Úvod > Aktuality > Na tradiční setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků láká Zvonečkový jarmark

Na tradiční setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků láká Zvonečkový jarmark

Vydáno 18. června 2019 Kultura
Dřevěné městečko bude v sobotu 22. 6. 2019 patřit mistrům hrnčířům, keramikům a dráteníkům. Návštěvníci mohou obdivovat nejen ukázky těchto tradičních řemesel a samozřejmě si výrobky i zakoupit. Nebudou chybět ani včelaři, kteří nabídnou široký sortiment včelích produktů. Budou součástí „naučné stezky“, jež návštěvníka dovede od Billova domu a radnice v Dřevěném městečku do Janíkovy stodoly, v jejímž vestibulu bude soustředěna výstavka včelařského náčiní. K tvůrčí činnosti zveme malé i velké, pro které bude připravena keramická tvůrčí dílna s hrnčířským kruhem pro předvádění točení.
Své zboží představí několik desítek řemeslníků z Česka i ze Slovenska. Pro zájemce bude připravena keramická  tvůrčí dílna pro malé i velké. V areálu budou k dispozici dva hrnčířské kruhy pro předvádění točení. Návštěvníci si mohou přinést i starší nádobí a nechat si ho zadrátovat.
 
Součástí akce je bohatý kulturní program, ve kterém vás čekají vystoupení dechové hudby, folklorních souborů či varhanní koncerty, připraven je i koncert skupiny Fleret se Zuzanou Šulákovou od 15:00 - 16:30 hodin.
Zvonečkový jarmark

Zvonečkový jarmark

Setkání hrnčířů, keramiků, dráteníků a včelařů. Prezentace čtyř institucí Národního muzea v přírodě - Hanáckého muzea v přírodě, Muzea v přírodě Vysočina, Muzea v přírodě Zubrnice a Valašského muzea v přírodě a představení regionů, které jednotlivá muzea prezentují.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.