Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > Kunsthalle Praha
Kultura

Kunsthalle Praha

Nové centrum pro umění Kunsthalle Praha vzniká na Klárově přestavbou Zengerovy trafostanice. Program se soustředí na pořádání dočasných výstav, na výzkum v oblasti moderního a současného umění a na inovativní přístupy ve výstavní činnosti.
Kunsthalle Praha je nové centrum moderního a současného umění, které vzniká v budově bývalé Zengerovy měnírny na pražském Klárově. Termín Kunsthalle obecně vyjadřuje uměleckou instituci, která svůj program zakládá na dočasných výstavách. Cílem je vybudovat v Praze otevřenou a přátelskou kulturní organizaci pracující na mezinárodní úrovni. Prostor pro umění 20. a 21. století se silným dramaturgickým a edukativním programem orientovaným na návštěvníky z řad odborníků, i takové, kteří svou cestu k umění teprve objevují. Kunsthalle Praha je soukromá nezisková organizace založená nadací The Pudil Family Foundation.

Budova Zengerovy trafostanice byla postavena na Malé Straně v letech 1930 a 1931 v novoklasicistním stylu, aby svojí fasádou zapadala do okolní zástavby historického centra Prahy. Stejně tak je i aktuálně probíhající rekonstrukce dialogem dvou požadavků, a to zpřístupnění budovy lidem a současně zachování odkazu historické budovy. Autorem proměny stavby je české architektonické studio Schindler Seko, jehož cílem je maximálně zachovat cenné architektonické prvky budovy a zároveň vytvořit výstavní prostor srovnatelný se světovými galeriemi.

Program má podporovat zejména místní scénu, jeho dalším cílem je propojovat současné umění s jeho nedávnou minulostí a zasazovat ho do mezinárodního kontextu. Vždy zde bude probíhat více výstav najednou a díky tomu bude galerie stále otevřená. Krátkodobé výstavy budou zaměřené tematicky, jiné budou retrospektivy či věnované konkrétnímu umělci.
 

Svatováclavské vinobraní u Villy Richter

Prožijte Svatováclavské vinobraní v nejstarším českém vinohradu zbarveném do odstínů podzimu Pokud patříte k milovníkům vína, Prahy nebo jenom zkrátka nemáte žádné plány, přijďte si zpříjemnit nadcházející podzim na degustaci vín.
Praha 1, Praha

Na Hrad za Plečnikem – komentovaná procházka

Pražský hrad, odvěký symbol českého státu i největší hradní komplex na světě. Je tvořen rozsáhlým souborem rozmanitých paláců, církevních a dalších staveb z různých období.
Praha 1, Praha

Jelení příkop na Pražském hradě v zimní sezóně

Nenechte si ujít procházku Jelením příkopem, Pražský hrad jej nechává otevřený i přes zimní období. Otevřen je každý den od 10:00 hodin do soumraku. Vstupné se neplatí.
Praha 1, Praha

Prohlídka Bílkovy vily

Projdeme si Bílkovu vilu s výkladem průvodce a zjistíme něco o životě Fratiška Bílka, ale i náměty jeho tvorby.
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Kokpit café – klub v bývalé trafostanici

Kokpit je k dispozici všem, kdo chtějí předvést něco zajímavého.
Praha 1, Praha

Park brutalistních miniatur Kryštofa Kintery na Klárově

V malém parku Holubička na Klárově naproti budově Kunsthalle Praha, si prohlédnete mimořádný soubor modelů brutalistních “soch domů”, které stojí či stávaly v pražských ulicích. Vytvořil je výtvarník Kryštof Kintera.
Praha 1, Praha

Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna byla postavena v roce 1630 jako součást raně barokního paláce Albrechta z Valdštejna. V současnosti Valdštejnská jízdárna slouží jako prestižní výstavní prostor Národní galerie pro konání krátkodobých výstav.
Praha 1, Praha

Nechte se rozmazlit v Lily Wellness & Spa

Lily Wellness & Spa zrevitalizuje vaše tělo i duši. Široká nabídka masáží, zábalů a kosmetických procedur či relaxace v unikátní parní lázni nebo bublinkové koupeli nadchne i ty nejnáročnější.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Ada restaurant

Příjemná a stylová restaurace v hotelu Hoffmeister & Spa nabízí moderní zážitkovou kuchyni.
Praha 1, Praha

Villa Richter a Svatováclavská vinice – unikátní výhled na historickou Prahu

Součástí Pražského hradu je Svatováclavská vinice s Richterovou vilou. Unikátní prostředí vinice nabízí výhled na nejkrásnější část historické Prahy. Sama Richterova vila je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu při průjezdu Chotkovými sady.
Praha 1, Praha

Hanavský pavilon na Letné v Praze

Restaurant Hanavský pavilon s letní terasou láká do luxusního výjimečného interiéru půvabné stavby v pseudobarokním stylu, kde nabízí nejen vše z gastronomického umění, ale i jedinečný nezapomenutelný pohled na pověstné pražské mosty a věže z ptačí perspektivy, v celé jejich historické kráse.
Praha 7, Praha

Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel U Zlaté Studně je původní residence slavného astronoma Tychona Brahe situována do inspirativního prostředí Malé Strany. Nabízí 17 luxusně vybavených pokojů a 2 nádherné apartmány odrážející historii doby císaře Rudolfa II. Hotel okouzlí nejen nádhernými výhledy, ale také vyjímečným servisem.
Praha 1, Praha