Úvod > Kalendář akcí > Brněnský majáles 2020 - nový termín
Brněnský majáles 2020 - nový termín
"> "> ">
23.9.
+ Přidat foto

Brněnský majáles 2020 - nový termín

Kdy 23. září 2020 Hudební a divadelní akce
Majálesový program zahrnuje širší program oslav, který sdružuje několik studentských akcí a je zaměřen především na nemainstremové a umělecké studentské aktivity a hlavní den oslav, což je vyvrcholení akce v podobě majálesovýho průvodu a velkého open-air festivalu.
Těšit se můžete na vystoupení: Ben Cristovao, Marek Ztracený, Mirai, Kapitán Demo, Pokáč, Vypsaná fixa, UDG a mnoha dalších.

Majálesový průvod je tradičním prvkem majálesových oslav, družiny kandidátů na krále majáles z jednotlivých škol staví alegorické vozy a všichni ostatní se buď nastrojí, nebo jen zúčastní pochodu z centrálního náměstí k místu konání oslav. Pro účastníky průvodu jsou připraveny soutěže o nejlepší masky, alegorické vozy, ale i tekuté energické či chmelové povzbuzovací prostředky.

Jedná se o tradiční květnovou (letos ovšem zářijovou) studentskou slavnost, jejíž tradice sahá až do středověku. Ulicemi města prochází průvod masek a alegorických vozů, tvořený studenty univerzit a vysokých škol. Svoje putování zakončí na předem stanoveném místě, kde začne studentská veselice spojená s volbou krále, který by měl být oporou studentů po celý následující rok.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 4. 2020

Ubytování a restaurace v okolí