Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Advent na zámku Slavkov: Čertovské prohlídky a Mikuláš na zámku
Historické a vojenské akce

Advent na zámku Slavkov: Čertovské prohlídky a Mikuláš na zámku

V neděli 1. 12. 2019 bude pro děti připraven předvánoční program na zámku: Čertovské prohlídky o alchymistovi, Mikuláš na zámku i Ježíškova pošta.

Čertovské prohlídky o alchymistovi

V neděli 1. 12. 2019 jsou všechny děti i jejich rodiče a prarodiče zváni na pohádku o čertech a alchymistovi, která se uskuteční v podzemí slavkovského zámku. Budete se bát a budete se smát! Divadelní skupina Per Vobis si tentokráte připravila pohádku O alchymistovi. Tento vynálezce, hvězdopravec a služebník zámeckého pána má nevšedního kamaráda, čerta jménem Šert. Spolu zažívají spoustu legrace, ale občas se i trochu zapotí. To když se některá kouzla zrovna moc nepovedou. Zasáhnout tak bude muset sám kníže pekel Lucifer.

Začátek pohádky bude v 12.00, 13.00 a 14.00 hodin. Z důvodu omezené kapacity doporučujeme rezervaci prohlídky na pokladně zámku nebo na tel. č. 544 227 548. Vstupenky je potřeba vyzvednout nejpozději 15 minut před začátkem prohlídky na pokladně zámku. Centa vstupenky je 180 Kč, děti od 3 let, studenti, senioři, ZTP 120 Kč.
 

Ježíškova pošta a Mikuláš na zámku Slavkov

Od 12:30 bude vstupní hala zámku proměněna v nebe a Ježíškovu poštu, kde si děti napíší nebo nakreslí dopis Ježíškovi a ve vlastnoručně vyrobené a speciálním razítkem oražené obálce jej vhodí do schránky. Čekání na Mikuláše si mohou děti zkrátit také dalšími aktivitami v kreativní dílně, zdobením perníčků nebo poslechem pohádek v zámecké knihovně.

15:00 mohou děti na nádvoří očekávat příjezd Mikuláše s čertem a andělem, kteří budou rozdávat hodným dětem nadílku. Balíčky je třeba dopředu objednat na informačním centru (od 1. 11. do 15.11.). Cena balíčku je 100 Kč.

Provozovatel

Zámek Slavkov - Austerlitz

Palackého náměstí 1
684 01 Slavkov u Brna
Tel.:
+420 544 227 548
Email:
info@zamek-slavko...
WWW:
www.zamek-slavkov.cz
GPS:
49,154774 16,874491
 
 

Vstupné

Poznámka: Čertovské prohlídky 180 Kč
Mikuláš na zámku cena balíčku 100 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Od hlíny k hliníku aneb z domácností našich babiček

Poklady nejen z depozitářů. Ve sbírkovém fondu zámku Slavkov-Austerlitz se nachází množství zajímavých předmětů z různých oblastí lidské činnosti.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Vánoční škola vaření s Romanem Paulusem

Přijďte nasát vánoční atmosféru do SPIELBERGU. Naučte se vykouzlit netradiční vánoční menu pod vedením Romana Pauluse.
Archlebov, Jihomoravský kraj

Kluziště Salesiánské centrum v Brně-Líšni

Nabruste brusle, oblečte teplé ponožky a vyrazte s dětmi bruslit do Saleska. Bruslí se zde každý den.
Brno-Líšeň, Jihomoravský kraj

Vůně ženy – Scent of a Woman

Výstava iránské malířky Rihany S. Ghavipanjeh.
Brno-Vinohrady, Jihomoravský kraj

Svatba na zámku ve Slavkově u Brna

Skutečně romantickou svatbu můžete mít v krásném barokním prostředí zámku Slavkov u Brna. Svatební obřady na zámku probíhají pod širým nebem v atraktivním zámeckém parku ve francouzsko-anglickém stylu, na nově zrekonstruovaném zámeckém nádvoří či přímo v interiéru zámku.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Komponovaný zážitkový program, který provede návštěvníka po bojišti jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy s ukázkami bojových situací se závěrem na slavkovském zámku.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Zámecký park Slavkov

Zámecký park ve Slavkově tvoří nedílnou součást zámeckého areálu a patří k nejvýznamnějším historickým zahradám na území Moravy. Jeho dnešní podoba je výsledkem proměn, které byly prováděny vždy v návaznosti na to, jak se zámek přizpůsoboval novým stavebním slohům. Rozloha činí 15,5 ha.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Wings

Restaurace v centru historického města Slavkov u Brna, kterou baví vařit a ráda pracuje s čerstvými a sezonními surovinami.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Hotel Olga ve Slavkově u Brna

Rodinný hotel s vlastní restaurací a soukromým parkovištěm blízko historického centra a zámku. Rautové snídaně (pečivo, sýry, šunka, salám, máslo, marmeláda, jogurt, paštika, müsli, vejce, párky, čaj, káva, džus...).K dispozici společná kuchyňka (lednice, vařič, rychlovarná konvice) www.olgahotel.cz
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Zámecká restaurace Austerlitz

Restaurace nabízí příjemné prostředí, které je sladěno v barokním stylu, stejně jako slavkovský zámek. Naprostým skvostem Černé kuchyně je ručně kovaný gril, na kterém je možné připravit pro vaše mlsné jazýčky téměř cokoliv.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Slavkovský pivovar ve Slavkově u Brna

Pivovar ve Slavkově u Brna vyrábí jak spodně kvašená piva plzeňského typu, tak i jiné druhy speciálních piv. Piva jsou vyrobena z kvalitních přírodních surovin, jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, a tím si zachovávají svou plnou chuť, živé kultury, vitamíny a minerální látky.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj