Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Poznejte celý Příběh Pražského hradu

Poznejte celý Příběh Pražského hradu

Kultura
Příběh hlavního hradního komplexu v ČR a lidí s ním spojených, tedy panovníků a prezidentů přes šlechtice a dvořany, proslulé umělce, stavitele, architekty či vědce až po řemeslníky a služebnictvo, vám představí expozice Příběh Pražského hradu ve Starém královském paláci na Pražském hradě.

Je to příběh areálu, který v sobě nese tajemství místa posledního odpočinku nejvýznamnějších českých knížat a králů i patronů České země, místa schraňujícího české korunovační klenoty, Svatovítský poklad, ale i místa představujícího důstojné sídlo hlavy České republiky.

Stálá expozice je tematicky členěna do dvou oddílů, hlavní trasy a tematických odboček, tedy Příběhů.

Hlavní trasa představuje vývoj areálu od prehistorie až po současnost. Jsou zde modely Pražského hradu příslušných vývojových etap doplněné předměty s mnoha nej – nejstarší, nejvzácnější, nejhodnotnější, nejobyčejnější i nejtajemnější… Máte zde možnost prohlédnout si všechny sály a poznat jejich historii.

Hlavní trasa je doplněna tematickými odbočkami, jako např. Příběh českých patronů, Příběh stolování, Příběh vzdělanosti či Příběh korunovací. Tyto podrobné výstavy představují vždy jedno téma spojené úzce s Pražským hradem a jeho dějinami. Samotné Příběhy procházejí mnohdy mnoha staletími a opět obsahují významné originální exponáty, které doplňují delší odborněji laděné texty.

Po opuštění výstavních prostor si mohou zájemci projít znovu celý hradní areál a na základě získaných poznatků zkoumat jeho prostory a zákoutí v nových souvislostech. Pro děti je určen program s názvem Hra na Hrad se speciálními úkoly.

Stálou expozici doplňují interaktivní programy, prostorové počítačové modely, hudba, zvuky i videoprogramy. V rámci projektu byl také natočen čtyřicetiminutový umělecký filmový dokument o strhujících proměnách Pražského hradu, který je promítán v místnosti zv. Apelace.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 10. 2018
13.9.
31.10.
Invisible Presence na Pražském hradě

Invisible Presence na Pražském hradě

Praha 1, Praha
1.1.
31.10.
Výstavní projekt Založeno 1918

Výstavní projekt Založeno 1918

Praha 1, Praha
17.9.
21.10.
100 let hravé architektury

100 let hravé architektury

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí