Úvod > Aktuality > Užijte si rozpustilý majáles – studentské oslavy jara!
Užijte si rozpustilý majáles - studentské oslavy jara!
"> "> ">
Zážitky

Užijte si rozpustilý majáles – studentské oslavy jara!

  • Vydáno22. dubna 2019
Průvody masek, alegorické vozy, volba krále a skvělá hudební vystoupení. Taková je každoročně jarní studentská slavnost. Portál Kudy z nudy vás zve na oslavy do Brna, Ostravy nebo Třebíče.
Majáles je studentská oslava příchodu máje, která má svoji tradici již od středověku. Studenti chystají majálesový průvod, staví alegorické vozy, obléknou se do kostýmů a vyrazí k místu konání velkolepých oslav, kde se uskuteční open-air festival plný známých hudebních tváří. Nakonec si zvolí svého krále, který by měl být po celý rok oporou všech studentů.
 

Pražský Majáles 2019

RockMajálesový program v Praze, který startuje 27. dubna, zahrnuje širší program oslav, který sdružuje několik studentských akcí a je zaměřen především na nemainstremové a umělecké studentské aktivity a hlavní den oslav, což je vyvrcholení akce v podobě majálesovýho průvodu a velkého open-air festivalu. Letos se v pražských Letňanech chystá už 15. ročník! Na Majálesu v PVA Letňany letos od 12:00 vystoupí Rybičky 48, Ben Cristovao, Horkýže Slíže, Jelen, Marek Ztracený, Kali & Peter Pann, Separ, Mydy Rabycad, UDG, Pipes & Pints a mnoho dalších.

MajálesPravý Studentský Majáles připravují studenti na 1. května 2019 v Kampusu Hybernská. Opět vás čeká majálesový průvod a bohatý kulturní program. Těšit se můžete na spoustu studentských kapel a divadel, studentskou literární a filmovou tvorbu, debaty a výstavy. Do Kampusu vás dovede průvod, který tentokrát začne na piazzettě Národního divadla v 10:00. Na dvorcích v Hybernské pak bude tradičně prostor pro stánky s prezentacemi studentských spolků a občerstvením.
 

Ústecký a Kutnohorský Majáles

majáles ústí nad labemVe stejný den, v sobotu 27. dubna bude studentům patřit i Ústí nad LabemÚstecký Majáles 2019 se bude opět konat v Letním kině. Seznam účinkujících je opravdu zajímavý. Vystoupí Mig 21, Marpo a Troublegang, Ben Cristovao, Mirai, UDG, Vypsaná fixa, O5 a Radeček a mnoho dalších. Program se bude konat od 11 do 22 hodin. Vstupenky jsou pro studenty za 385 korun, pro dospělé za 440 Kč.

V úterý 30. dubna rozveselí studentské oslavy Kutnou Horu. Letošní Kutnohorský Majáles zahrnuje i hudební a taneční vystoupení dětských souborů. Letošním hostem je dixielandový band z Poličky. Dále se můžete těšit na zábavné a soutěžní hry, prohlídku Vlašského dvora s ražbou mincí za zvýhodněné vstupné, občerstvení, suvenýry, dárky a mnoho dalšího.
 

Brněnský majáles 2019

Brno majálesBrno bude patřit studentům první májovou sobotu 4. května od 12 hodin. Nenechte si i letos ujít jeden z nejlepších festivalů, který se již tradičně koná v areálu BVV. Program Brněnského Majálesu na Výstavišti zahrnuje vystoupení známých interpretů a kapel, jako jsou Rybičky 48Kryštof, Ben Cristovao, Horkýže Slíže, Jelen, Marek Ztracený, Kali a Peter Pan, Separ, Mydy Rabycad, UDG, Pipes and Pints a mnoho dalších. Samozřejmě nebude chybět obří průvod centrem města, volba nového krále a královny, desítky doprovodných akcí v rámci měsíce studentů a jako třešnička na dort již zmíněný Majáles open-air festival a Grand Afterparty! Vstupenky si kupte včas, na místě se totiž neprodávají.

