádražích v Praze (Praha-Vršovice 8:40, Praha hl.n. 8:53 a Praha-Libeň 9:00), tak aby byl pro cesty za turistikou co nejdostupnější. Turisty i cyklisty pak zaveze za největšími lákadly Českého ráje a okolí.

Zastaví například v Jičíně (10:32) – městě protkaném pohádkami (hlavně tou o loupežníku Rumcajsovi), s proslulou Valdickou bránou a barokním zámkem. Vlak pak pokračuje do Jinolic (10:42) s oblíbenými rybníky ke koupání, a Rovenska pod Troskami (10:55), odkud je to jen pár kilometrů na zříceninu hradu Trosky. Dále pojede souprava přes srdce Prachovských skal, Hrubou skálu (11:05), až do Turnova (11:19). Odtud vyrazí zpět v 16:41.
 

Jízdní řád výletního vlaku Český ráj

odj. 8:40         Praha-Vršovice                 –
8:44–8:53        Praha hl. n.             příj.  19:16
8:59–9:00        Praha-Libeň                     19:09
9:38–9:39        Nymburk město               18:26–18:31
9:56–9:57        Křinec                              18:09–18:11
10:04–10:05    Rožďalovice                     18:02–18:03
10:13–10:14    Kopidlno                          17:53–17:54
10:31–10:32    Jičín                                  17:33–17:36
10:36–10:37    Železnice                          17:26–17:27
10:41–10:42    Jinolice                             17:21–17:22
10:45–10:46    Libuň                                17:15–17:18
10:54–10:55    Rovensko pod Troskami  17:04–17:07
10:57–10:58    Ktová                                17:01
11:00–11:01    Borek pod Troskami         16:58
11:04–11:05    Hrubá Skála                      16:54–16:55
11:07–11:08    Karlovice-Sedmihorky     16:51–16:52
11:12–11:13    Turnov město                    16:46–16:47
příj. 11:19        Turnov odj.                       16:41
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2019