Úvod > Kalendář akcí > Strakova akademie – den otevřených dveří v sídle české vlády
Strakova akademie – den otevřených dveří v sídle české vlády
"> "> "> ">
28.9.
Přidat foto
Společenské akce

Strakova akademie – den otevřených dveří v sídle české vlády

V rámci projektu Open House Praha je plánováno zpřístupnění hlavního sídla Úřadu vlády ČR, Strakovy akademie, která v uplynulých letech prošla zásadní rekonstrukcí.
Denně se dovídáte z médií, co vše vláda udělala, ale netušíte přesně, jakou práci vlastně vláda vykonává? Jaký úkol má vlastně předseda vlády a Úřad vlády ČR? Říká vám něco jméno Strakova akademie, ale nevíte přesně co? Případně jste někdy v Praze přecházeli Vltavu po Mánesově mostě a po pravé ruce jste viděli majestátní budovu, ale nevěděli jste, proč na ní vlaje státní vlajka a kdo v ní sídlí? Pokud vám tedy vrtají hlavou podobné otázky, přijďte na den otevřených dveří.

K vidění budou vybrané prostory úřadu, a to především jednací sál vlády, pracovna předsedy vlády, nový či starý tiskový sál a další zajímavá místa této významné budovy.

Neméně zajímavá je i budova, ve které vláda ČR i Úřad vlády ČR sídlí. Majestátní novobarokní budova je veřejnosti spíše známa pod názvem Strakova akademie. Po dokončení její stavby v roce 1896 sloužila jako studentská kolej pro nemajetné syny českých šlechtických rodin, jak tomu chtěl císařský tajný rada hrabě Jan Petr Straka, pán z Nedabylic a Libčan, který ve své závěti věnoval k tomuto účelu veškerý svůj majetek. Stavbu projektoval architekt Václav Roštlapil a na výzdobě budovy se podíleli sochaři Josef Mauder a Celda Klouček. Ke Strakově akademii patří i rozlehlá zahrada budovaná pod dohledem Františka Thomayera.

Provozovatel

Strakova akademie, sídlo Úřadu vlády ČR

nábřeží Edvarda Beneše 128
118 00 Praha
Tel.:
+420 224 002 111
Email:
tourist.info@hrad.cz
WWW:
www.vlada.cz
WWW:
https://www.vlada...
GPS:
50,092361 14,411708
 
Region:
Praha
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina