Úvod > Kalendář akcí > Antická Štvanice 2021: Římská Lukrécie
Hudební a divadelní akce

Antická Štvanice 2021: Římská Lukrécie

Kdy 2. září 2021 20:0011. září 2021 22:00
Nomádská operní travestie o posledních dnech římského království. Boje, intriky a malichernosti. Všechno může být naopak, ale ze lži pravdu neuděláš. Nově-barokní opera na antický námět podle libreta k parodické opeře Heinricha Rademina z roku 1731 pro šest hlasů a dětský sbor.
Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten uvádí šestý ročník série divadelních plenérových událostí Antická Štvanice, která se každoročně koná na začátku sezóny v exteriéru Divadla VILA Štvanice a postupně uvádí inscenace antických dramat, či her s antickým námětem v koprodukci se stálými soubory Divadla VILA Štvanice a spřátelenými režijními osobnostmi.

Poslední dny římského království jsou ve znamení bojů, intrik a malicherností. Kolik lidí znáš, tolik tváří máš, muži jsou ženy, ženy jsou muži a všechno může být naopak, ale ze lži pravdu neuděláš. O vládcích, kteří se bojí válčit, bohaté mládeži, která odmítá nést odpovědnost za svoje činy, manželkách zlatokopkách a kariéristkách, veřejných činitelích, jejichž mediální obraz mnohonásobně nadnáší skutečné vlastnosti, hodnoty a konání, o lidech, kteří je sledují a následují, a obětech doby.

Nově-barokní site-specific opera současného hudebního skladatele Tomáše Hanzlíka (Ensemble Damian) na základě úpravy dochovaného barokního libreta Heinricha Rademina k parodické opeře na antický námět z roku 1731 s využitím živého komorního orchestru, chlapeckého pěveckého sboru Bruncvík a herců-zpěváků souboru Geisslers Hofcomoedianten.

Hanzlík / Rademin / Geisslers
Římská Lukrécie
Nomádská operní travestie

Režie: Petr Hašek
Hudba a kostýmy: Tomáš Hanzlík
Překlad libreta: Kateřina Bohadlová
Úprava a dramaturgie: Helena Koblischková
Scéna: Ján Tereba
Choreografie a asistent režie: Kamila Mottlová
Hrají: Alena Hladká, Eva Burešová, Lucie Valenová, Kristýna Dámová, Petr Šmíd, Vojtěch Franců, chlapecký pěvecký sbor Bruncvík (sbormistryně Lenka Pištěcká) a orchestr pod vedením Tomáše Hanzlíka
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021