Čerti a Mikuláš ve vlaku i na vodě

Patříte mezi milovníky vláčků všeho druhu? Pak byste měli vědět, že vám
6. prosince jede
mikulášský vlak z
Plzně hlavního nádraží až na
hrad Křivoklát, kde se bude konat tradiční
advent s trhy a vánoční výzdobou.
Jízdy parním vláčkem s Mikulášem, andělem a spoustou čertů si v
sobotu a v neděli 6. a 7. prosince užijete také na úzkorozchodné
Kolínské řepařské drážce v Sendražicích u
Kolína. A že čerti nejezdí jen vlakem, ale také
na vodě, o tom vás přímo v
pátek 5. prosince přesvědčí pražští
Čerti na Čertovce.
Tramvajové a železniční tipy na Mikulášské jízdy
Peklo v dole i jeskyních

V pátek
5. prosince se připravte se na dobrodružství v
Ostravě, kde se promění
důl Landek v
opravdové peklo plné zábavy. Děti se setkají s roztomilými, ale i trošku strašidelnými čerty.
Pekelný důl v Hornickém muzeu začíná v 16:00, poslední v 19:40. Brány pekelné i nebeské, se na
Mayrovce v Kladně otevírají
5. prosince. Než dojdete k Mikuláši do řetízkové šatny, projdete opravdickým peklem s čerty, kteří se usídlí v jámové budově!
Peklo v Koněpruských jeskyních nastane od
29. listopadu do 6. prosince! V tuto dobu se v jeskyních setkáte s čerty, anděly i samotným Mikulášem. Přijďte s dětmi zažít nezapomenutelný zážitek –
nebe a peklo přímo v hlubinách jeskyní! Svatý Mikuláš letos dostal zvláštní povolení navštívit
Mladečské jeskyně. Na děti bude spolu s čerty v podzemí čekat
4. a 5. prosince od 16:00 hodin. Budete mít odvahu zavítat do setmělých prostor?
Do skanzenu, na hrad nebo na zámek?
Svatomikulášskou obchůzku si můžete v
sobotu 6. prosince vychutnat při celodenním programu ve
skanzenu v Kouřimi, v pátek
5. prosince se pak nechte pozvat na
Mikulášský podvečer ve
skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.
Chcete se s Mikulášem a jeho andělskou i pekelnou družinou potkat na některém hradu či zámku? Nebíčko a malé peklíčko nastane na
hradě Rabí 6. prosince. Ve stejný den oslaví Mikuláše na
zámku ve Slavkově u Brna. Čekají vás prohlídky s čerty, mikulášská nadílka v kapli, čertovský rej na nádvoří s ohňovou show i dílničky a Ježíškova pošta. V sobotu
dorazí Mikuláš s andělem i čertem na
zámek Chrast. Během neděle
7. prosince, kdy se koná
Advent na Kačině, potkáte na zámku tajemné vánoční postavy. Pro mlsné jazýčky je připravena zabíjačka.
Objevte mikulášské vlaky, plavby, podzemní peklo, akce na hradech a zámcích, skanzenech i v jeskyních. Zažijte nezapomenutelný mikulášský den!
Mikuláše, čerty a anděly můžete potkat na mikulášských výletech vlakem, čertovských plavbách na pražské Čertovce, v pekelném dole v Ostravě, v skanzenech, na hradech a zámcích, v jeskyních, v zoologických zahradách či na náměstích.
Tradiční mikulášské vlaky jezdí zejména kolem 5. a 6. prosince, například z Plzně na Křivoklát, po Kolínské řepařské drážce, chebském trianglu, Praze, Ostravě, Pardubicích, Chocni do Litomyšle, Olomouci i dalšími lokalitami.
Čertovská plavba na Čertovce v Praze je 30minutová loďní výprava plná strašidelných pověstí, příběhů, ohně, čertů a zábavy pro děti i rodiče.
Na zámcích jako Chrast, Slavkov, Blatná, Zákupy či Mníšek pod Brdy se konají mikulášská nadílka, prohlídky s čerty a anděly, čertovský rej, ohňové show, dílničky, Ježíškova pošta a bohatý rodinný program.
Pekelný důl můžete navštívit v Hornickém muzeu Landek Park v Ostravě, kde se prostory mění v opravdové peklo plné zábavy, a také v Pekelných dolech, inspirovaných pohádkou 'S čerty nejsou žerty'.
Mikulášská pohádková atmosféra probíhá v Koněpruských a Mladečských jeskyních, kde se můžete setkat s Mikulášem, anděly i čerty přímo v hlubinách podzemí.
Ve skanzenech Kouřim, Rožnov pod Radhoštěm a Veselý Kopec se konají svatomikulášské obchůzky s mikulášskou nadílkou, zpěvem koled, vůní perníčků, tradičními řemesly a vstupem zdarma pro děti.
V Zoo Děčín a zooparcích se koná čertovský rej, dětem kontrolují Mikuláš s anděly a čerty, v některých místech je pro děti vstup zdarma a čekají je sladkosti.
Na náměstích jako ve Fryštáku či Telči probíhá mikulášský jarmark, rozsvícení vánočního stromu, vánoční osvětlení města a další program pro rodiny.
Ano, při mnoha akcích obdrží děti mikulášskou nadílku, sladké perníčky nebo jiný dáreček jako odměnu.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.