RockKomornější akcí bude Studentský Majáles, který se bude konat 10. května 2019 v příjemném prostředí na louce v areálu Hněvkovského. Zapište si tohle datum do kalendáře, nastavte upomínku a přijďte podpořit jednu z největších studentských akcí v Brně, kterou připravují současní i bývalí studenti! Festival je určen nejen pro studenty, absolventy, mladé lidi, ale pro všechny, kteří si chtějí užít příjemný den s mnoha interprety, začínajícími i profláklými kapelami a bohatým programem. Je určen zkrátka pro všechny, kteří se chtějí bavit. Čeká na nás hlavní hudební program program na několika scénách, mejdan na Jägermeister Tatře, spousta doprovodného programu, skate contest a mnoho dalšího.
 

Plzeňský Majáles – studentská slavnost jara v Plzni

Plzeň majálesPlzeňský Majáles – oblíbená studentská slavnost jara v Plzni se letos bude konat ve zrekonsturovaného amfiteátru Lochotín. Největší západočeský festival s pětadvacetiletou tradicí opět nabídne svými před hlavními dny bohatý program studentských dnů na akademické půdě a ve VŠ klubech, který vyvrcholí v sobotu 11. května v největším českém přírodním amfiteátru. Na Majálesu vystoupí Kryštof, Mirai, Horkýže Slíže, Harlej, Majk Spirit, Lenny, Marek Ztracený, Trautenberk a mnoho dalších.

Nebude chybět ani majálesový průvod z náměstí Republiky v 10:30, který je tradičním prvkem majálesových oslav, družiny kandidátů na krále majáles z jednotlivých škol staví alegorické vozy a všichni ostatní se buď nastrojí, nebo jen zúčastní pochodu z centrálního náměstí k místu konání oslav. Pro účastníky průvodu jsou připraveny soutěže o nejlepší masky, alegorické vozy, ale i tekuté energické či chmelové povzbuzovací prostředky.
 

Majáles v Ostravě i Pardubicích

Rock musicOd pátku do soboty 17. až 18. května se budeou konat další dvě velké studentské oslavy, a to Majáles Pardubice a Majáles Ostrava.

Festivalový areál Majálesu Pardubice, který vyroste na okraji města, na louce u Koupaliště Cihelna, bude otevřen v pátek, 17. května, v pravé poledne. Bujaré oslavy pak budou pokračovat až do sobotní půlnoci. Letošní seznam účinkujících je dlouhý a nechybí v něm například Anna K, David Koller, Mandrage, Mig 21, Mirai, Rybičky 48, Monkey Business, Sto zvířat, UDG, Vypsaná fixa, Wohnout nebo Xindl X.

Majáles OstravaMajáles Ostrava se letos přesouvá do centra! Další ročník se uskuteční v pátek 17. května na Slezskoostravském hradě. Příchozí se mohou těšit na Poetiku, Paulieho Garanda & Kenny Rough, Puding paní Elvisovej či Balkan beats, gypsy music v podání dua Malalata. Dále také profesora Ventolina, boyband John Wolfhooker, Sto zvířat, MessenJah, Platonic, Ventolina, NFIX & Candice, Drumsound & Bassline Smith b2b Tantrum Desire feat MC Youngman, The Thruth Is Out There. Dále vystoupí Mig 21 nebo Ben Cristovao. A nebude chybět majálesový průvod masek centrem města nebo bohatý doprovodný program. Pokud patříte mezi návštěvníky, kterým nestačí jen pivo a kapela, máme pro vás náhradní plán v podobě zábavně – kreativní zóny, kde můžete procvičit mozkové závity i zručnost.
Kampus Hybernská

Kampus Hybernská

Kampus Hybernská je komplex domů a dvůr v Hybernské ulici č. 4, kde se setkává kreativita, umění, inovace a akademický svět. Probíhají zde přednášky, performance, koncerty, výstavy, projekce, diskuze a další akce pro širokou veřejnost.