Úvod > Aktuality > Svatomartinský přípitek v Lednicko-valtickém areálu se tradičně uskuteční 11. 11.

Svatomartinský přípitek v Lednicko-valtickém areálu se tradičně uskuteční 11. 11.

Vydáno 7. listopadu 2018 Gurmánská turistika
Již tradiční Svatomartinský přípitek proběhne v neděli 11. 11. 2018 v Lednici i Valticích. Letos se bude konat v prostorách jízdárny lednického zámku a před radnicí, na náměstí Svobody, ve Valticích. Mezi oběma místy bude po celou dobu akce opět zajištěna kyvadlová doprava historickým busem Praga RND, takže v jednom dni bude možné ochutnat pohodlně vína v obou místech, aniž by bylo nutné řešit dopravu. První jízda autobusu bude v 12:00 hodin z Valtic. Zastávka autobusu je přímo před valtickou radnicí.

Návštěvníci oblíbené akce v Lednicko-valtickém areálu budou mít možnost ochutnat letošní Svatomartinská a mladá vína zastoupených vinařství z obcí Lednice, Hlohovce, Bulhary, Rakvice, Velké Bílovice a Valtice. Tato vinařství prezentují vína Lednicko–valtického areálu z výměry 2100 ha vinic.

K degustaci vín budou připravené husí speciality, které jsou nejen na Moravě tradičním doplňkem svatomartinských slavností. Mezi obcemi Lednice a Valtice bude jezdit retro autobus, takže stihnete navštívit obě místa. Mladé víno bude naléváno za speciální žetony – 1 žeton/15 Kč za 0,05 l  vína.

Během dne čekají milovníky mladých vín vystoupení cimbálových muzik, až do večerních hodin. Slavnost na počest svatého Martina se uskuteční v Lednici v Multifunkčním centru – sále v zámeckých jízdáren. Ve Valticích bude centrum oslav náměstí Svobody, kde bude v provozu Svatomartinský stan s vystoupeními cimbálových muzik.
 

Svatomartinská degustace na Vinařské stodole

Sklenka ValticeSouběžně s "Přípitkem" budou ve Valticích probíhat ochutnávky svatomartinských vín 2018 na Vinařské stodole z produkce Chateau Valtice, Vinařská škola Valtice a Vinařství Kovacs Novosedly, placené prohlídky Křížového sklepa, chrámu vína Vinařské stodoly a sklepa Venerie, patřícího Střední vinařské škole, cimbálová muzika a další...

Svatomartinská degustace se uskuteční v neděli 11. listopadu od 11:11 u Vinařské stodoly v areálu vinařství Chateau Valtice (Vinařská 407). Přijďte si připít mladými a jiskrnými víny z ročníku 2018, užít si s přáteli či rodinou příjemné odpoledne a večer v Hlavním městě vína - Valticích!

Svatomartinská degustace na Vinařské stodole

Svatomartinská degustace na Vinařské stodole

Přijďte si vychutnat svěží a jiskrná vína z ročníku 2019 a užít si příjemné odpoledne v Hlavním městě vína - ve Valticích.

Salon vín České republiky - ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky - ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.