Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Vánoční Brno – advent pod hradem Špilberk

Vánoční Brno – advent pod hradem Špilberk

Hlavní moravská metropole Brno se opět těší na Vánoce, které tu na vás dýchnou téměř na každém kroku pohodu. Adventní čas a přípravu na nejkrásnější svátky v roce si pod hradem Špilberk opravdu užijete. Vánoční trhy se budou konat tradičně na několika lokalitách: na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí. Halouzkův dřevěný betlém, druhý největší svého druhu na světě, zdobí tradičně Dominikánské náměstí, kde krásně doplňuje kulisy Nové radnice a kostela sv. Michala.

Brněnské Vánoce – vánoční trhy v centru moravské metropole

Vánoční trhy BrnoVánoční trhy na náměstí Svobody začínají 25. 11. 2022 a skončí 23. 12. 2022. Trhy budou tradičně zahájeny rozsvícením vánočního stromu. Následně tam budou probíhat trhy pod názvem Brněnské Vánoce v plné parádě. Pro děti budou připraveny každoroční atrakce v podobě jízdy na ponících, kolotočů a možnosti posílat vánoční přání Ježískovi. Jejich doprovod zase ocení pestrou nabídku občerstvení – grog, punč, trdelníky, pravé domácí bramboráky, palačinky, moravské frgále, teplou i studenou zabíjačku. A pod zastřešenou "zimní zahrádkou" se budou servírovat speciality z grilu – švestkovými špízy ve slanině počínaje a kachnou se zelím konče.
 

Řemeslné náměstí Svobody

brněnské vánoce náměstí svobodyStředobod města zůstane i nadále místem energických oslav, kde se Vánoce, jako vždy, zahájí ve velkém. Významní hosté, světelná show, živá hudba, pozdravy osobností. Velké podium bude obsazeno po celou dobu adventu a nabídne pravidelný a pestrý výběr kvalitních a k předvánočnímu období vhodných hudebních žánrů.

Největší náměstí ve městě bude po dobu adventu naplněno dobrou hudbou, divadlem a zábavou pro všechny. Dýchne na vás atmosféra moderní a nabitá energii. Vánoční trh bude místem setkávání, kde mají návštěvníci záruku, že zde najdou široký sortiment dárkových předmětů i kvalitního různorodého občerstvení, které mají rádi.

Náměstí vévodí bílá kopule Zimního baru s oblíbenými brněnskými nápoji a letos s punči inspirovanými starodávnými recepturami. Užijete si tady také adventní koncerty, Čtení dětem, Mikuláše nebo akci Česko zpívá koledy.
 

Gurmánské Dominikánské náměstí

Vánoce trh BrnoJedním z hlavních lákadel Brněnských Vánoc je gastronomie. Klidnějším prostorem pro dobré jídlo a pití je Dominikánské náměstí. V době adventu tady najdete známé a úspěšné podniky z Brna a okolí. Nabídka je moderní, ojedinělá, chutná a rozmanitá.

Dominikánské náměstí je pěší zónou s romantickými kulisami Nové radnice a kostela sv. Michala. Během adventních trhů se stává prostorem pro skvělou gastronomii a vánoční tradice spojené s betlémem, zookoutkem, Betlémským světlem nebo Ježíškovou poštou.

Vánoce Brno trhyDobré jídlo a pití si zde nejen koupíte, ale také v klidu vychutnáte. Děti se pobaví ve vánočních dílničkách a vy si dáte něco dobrého v komfortních konzumačních zónách nebo využijete posezení na terase kostela.

Neotřelý koncept Gurmánských Vánoc přináší do Brna nový vítr a ty nejlepší chutě a vůně Vánoc. Vévodí jim, tak jako je na tomto náměstí tradicí již od první republiky, ryby a drůbež. Nabídku jídla doplní tradiční i netradiční vánoční drinky, něco sladkého a bude možné si také odnést chutný dárek.
 

Zelňák, Moravské náměstí a výstaviště

Vánoční trhy BrnoLetos se budou trhy na Zelňáku konat od 25. 11. do 23. 12. 2022. Na Zelném trhu se objeví více než sto dvacet prodejních stánků, které budou nabízet řemeslné a dárkové zboží, doplněné o stánky s občerstvením a nápoji. Přichystaný je hudební program i představení vánočních zvyků cizích zemí v divadelních scénkách nebo při ochutnávkách vánočních pokrmů.

Další menší se budou konat v jednotlivých částech města. Tradiční trhy na Výstavišti se letos budou konat od 9. do 18. 12. 2022. Naleznete tam bohatý výběr nejrůznějšího zboží od dárkových předmětů až po porcelán či oblečení.
 

Projděte se na Špilberk či labyrintem podzemních chodeb

BrnoBěhem předvánočního období lze navštívit dominantu Brna – hrad Špilberk. Obdivovat tu můžete nejen samotný hrad, ale i kasematy nebo barokní lékárnu. Stojí zato vystoupit i na věž, odkud budete mít Brno jako na dlani.
 
Ojedinělým zážitkem v centru města může být Labyrint pod Zelným trhem, kde spatříte unikátní a tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů.