Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Občanská plovárna
Gurmánská turistika

Restaurace Občanská plovárna

Občanská plovárna je rozhodně jedno z nejatraktivnějších míst v Praze, kde se můžete výborně najíst. Charakteristická architektura budovy na břehu Vltavy nabízí naprosto úžasný výhled přes řeku na Staré Město, velkou terasu nad hladinou, zahradu i hlídané parkování v objektu.
Občanská plovárna je unikátním místem s jedinečnou atmosférou v centru Prahy na břehu Vltavy. Jde o nejstarší dochované poříční lázně v Praze s bohatou historií a tradicí.

V nádherně zrekonstruovaných interiérech Občanské plovárny byla r. 2019 otevřena restaurace, založená na kombinaci české a francouzské kuchyně. Za unikátním konceptem stojí dvojice mladých českých kuchařů, Jan Mužátko mladší a Filip Hošek. Oba tito kuchařští nadšenci vystudovali prestižní kulinářské lyceum Paula Bocuse v Lyonu a nabízejí zkušenosti z obou kuchyní.
 
Hosté se mohou těšit na klasické i netradiční pokrmy, nové a neotřelé kombinace, špičkové a čerstvé suroviny a jedinečnou atmosféru. Můžete se těšit na klasické i netradiční pokrmy, nové a neotřelé kombinace, špičkové a čerstvé suroviny a jedinečnou atmosféru. Ochutnat byste určitě měli pečené kuře v jogurtu s libečkem či králičí stehýnko se slaninou. Menu doplňuje domácí pivo Český lev i skvělá vína z francouzských i českých vinic.