Úvod > Kam pojedete? > Moravskoslezský kraj > Těšínské Slezsko
Trojmezí u Hrčavy – místo, kde setkávají hranice tří zemí

Těšínské Slezsko

Oblastí na rozhraní Severní Moravy, Slezska a Slovenska protéká řeka Olše. Vychutnáte si tu klid Těšínských Beskyd, prohlédnete si malebné lidové stavby a při některé z folklorních slavností poznáte bohatou mozaiku lidových zvyklostí a také gastronomických specialit několika národů.
Vyhledávaným výletním místem jsou Těšínské Beskydy s rozhlednou Velká Čantoryje, milovníci výletních kuriozit si oblíbili Trojmezí u Hrčavy, místo, kde setkávají hranice tří zemí, a také Bukovec a nejvýchodnější bod České republiky. V Bohumíně, Třinci, Karviné, Havířově i Českém Těšíně objevíte krásné dřevěné kostelíky, například obnovený kostel Božího těla v Gutech. Líbit se vám bude i šikmý kostel sv. Petra z Alkantary a odpočinek v jodobromové vodě v lázních Darkov. Na rodiny s dětmi čeká ArcheoparkChotěbuzi, bobová dráha a další adrenalinové atrakce ve Skiareálu Mosty u Jablunkova anebo oblíbený DinoPark.

Kontakt

Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci, z. s.

Nádražní 348
739 61 Třinec
Tel.:
+420 605 297 428
Email:
bockova@regrada.cz
WWW:
www.tesinskeslezs...
GPS:
49,687589 18,662214
 
 

Ledová Karviná 2023

Využijte víkend prodloužený o pololetní prázdniny (3.-5.2.) k návštěvě Ledových měst Karviná (a dále Brno, České Budějovice, Plzeň a Praha), akci připravenou Pionýrem pro rodiny s dětmi či dětské kolektivy (ze spolků, DDM/SVČ, ZŠ…).
Karviná, Moravskoslezský kraj

Cirkus Varius na ledě

V únoru 2023 přijede poprvé do České republice Circus Varius se svým programem „Cirkus Varius na ledě“. V ledové show se prezentují všechny žánry moderního cirkusového umění. Diváky svými dovednostmi překvapí žongléři, iluzionisté, gymnasti, akrobati a samozřejmě klauni.
Třinec, Moravskoslezský kraj

Valentýn v Přístavu Kostkov

Prožijte se svou láskou Valentýnské saunování v restauraci Přístav Kostkov.
Návsí, Moravskoslezský kraj

5. orlovský Masopust

Zahájení Masopustu od 14:00 hodin před Domem kultury Orlová. Přijít v masce se vyplatí! Soutěž "O nejmasopustovatější masku".
Orlová, Moravskoslezský kraj

Trojmezí u Hrčavy – místo, kde setkávají hranice tří zemí

Poblíž obce Hrčava najdeme místo, kde se potkávají hranice tří států, tzv. Trojmezí. Místo je výjimečné tím, že z vrcholu asi 606 m n. m. je vidět panorama krajiny 3 států, České, Slovenské a Polské republiky.
Hrčava, Moravskoslezský kraj

Kostel sv. Petra z Alkantary – unikát v Karviné

V místě centra původního města Karviná, dnes Doly, najdeme kostel postavený v roce 1736 v barokním slohu, který je zasvěcený sv. Petru z Alkantary. Kostel je známý také pod pojmem "šikmý" kostel v Karviné.
Karviná, Moravskoslezský kraj

Sportovně společenské centrum Fénix v Havířově

Rekonstrukcí interiéru výpravní budovy železničního nádraží v Havířově vznikla multifunkční sportovní hala. Dominantou haly je schodiště a velká mozaika, která zůstala v hale zachována z původní nádražní haly.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Stezka Českem – severní část 1000 kilometrů dlouhé trasy celou republikou

Stezka Českem je prvním oficiálním přechodem Česka! Jedná se o 1000 kilometrů dlouhou trasu a je jen na vás, kdy, kde a jak se na cestu vydáte. Můžete ji jít vcelku anebo po jednotlivých úsecích.
Bukovec, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace

Glamping Bahenec

Vyzkoušejte luxusní glampingové ubytování v plně vybavené kopuli v horách v Beskydech. Kopule najdete v nadmořské výšce 900m nad mořem u známého Wellness hotelu Bahenec.
Písek, Moravskoslezský kraj

Resort Nová Polana v Dolní Lomné

Resort Nová Polana je moderní ubytovací zařízení zahrnující nadstandardně vybavený penzion, chatky a finský domek s celkovou ubytovací kapacitou 70 osob. Najdete zde wellness, restauraci, multifunkční hřiště, prostorný sál a nádherné prostředí.
Dolní Lomná, Moravskoslezský kraj

Luční hobití dům – chata Hrádek

Chcete si užít báječný voňavý pobyt? Chcete si odpočinout v horkém kotli, dívat se na hvězdy a snít? Přijďte k nám do našeho Lučního hobitího domečku, který najdete v krásném prostředí Beskydských hor, v blízkosti Chaty Hrádek.
Hrádek, Moravskoslezský kraj

Horská chata Skalka nedaleko Mostů u Jablunkova

Turistická chata KČT leží v nadmořské výšce 910 m.n.m nedaleko vrcholu Severka, a je turistickým východiskem do Těšínské i centrální části Moravskoslezských Beskyd. Horská chata nabízí ubytování s kapacitou 48 lůžek, k dispozici jsou pokoje s příslušenstvím.
Mosty u Jablunkova, Moravskoslezský kraj