!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V lázních na Východní Moravě vás budou hýčkat
V lázních na Východní Moravě vás budou hýčkat
"> "> "> "> ">
Lázně a wellness

V lázních na Východní Moravě vás budou hýčkat

Vydáno 7. srpna 2020
Více než třetina území Východní Moravy je pokryta chráněnými přírodními lokalitami. Z nich je nejvýznamnější biosférická rezervace Bílé Karpaty, která je pod ochranou UNESCO. Není divu, vždyť ve zdejší zachované krajině kvete největší počet středoevropských orchidejí. Navíc v podhůří Bílých Karpat vyvěrá řada minerálních pramenů. Ty nejznámější tvoří přírodní léčebné zdroje využívané v Luhačovicích, Kostelci u Zlína, Ostrožské Nové Vsi či Leopoldově u Buchlovic.

V největší moravských lázních, v Luhačovicích se budete mít jako v bavlnce: Své o tom věděl i hudební skladatel Leoš Janáček, který zde čerpal energii a zdraví po 25 sezón. Jak by ne, Luhačovice jsou okouzlující místo jako stvořené pro romantické duše, městečko s útulnými hotely, hotýlky, penziony, kavárnami. Získají si vás elegantní krásou staveb inspirovaných lidovou architekturou z dílny slovenského architekta Dušana Samo Jurkoviče.

Projděte se funkcionalistickou Bílou čtvrtí nebo zamiřte mezi honosné secesní vily s názvy jako Petřín, Karlín, Hradčany, Strahov nebo Vyšehrad – to jste právě v Pražské čtvrti. Relaxovat můžete nejen v lázeňských domech či wellness hotelích, ale také ve vlněné jurtě i ve whirlpoolu s výhledem na hvězdné nebe. Dokonce si můžete i v Luhačovicích dopřát pivní koupel zklidňující tělo i mysl, nebo si užít výhledy do krajiny z „nekonečného bazénu“ (tzv. infinity pool). K tomu přidejte romantická zákoutí a krásnou čistou přírodu. Na několik dnů vypnout a oddat se zdejší nevtíravé péči můžete kdykoliv.  Dnešní Luhačovice nejsou totiž zdaleka jen sezónní lázně. Kromě efektivní léčby širokého spektra indikovaných onemocnění je zde dokonalé prostředí pro relaxaci a aktivní odpočinek. Luhačovice tak nejen zdraví navracejí, ale také jsou skvělým místem pro udržování skvělé kondice a zdravého životního stylu.

V Luhačovicích vás čeká jak pestrá nabídka pobytů, tak i bohatý kulturní a společenský program. A pokud se chcete hýbat a současně bavit, vydejte se napříč Luhačovicemi třeba s tištěným průvodcem „Hurá ven!“ od místního informačního centra. Program je cílený spíše na dětského návštěvníka Luhačovic, ale je možné, že se do zábavných aktivit zapojí také dospělí. Proč si třeba nezopakovat „skákání panáka“? Sílu sirnatých minerálních pramenů využívají Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves, Lázně Leopoldov-Smraďavka a Lázně Kostelec u Zlína. Sirnaté vody mají jedinečné účinky při léčbě řady kožních chorob a poruch pohybového aparátu. Když k tomu přidáme odbornou péči personálu a příjemné prostředí, stanou se tyto lokality výbornou volbou pro vaši ozdravnou dovolenou.

Nový Jubilejní pramen v lázních Luhačovice

Nový Jubilejní pramen v lázních Luhačovice

Nový Jubilejní pramen byl získán v roce 1988 v bezprostřední blízkosti pramene Jubilejní - na pravém břehu Horní Olšavy vedle Společenského domu směrem k vile Alpská růže - vrtem do hloubky 50,5 m.

Pramen Dr. Šťastného – nejzajímavější luhačovický pramen

Pramen Dr. Šťastného – nejzajímavější luhačovický pramen

V blízkosti Lázeňského divadla v Luhačovicích vyvěrá Pramen Dr. Šťastného. Má zvýšený obsah kyseliny borité, fluoru, jodu, lithia a barya a používá se k pitné léčbě.

Aloiska - nejstarší luhačovický pramen

Aloiska - nejstarší luhačovický pramen

K nejstarším luhačovickým minerálním pramenům, známým již před rokem 1770, patří Aloiska. Aloiska se využívá k pitné léčbě i k inhalacím, ordinuje se při onemocnění zažívacích orgánů. Má zvýšený obsah jódu, železa, kyseliny borité a některých stopových prvků.

Vila Alpská růže - lázeňský odpočinek v Luhačovicích

Vila Alpská růže - lázeňský odpočinek v Luhačovicích

Vila Alpská růže se nachází v klidném centru lázní Luhačovice, nedaleko kolonády a minerálních pramenů. Tato kulturní památka je charakteristickou ukázkou architektury tzv. alpského stylu, který určoval podobu luhačovických lázní ve druhé polovině 19. století.

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.

Léčebný dům Praha Luhačovice

Léčebný dům Praha Luhačovice

Lázeňský léčebný dům Praha naleznete v malebném lázeňském městečku Luhačovice, asi tak 500 metrů od kolonády. Relaxaci a odpočinek zajistí krytý bazén, římské lázně, různé relaxační a léčebné procedury, odpočinková plocha s lehátky i čtyři volně přístupné terasy.

Lázeňské hotely Miramare v Luhačovicích

Lázeňské hotely Miramare v Luhačovicích

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně ČR a nejnavštěvovanější lázně na Moravě. Lázeňské hotely nabízí veškerý komfort pro vaši léčebnou či relaxační dovolenou - luxusní ubytování, výběrová strava, kvalifikovaný personál a přes 80 léčebných a relaxačně-rehabilitačních procedur.

Ottovka - nejlidovější luhačovický pramen

Ottovka - nejlidovější luhačovický pramen

Takzvaným nejlidovějším luhačovickým pramenem je Ottovka, který je zároveň třetím nejznámějším pramenem. Vyvěrá na pravém břehu Horní Olšavy, na úpatí Malé Kamenné.

Lázeňské divadlo v Luhačovicích

Lázeňské divadlo v Luhačovicích

Lázeňské divadlo v Luhačovicích slouží veřejnosti již přes sto let. Je vyhledávaným místem návštěvníků zdejších lázní a nedílnou součástí kulturního života Luhačovic.

Pramen sv. Josefa v Luhačovicích

Pramen sv. Josefa v Luhačovicích

Léčivé prameny v Luhačovicích se rozdělují do dvou skupin. První skupina slouží k pitné kúře, druhá skupina se užívá pro balneologické účely. Vodu z pramene svatého Josefa můžete ochutnat poblíž luhačovického kostela Svaté rodiny.

Sluneční lázně v Luhačovicích

Sluneční lázně v Luhačovicích

Sluneční a říční lázně v Luhačovicích, postavené Dušanem Jurkovičem, patřily na začátku 20. století k dominantám města. Dnes se zde sice zatím koupat ještě nesmí, ale zájemci se tu mohou alespoň slunit.

Muzeum luhačovického Zálesí v Luhačovicích

Muzeum luhačovického Zálesí v Luhačovicích

Muzeum, které bylo založeno už v roce 1918, se zaměřuje na historii a tradice regionu luhačovického Zálesí. K vidění jsou zde například modrotiskové formy, zařízení interiéru, hrnčířské výrobky a fajánse, lidové kroje, obrazy na skle, polychromované plastiky a další zvykoslovné předměty.

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

V největších moravských lázních, Luhačovicích, najdete čtyřhvězdičkový Wellness & Spa hotel. Poznejte místo prvorepublikové noblesy a elegance, místo, kde pobýval a tvořil Leoš Janáček.

Lázeňské hotely a resorty Royal Spa

Lázeňské hotely a resorty Royal Spa

Český rodinný řetězec lázeňských hotelů a resortů, který působí na území České republiky již více než dvacet let.