Kuřim

Aquapark s wellness, Babí lom s rozhlednou, golfové hřiště a několik přírodních rezervací, to je hlavní nabídka Kuřimi, města ležícího severně od Brna. Prohlédnout si můžete podzemní štoly a také ulice, pojmenované po Rychlých šípech a dalších postavách z knížek Jaroslava Foglara.

Kuřim: město na spojnici cest

Kuřim je známá jako největší průmyslové centrum v okolí Brna, ale najdete tu i zajímavé památky. V renesančním zámku si prohlédnete stálou expozici o historii města Kuřim – na spojnici cest, na nádvoří se pořádají různé akce a v letních měsících tu funguje letní kino. Poblíž stojí barokní kostel sv. Máří Magdaleny, na úbočí Kuřimské hory na okraji přírodního parku Baba se zastavte u barokní vodní kaple sv. Jana Nepomuckého; ve výklenku pod ní vyvěrá pramen.
 

Kuřimské podzemí a jména ulic

Za druhé světové války nechala kuřimská zbrojovka vybudovat v nitru kopce Záruba systém protileteckých štol, v nichž během osvobození na přelomu dubna a května 1945 našlo bezpečný úkryt několik tisíc lidí z města a okolí; prohlídku je nutné rezervovat předem. Jednou z kuřimských zvláštností jsou ulice pojmenované nejenom po spisovateli Jaroslavu Foglarovi, ale i po hrdinech z jeho příběhů. Jsou tu například ulice Dušínova, Metelkova, Hojerova, Červenáčkova a Rychlonožkova, Bohoušova, Losnova, Tleskačova a Vontská, a dokonce i Rozdělovací a Spojovací.
 

Wellness, lesy a rozhledny

Oblíbeným cílem je komplex Wellness Kuřim s krytým i letním aquaparkem a golfové hřiště Kaskáda s hotelem a restaurací. Na výlet se můžete vydat na skalnatý hřbet Babí lom s rozhlednou anebo do přírodního areálu Zlobice s vyhlídkovou věží a dětským hřištěm. Značené cesty vedou po hřebenech Kuřimské hory na jih k brněnské zoologické zahradě na Mniší hoře a k Brněnské přehradě, do lesů nad přehradou a k poutnímu místu Tři kříže nad Veverskou Bítýškou.
18.5.
Moravské klavírní trio a operní sólisté

Moravské klavírní trio a operní sólisté

Kuřim, Jihomoravský kraj
20.5.
Anna K. v Kuřimi

Anna K. v Kuřimi

Kuřim, Jihomoravský kraj
25.5.
Sexem ke štěstí – divadelní představení

Sexem ke štěstí – divadelní představení

Kuřim, Jihomoravský kraj
29.5.
Farmářské trhy v Kuřimi

Farmářské trhy v Kuřimi

Kuřim, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace