Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cestovatelské středy v Národním muzeu

Cestovatelské středy v Národním muzeu

Kdy 14. leden 2015 19:00 - 10. červen 2015 Společenské akce
Zajímavý cyklus promítání a přednášek v atraktivním prostředí pražského Národního muzea. Již šestý ročník cyklu Cestovatelské středy můžete pravidelně navštěvovat každou středu až do konce května.
Národní muzeum a CK LIVINGSTONE pořádají promítání s besedami v atraktivním prostředí bývalého federálního shromáždění, letos od 14. ledna do 10. června. Večery moderuje cestovatel Ruda Švaříček.

Příjemné pohoštění, africký stánek s exotikou a fair-trade kávou z Ugandy, knihy, CD, DVD… Bwindi Orphans se stará o školu, sirotky a adopce na dálku v Ugandě. Smyslem akcí v Národním muzeu je i podpora dobrých věcí v Africe. 

Cena vstupenek je 100 Kč (s výjimkou besed s R. Jarošem a P. Habelerem). Vstupenky zakoupíte na pokladně nové budovy Národního muzea v den pořadu od 10:00 do 19:30 hodin. Přednáškový sál je zpřístupněn od 18:30 hodin. Vstupenky lze rezervovat telefonicky (anebo osobně) na pokladně muzea: tel. 224 497 430. Telefonicky rezervovaná vstupenka musí být vyzvednuta nejpozději 1 hodinu před začátkem přednášky - tedy do 18.00 hod!

Harmonogram večera
  • Začínáme vždy v 19:00 hodin. V první části večera se koná přednáška autora (fotoprojekce, film, povídání…).  O přestávce, kolem 20.00 hodin, lze v předsálí pořídit díla přednášejícího (knihy, CD, filmy apod.). Zakoupené publikace je možné nechat od autora podepsat.
  • Ihned po přestávce proběhne slosování návštěvníků, kteří se zapsali do návštěvnické knihy při vstupu do muzea. Vylosujeme výherce a předáme hodnotné ceny (podepsané knihy, CD, kalendáře, …)
  • Následuje moderovaná diskuse s Rudou Švaříčkem a případnými dotazy posluchačů – dle časových možností.  Konec pořadu ve 22.00 hodin.
  • Před zahájením programu a během přestávky je možné v předsálí zakoupit originální předměty (šperky, dekorace, publikace, ...) organizace Bwindi Orphans a podpořit tak sirotky v Ugandě.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 1. 2015

Ubytování a restaurace v okolí