Úvod > Aktuality > Na tradiční setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků láká Zvonečkový jarmark
Skanzen Rožnov pod Radhoštem
"> Skanzen Rožnov pod Radhoštem "> V Rožnove pod Radhoštem vystoupí cimbálové muziky "> Muzicírování se Solánem ">
Kultura

Na tradiční setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků láká Zvonečkový jarmark

  • Vydáno3. července 2022
Dřevěné městečko Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm bude ve dnech 5. a 6. 7. 2022 patřit mistrům hrnčířům, keramikům a dráteníkům. Návštěvníci mohou obdivovat nejen ukázky těchto tradičních řemesel a samozřejmě si výrobky i zakoupit. Nebudou chybět ani včelaři, kteří nabídnou široký sortiment včelích produktů.
Své zboží představí více než třicet mistrů hrnčířů, keramiků, dráteníků, šperkařů a výrobců včelích produktů z celé Moravy. Letošní jarmark uvítá opět výrobce ze Slovenka a Polska.

Návštěvníci si mohou sebou přinést i starší nádobí a nechat si ho zadrátovat u přítomných dráteníků. Součástí pořadu bude kulturní program, ve kterém nás čeká v úterý 5. července vystoupení folklorního souboru Beskyd ze Zubří, varhanní koncert Lindy Sítkové a Dechové hudby Kotáranka z Lužné. Odpoledne se můžeme těšit na folklorní soubor Bača z Valašského Meziříčí. Ve středu 6. července vystoupí Národopisný soubor Závršan z Nedašova a Dechová hudba Miklovci ze Zlína.

Tradice pořádání Zvonečkového jarmarku ve Valašském muzeu v přírodě trvá již 40 let od roku 1981. Od té doby pořad několikrát změnil název, než se ustálil do nynější podoby Zvonečkový jarmark. Někteří návštěvníci si ho možná pamatují pod názvem Hrnčířská sobota, anebo pod názvem Já mám srdce jako z medu.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.